Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne legyek irigy másokra?

Hogyan ne legyek irigy másokra?

Figyelt kérdés
Mindig próbáltam magam nyugtatni, hogy mások vagyunk, mások az igényeink, mások a lehetőségeink, más utat járunk be, nem kell másokhoz hasonlítani magunkat, jó ez így, másoknak sokkal rosszabb, mire panaszkodjak, nekem ilyen az életem, ez van, ez se rossz stb., de be kell látnom, hogy irigy vagyok. Csomó mindent szeretnék, sok mindenre vágyom és mikor látom, hogy a környezetemben másokkal megtörténnek ezek a dolgok, akkor szimplán irigységet érzek. Elkap az érzés, hogy én mennyire szánalmas vagyok, nekem mennyire sz*r az életem, velem ez soha nem fog megtörténni, bármit teszek stb. Sokszor érzem azt, hogy ez mennyire igazságtalan, ha tudom, hogy pl. az illető nem vágyott rá annyira mint én vagy csak szimplán a szerencsének, esetleg másoknak köszönheti az adott dolgot. A lényeg az, hogy egyáltalán nem tudok ilyenkor örülni a boldogságuknak vagy sikereiknek, hanem csak próbálom minél jobban titkolni, hogy mennyire mérges, frusztrált, irigy és féltékeny vagyok.
2021. máj. 22. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sehogy. :)

Na, okés, viccen kívül, próbálj meg örülni annak, amid van, azt értékelni, pl nem elégedetlenkedni a körülményekkel kapcsolatosan, hanem próbálni az adott lehetőségekhez, körülményekhez képest kihozni a maximumot az adott helyzetedből, szituációból. (Bocsi,én még nem olvastam el a kérdés kifejtését) Ja meg szal egy erősebb példa,hogy pl neked van pl lábad, akkor örülj annak, mert pl lehetne kellemetlenebb is a helyzeted

Vagy pl nemtom, ez lehet karmikus, vagy egyéb sorsfeladat, amit te magad vállaltál születésed előtt és akkor vki mindig mondja, hogy te raktad oda be magadnak, magad elé az életedbe azt az akadályt, akkor kétséged se legyen felőle , hogy kellő tudást is raktál mellé; meg még pl megint máshonnan van ez , hogy akkor pl tehát próbálj meg olyanokat vetni, aminek örülsz, ha kihajt, mert az menő.

Asszem még egyvmit menet közben elfelejtettem, ahogy gépeltem, de majd ha eszembe jut, és látom még majd feljönni ezt a kérdést, akkor lehet, hogy majd írom; remélem cool-akat írtam.

2021. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem meg színház az egész világ. A legkirályabb,legmenőbb, legszebb emberek is szenvednek frusztrációktól, vannak kényszeres dolgaik, akadnak köztük sekélyesek, emberileg nullák, pénz nélkül életképtelenek. Persze vannak, akik rengeteget dolgoznak érte,na azoktól nem irigylem.

Kicsit én is irigy vagyok, de inkább azt mondanám, hogy felmérem ilyenkor a lehetőségeimet, hogy képes lennék e én is elérni ezt vagy azt.

De tudod, meglepődnél, ha a kirakatok mögé bepillantást nyerhetnél. És ezért, mindig csak magadat nézd. Te mit teszel magadért, másokért. Te hogyan élsz. Lehetőségeidből mit tudsz kihozni. Nézd meg hol jártál kb.5, 10 éve és ehhez képest hol tartasz most.

2021. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy ugyanott tartok most is mint pl. 5 éve. Semmiben sem fejlődtem és semmiben sem javult az életem, pedig azt gondoltam teszek érte és akkor ennek majd meglesz a gyümölcse, de nem így történt. Egyszerűen fogalmam sincs, hogy mit kellene tennem, mert abszolút nem volt semmiféle sikerélményem az utóbbi időben és egyáltalán nem vagyok boldog. Miközben azt látom, hogy a körülöttem élő emberek (családtagok, ismerősök, volt osztálytársak stb.) élete sínen van és van párkapcsolatuk, sokan már házasodnak vagy gyereket vállalnak, vannak barátaik, tök jó helyen dolgoznak vagy tanulnak, utaznak stb. Szóval is olyasmikre gondolok, mint pl. külső vagy az anyagiak, ez nem érdekel és igazából az én életemből sem ezek hiányoznak leginkább. Viszont az tény, hogy nem tudok szívből örülni annak mikor valaki bemutatja nekem a barátját/barátnőjét vagy közli, hogy összeköltöznek vagy házasodnak stb., miközben nekem még párkapcsolatom sem volt soha. Nem tudok szívből örülni annak mikor valaki közli, hogy az egész nyarat külföldön tölti az onnan származó párjánál, miközben én évek óta tanulom a nyelvet, nagy álmom lenne egyszer meglátogatni az országot, de még sosem volt rá alkalmam. Nem tudok együtt sem érezni azzal, aki panaszkodik a munkahelyére (ahová a gyakorlat után felvették úgy, hogy egy rokona tette be, nem is szerzett végül diplomát, nincsen nyelvtudása, nincsen más munkatapasztalat sem), miközben én összetenném a két kezemet egy olyan állásért. Ez csak pár példa, de borzasztóan frusztrál az, hogy én is igyekeztem, én is próbálkoztam, én is próbáltam jobb, szebb, képzettebb, emberibb stb. ember lenni és nekem nem jött össze semmi. Mindennek tetejébe pedig még rossz embernek is érzem magam, mert irigység van bennem.
2021. máj. 22. 22:22
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod rád is mennyien irigykednek ezért, azért, amazért?


Az irigység abszolút relatív dolog.


Inkább azzal foglald el magadat, hogy te hogyan tudod elérni mindazt, amire vágysz. Ha bebeszéled magadnak, hogy "veled soha nem fog megtörténni", az csak önbeteljesítő jóslatra lesz jó, ugyanis kiadsz egy parancsot az elmédnek, amit az a legjobb tudása szerint végrehajt.

2021. máj. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Te magad írtad, hogy külföldre szeretnél utazni, meg, hogy te mégcsak nyelvet csak tanultál milyem régóta.


Ehhez mindkettőt már elkezdheted. Kinézheted, hogy hova szeretnél utazni, megnézheted, hogy ha pl 3hónappal hamarabb foglalsz repülőjegyet, az mennyibe kerül (meg a szálloda, stb) majd megnézed, hogy havi szinten mennyit tudsz rá félrerakni. Nyelvet meg már biztos tanultál korábban, frissítsd meg a tudásod otthon, önállóan, az még ingyes is van. Menj esetleg egy barátoddal külföldre. (Igaz covid van, de ha oltva vagy már bármi megoldható).


Ez pl egy olyan dolog amit szeretnél és valószínűleg simán elérhető (gondolom/remélem nem napról napra élsz)


Az irigységen meg nagyon nem lehet könnyíteni. Esetleg, ha belegondolsz, hogy ő ahhoz a jóhoz hogyan jutott hozzá. Például azért van barátnője, mert ismerkedett, jól kommunikál és rengeteg elutasítás után talált magának egyet. Aztán továbbra is ráfordítja a lányra az időt, kompromisszumokat köt és így sikerült neki fenttartani is a kapcsolatot. Ezt te miért nem csinálod?


Ha valamit a családja által szerzett meg (pl munkahely) akkor gondolj bele, hogy te mit szereztél meg a családod által (ha mást nem is, élettapasztalatot és elmondhatod magadról, hogy te magadnak köszönhetően vagy a munkahelyeden és nem ismerős által).


Ez most olyan, hogy nem irígykedem az orvosi diplomára, mert tudom, hogy mennyi (évekre szóló) munka van mögötte, ami nekem nem menne és nem is akarnám csinálni. Gondolj bele így te is a dolgokba

2021. máj. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Soha nem lesz annyi pénzem, hogy csak úgy külföldre utazzak hónapokra és ott éldegélje, nézelődjek stb. Neki sem lenne, de semmit nem kell fizetnie, mert a barátja kifizet neki mindent. Én viszont hallgathatom, hogy milyen jó, milyen szép, milyen izgalmas volt stb., miközben tudom, hogy számomra ez egy elérhetetlen dolog. Max arra még csak csak össze tudnék gyűjteni pénzt, hogy egy pár napos kirándulásra kimenjek egyedül (nincsenek barátaim meg senkim), de akkor csak egy sima turista lennék, nem látnék sokat az országból és kultúrából, max egy helyen megnézhetnék, a nyelvtudásom ettől semmit nem fejlődne, csak kimennék és már jönnék is vissza. A nyelvet pedig évek óta tanulom, felsőfokúm is van belőle, ezt már nem tanulnom kellene, hanem használni.

Az legtöbb ismerősömnek csak úgy van párkapcsolata. Például az egyiküknek már abban a pillanatban megvan a következő amikor az előzővel szakítanak, gyakorlatilag gyerekként volt utoljára szingli. Másikuk úgy ismerkedett össze a párjával, hogy szomszédok lettek. A harmadiknak az instagramon irogatnak állandóan, tulajdonképpen csak választ egyet, hogy éppen kivel akar együtt lenni. Ők sem tettek sokat azért, hogy legyen párkapcsolatuk. Én is járok helyekre stb., de soha nem is nézett még rám senki, az esetek 99%-ban nem is elegyedek szóba senkivel, soha nem voltam még randizni stb. Mások már tizenéves korukban túl vannak ezen, én még csak azt sem tudom elmondani, hogy valami hülye rám hajtott vagy utánam fütyültek az utcán. Nem mintha erre vágynék, de még erre sem volt példa, nemhogy valami komolyra.

Én a családom által nem jutottam semmihez sem, amihez más ne juthatna. Sosem segítettek nekem semmiben, támogatni és kizárólag anyagilag támogattak és gyakorlatilag nem is foglalkoztak velem soha, nem beszélgettek velem, nem figyeltek rám stb. Erre is irigy vagyok, ha valakinek jó a kapcsolata a családjával, mert nekem ez ez sincs.

Nem pénzt szeretnék keresni, hanem egy olyan munkahelyet szeretnék, ahol tanulhatok, fejlődhetek stb., így akármit nem vállalok el és alapvetően olyan helyen szeretnék dolgozni, amihez legalább pici közöm is van. Ő ilyen helyen van végzettség, tapasztalat, nyelvtudás nélkül. Nekem pedig nincsen munkám, mert kb. be sem hívnak interjúra és nem is reagálnak.

2021. máj. 23. 10:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Irigynek lenni természetes dolog, szerintem kicsit mindenki az, és a hibát, a rosszat sokkal könnyebben felfedezzük magunkban és az életünkben, mint észrevenni és értékelni amink van.

Van felsőfokú nyelvvizsgád, kezdj nézni olyan állást, ahol ez kulcsfontosságú, és fejlődni is lehet. Szerintem abszolút jót tenne a hangulatodnak, és lehet az új munkahelyen még barátokat is szerezhetnél, persze előbb elevenítsd fel a nyelvet. Keress olyan állást ami érdekes, izgalmas számodra, vannak olyan állasok amihez utazni kell, akár külfödre is, ott is szert tehetsz barátokra kapcsolatokra. Ne azt nézd másnak mi van, tegyél magadért, és utána téged fognak nézni. Bátorság! :)

2021. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Vidéken élek, itt gyakorlatilag semmit nem ér a nyelvtudásom, mert egyszerűen nincsen rá szükség. Hacsak be nem tesznek valami jobb helyre, akkor max. gyári munkás lehetsz vagy esetleg elmehetsz a közmunkaprogramba (bár még oda sem mehet mindenki, nincs annyi hely). Az egyetemem városában is kerestem munkát, de ott is csak egy fokkal jobb a helyzet. Például már bolti eladó is lehetsz vagy dolgozhatsz gyorsétteremben..., de ugye egyik sem az a hely, ahol bármi hasznát vehetném a nyelvtudásomnak. A jövőben majd Budapestre szeretnék költözni, de az még messze van, ugyanis pár dolog még ideköt egy ideig.
2021. máj. 23. 11:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor valami csak van, hogy senki nem szól hozzád, senki sem szólít le. Ezen javítani?
2021. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát ezen mégis hogy javítsak :D
2021. máj. 23. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!