Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik életstílust választanád?

Melyik életstílust választanád?

Figyelt kérdés

Van egy Youtube-csatorna, ahol egy házaspár körbeutazza a világot, és általában az adott helyen vállalnak munkát vagy ha van még pénzük, akkor egyszerűen csak utazgatnak, és innen született ez a kérdés is. Bár én még csak most találtam rá erre a csatornára, de azt hiszem ők így élnék, legalábbis az alapján feltételezem, amiket eddig láttam tőlük.


Tehát a kérdés: te melyik életstílust választanád?


1. A szokásos, megszokott, hétköznapi élet, de alapvetően jóléttel, tehát nem nyomorogva, akár itthon, akár külföldön: jó fizetés, fix munkahely, amivel elégedett az ember, jó állás, és belátható időn belül elérhető a szép ház/lakás, kocsi, illetve természetesen az ember évente eltud jutni a tengerpartra mondjuk. Illetve családalapítás.


2. A nem megszokott élet, azaz az ember folyamatosan a kihívást keresi, új kalandokat keres, mondjuk a társával, nincsen háza/lakása, autója, gyereke, hanem járja a világot, és éppen ott vállal munkát ahol talál, valahol több időre letelepszik (mondjuk fél évre), majd tovább áll. Illetve van félretett pénz.


2021. máj. 13. 10:52
A kérdező szavazást indított:
Az elsőt választanám.
A másodikat választanám.
27 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Csakis a második, az első számomra egy rémálom. Most is a saját utam követem, igaz nem abban a formában, mint amit leírtál és nem fél évente ugrálok országok között, hanem pár évente, de nem tudna senki rákényszeríteni a családalapításra vagy a mókuskerékre.
2021. máj. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Az első sose vonzott, mert tudtam magamról, hogy unnám magam és nem tudnám kellően megvalósítani önmagamat (igen, tudom, hogy ez klisésen hangzik), így a barátommal a második utat járjuk, mondjuk tudtunk mellé gyereket vállalni. Mindkettőnknek olyan munkája van, amivel tudunk utazni, így bár van fix lakásunk (most is ott vagyunk), de szerintem egy teljes évet nem töltöttünk még el benne.
2021. máj. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
74%

Aránylag jól leírtad a 2-essel a terveimet

Meglesz a szakmám, kicsit megszedem magam és húzok ki az UK-ba onnan meg ha jól megy az államokba persze idősebb koromra inkább már az 1-est választanám

2021. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem.

Nem lételemem az utazgatás, jól megvagyok egy helyen. Viszont a fix munkahelyektől borsózik a hátam, próbáltam betörni magam hat éven keresztül, nem sikerült. :)


Úgyhogy csakis vállalkozással, ahogyan most is, mégpedig online, helyfüggetlen vállalkozással, hogy el tudjak utazni, ha éppen rámjön a mehetnék. (De amúgy ritkán jön rám.)

2021. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre szavaztam, mert nem szeretek messzire utazni (de a tengerparti nyaralás sem hoz lázba), és szeretem, ha van egy megszokott fix otthonom. Van családom is, a macska is vár otthon. Viszont utálom a "klasszikus" munkahelyeket, a kötött munkaidőt.
2021. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket se. Az első tetszene, majdnem rányomtam hogy az, de családalapítást nem akarok.
2021. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalon jó a második, de alapvetően az elsőt szeretném. Nem tudnám sokáig csinálni azt a 2. opciót, bár nagyon jól hangzik.
2021. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül csináltam a második opciót,de egy idő után nagyon magányos lettem így haza jöttem és most az első opciót csinálom.


Ha lenne párom és ő is vevő lenne rá biztosan csinálnám vele a második opciót,pl kellene egy lakókocsi aztán irányt a nagyvilág.

30-40-50 éves koromig el tudnám képzelni azt az életet,nyilván ez a páromtól is függene,ha ki éljük magunkat akkor jöhetne az első opció.

23F

2021. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sosem volt számomra mindegy, hogy mivel foglalkozom, nem az volt a fő szempont karrierválasztáskor, hogy legyen majd miből élnem. Ennek megfelelően alakítottam ki az életem, a céljaim gyerekkorom óta. Ennek ellenére a karrier (vagy egyelőre a tanulmányaim) terén keresem a kihívásokat, új megoldandó feladatokat. Számomra ez bőven elég változatosság a hétköznapi életben. 23 vagyok, már gyerekként is gyűlöltem a nyaralásokat, nem szerettem csak amiatt menni valahová, hogy ne otthon üljek. Lennének helyek, ahová szívesen elutaznék, akár hosszabb ideig (mondjuk pár évig) is élnék bizonyos országokban, de nem maga az utazgazás miatt, hanem csak akkor, ha a hivatásomat nem kellene hozzá feladnom, hanem az adott helyen jobb lehetőségeim lennének a munkában.

Szóval a két opció keverékét választanám. Fix munkahely, felépített élet, de az aktuális lakóhelyhez való különösebb kötődés nélkül.

2021. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Csakis az első, de gyerek nélkül
2021. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!