Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek probléma, ha...

Szerintetek probléma, ha valaki éppen se nem tanul, se nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Rólam van szó. Két félévnyi online oktatás után már azt éreztem, hogy nem bírom tovább csinálni és kiégtem vagy amolyan depresszió közeli állapotba kerültem. A sok egyedüllét, a monotonitás, a bezártság, folyamatos tanulás, stressz stb., nagyon rossz hatással volt rám és már nem tudtam rendesen koncentrálni sem, úgy éreztem nem marad meg a fejemben semmi, nem tudok rendesen odafigyelni, folyton kimerültnek éreztem magam, sokat idegeskedtem, sírtam stb. Emiatt úgy döntöttem, hogy tartok egy kis szünetet és passziváltam a következő félévemet. Szeptemberben tervezem folytatni az egyetemet, viszont addig igazából nincsen semmiféle B tervem. Sok lehetőség ugye eddig eleve nem is volt már csak a vírus miatt sem, illetve vidéken élek egy kisvárosban és itt is szűkösebbek a lehetőségek. A lényeg az, hogy eddig csak itthon voltam és élveztem, hogy végre van időm magamra, tudok pihenni, tudok foglalkozni a hobbijaimmal, ki tudok mozdulni otthonról, tudok tanulni a saját érdeklődésemnek és tempómnak megfelelően stb. Nekem ez nagyon jól esett, mert régóta nem volt időm pl. csak a kezembe venni egy olyan könyvet, ami nem az egyetemre kell vagy megnézni egy filmet. Valamint nem nagyon volt jobb ötletem sem, nem jött szembe velem egy olyan lehetőség sem, ami picit is megfogott volna vagy érdemesnek láttam volna kihasználni. A szüleimmel élek, ők fedezik az alap szükségleteimet (azon felül én fizetem magamnak) és családon belül igazából nincsen ezzel semmi probléma. A szüleim is mindig azt mondják, hogy tegyek ahogy jól látom, ami jól esik.

Viszont kívülről érzek némi nyomást, hogy el kellene mennem dolgozni, el kellene mennem valami mást tanulni vagy elmehettem volna külföldre stb., hogy valami extra különleges, hasznos, világmegváltó dolgot kellene csinálnom, ha már úgyis ráérek. Én viszont nem érzem így.


2021. máj. 24. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha a szüleid tartanak el, ha őket nem zavarja, akkor nem probléma.

Az már más dolog, hogy a legtöbb ember ezt nem engedheti meg magának. Én sem tenném. Ha már passziváltatok, akkor legalább diákmunkát vállaltam volna a hét pár napján.

2021. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem őszintén az se zavar, ha valaki egész életében nem dolgozik, ha el tudja magát tartani pl. passzív jövedelemből és nem élősködik senkin, nem kell eltartani.

Ha csak átmeneti a helyzet és van ki finanszírozza a megélhetését és ez az összes szereplőnek így jó, akkor sem látok problémát. A legtöbb ember nem engedheti meg magának ezt a szünetet, pedig marha jót tud tenni az ember lelkének (főleg ha már korábban a kiégés szélén állt), de lesz olyan is aki nem érti és olyan is aki szimplán irigy.. A jó hír az, hogy neked egyáltalán nem kell ezekkel a véleményekkel foglalkoznod :)

2021. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Én se dolgozok, és nem is tanulok már. Segélyből élek egy ideje, de nem igazán érdekel más véleménye. Nekem pont jól van így. Kemény depressziós vagyok, bipoláris. Ha munkába állnék, lehet felvágnám az ereim. Itthon viszonylag még tudom kezelni a kirohanásaimat.
2021. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért nem szerettem volna munkát vállalni, mert az anyagiakat nézve nincsen rá szükségem. Ugye a szüleim fizetik az alap szükségleteimet és velük élek, tehát gyakorlatilag maga a megélhetésem így megoldott. Az ezen felül adódó költségeket pedig bőven ki tudom fizetni a saját pénzemből és még marad is. Tehát a pénzszerzés maga nem motivál. Ha találtam volna olyan munkát, ami mondjuk szimpatikus, úgy érzem szívesen kipróbálnám, jó lehetőség lenne stb., akkor azt én is szívesen elvállaltam volna. Viszont itt helyben egyáltalán nincsen semmi és a környéken is inkább csak a klasszikus betanított munkák mint például gyári munkák, árufeltöltés, pakolás, kerti munka vagy majd most nyáron címerezés. Ezekhez igazából nem volt különösebb motivációm, max. a társaság miatt gondolkoztam rajta, de így sem vonzott annyira, hogy órákat utazzak azért, hogy mondjuk műanyag alkatrészeket tekerjek össze, most mondtam valamit.
2021. máj. 24. 15:01
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

“Ugye a szüleim fizetik az alap szükségleteimet és velük élek, tehát gyakorlatilag maga a megélhetésem így megoldott. ”


EZzel az a baj, hogy egeszseges felnott emberkent elnezed, hogy a szuleid guriznek, mig egy lyukas garassal sem tudsz beszallni semmivel, es ez teged egy percig nem zavar, sot, meg a tanulmanyaidat is szunetelteted.

Engem aztan nem zavar mit csinalsz, de az teny es valo, hogy gyerekes a viselkedesed, es igy nem fogsz hamar felnoni, a szuleid pedig teszik alad a lovat, hogy meg veletlenul se kelljen feleloseget vallalnod semmiert.

2021. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én ezt nem így látom, de szerintem ez nem gyerekesség vagy felelőtlenség. Úgy írod mintha a szüleimnek csak azért kellene dolgozniuk, mert én velük élek és eltartanak, holott ez nincs így. Mintha rabszolgasorsba taszítanám őket... Ami kizárólag az én ellátásomnak minősül az gyakorlatilag a rezsi, a kaja és a higiéniás termékek rám eső része (de most eleve nem csak nekem vásárolnak, nincsen mindenkinek külön fogkréme vagy wc papírja, nem csak nekem fűtenek stb.). Viszont ez eddig is ugyanúgy az ő kiadásuk volt (sőt a jelenléti oktatásban ugye több volt a kiadás), tehát az anyagiakat igazából egyáltalán nem befolyásolja, hogy tanulok-e vagy sem.
2021. máj. 24. 15:40
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Ez eddig oke, de akkor mi lesz kesobb?

Mert annyira jopofan leirtad, hogy (idezem):

“ Ha találtam volna olyan munkát, ami mondjuk szimpatikus, úgy érzem szívesen kipróbálnám, jó lehetőség lenne stb., akkor azt én is szívesen elvállaltam volna. Viszont itt helyben egyáltalán nincsen semmi és a környéken is inkább csak a klasszikus betanított munkák mint például gyári munkák, árufeltöltés, pakolás, kerti munka vagy majd most nyáron címerezés. Ezekhez igazából nem volt különösebb motivációm, max. a társaság miatt gondolkoztam rajta, de így sem vonzott annyira, hogy órákat utazzak azért, hogy mondjuk műanyag alkatrészeket tekerjek össze, ”


Na de mi lesz 10 ev mulva ha nem tetszik a munkad? Ott hagyod aztan mesz vissza Anyad szoknyaja ala?

Nem az a baj, hogy nem dolgozol/tanulsz, hanem a tenges-lenges, az, hogy el vagy mint a befott, ugy hogy semmit sem kell csinalnod.

Az ilyenek irjak ki bo 10 ev mulva, mi az elet ertelme? Semmihez sincs kedvem.

Nincs motivaciod, nincsenek celjaid, csak el vagy, mint hal a vizben, (a szuleidnek koszonhetoen), ami amugy tok jo, ha az ember 10 eves.

Vagy szerint fel ev tenges-lenges utan szeptemberben fogod magad, es mint aki ujja szuletett, 100millio szazalekkal veted bele magad a tanulasba, mi?

Pont ugy szokott lenni....

2021. máj. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt már csak hozzáköltötted, így felesleges ilyesmiről beszélni. 10 év múlva már 30+ leszek, értelemszerűen nem a szüleimmel tervezem leélni az életem. Ha az ember már nem tanul, van egy végzettsége, főállásban dolgozik és saját magáról kell gondoskodnia, akkor értelemszerűen az már más és a legtöbb esetben fel sem merül opcióként, hogy ne dolgozzon. Viszont nekem most megvan rá a lehetőségem, hogy "tengjek-lengjek", ahogyan te írod és szerintem ezzel nincsen gond. Nem hiszem, hogy bármiféle messzemenő következtetést le lehetne vonni ebből. Van rá lehetőségem és élek vele, ennyi. Szeptembertől pedig igen, ugyanúgy tervezem folytatni a tanulmányaimat. Nem tudom, hogy hogyan szokott lenni... Most ennyiből azt a kérdést is fel lehetne tenni, hogy ha korábban szerettem tanulni, kitűnő tanuló voltam és négyesnél rosszabb jegyem soha nem volt, akkor mégis hogyan fordulhat elő, hogy egyszer csak nem megy tovább?
2021. máj. 24. 17:55
 9/11 anonim ***** válasza:

“ Viszont nekem most megvan rá a lehetőségem, hogy "tengjek-lengjek", ahogyan te írod és szerintem ezzel nincsen gond.”



Akkor ki a kerdes? Ha neked igy jo, hat tegy ugy. Attol meg, ahogy te is irtad, egy atlag kulso szemlelo Nem feltetlenul fog ezzel egyet erteni, az viszont nem a te bajod, ne foglalkozz vele.

2021. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy csomó fejlődési fázis kimarad nálad emiatt, illetve TB-, nyugdíj nem nagyon lesz emiatt.
2021. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!