Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manipulált már titeket hozzáto...

Manipulált már titeket hozzátok közel álló személy?

Figyelt kérdés
Ha igen, tudnátok írni példákat az esetre? Mi volt az a pont, amikor észrevettétek a manipulációt? Előfordult olyan, hogy valaki (barátotok, családtagotok) már felismerte a manipulációt, és szólt nektek, de ti még nem vettétek komolyan, esetleg nem hittétek el? Minden tapasztalat érdekel!

2021. máj. 28. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a volt barátnőm igen,azért írom mert játszott az érzéseimmel,direkt ignorált,hanyagolt én meg mint egy hülye futottam utána.


Aztán fordult a kocka vissza adtam neki minden keserűségemet,én is elkezdtem játszani vele....a vége az lett,hogy mind ketten lelki nyomorékok lettünk és szakítottunk.

2021. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, próbáltak már manipulálni. Jellemzően srácok, akiknek tetszettem, de ők nekem nem. Volt ott minden, még a "különben megölöm magam" is. Nem dőlök be ilyeneknek, persze valamilyen szinten hatással volt rám, de ha észreveszem a szándékos manipulációra abban nincs köszönet.

Én is manipuláltam már másokat nagyon fiatal koromban. Azóta leszoktam erről a rossz szokásomról. Egyébként nem ártottam senkinek vele. Két embert hoztam össze és szakítottam szét többször. Általános iskolában volt, és én csak meghallgattam őket illetve tanácsot adtam, nem kevertem nagyon a szart, de azért úgy érzem túlságosan hallgattak rám.

2021. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ex, testvér, rokonok, udvarlók, akik komolyabban, de enyhén mindenki manipulál mindenkit.

Nagyrészt leesik hamar, ha manipulálnak, igazából onnan szoktam felismerni, hogy az adott dolgot úgy állítják be, mintha az egy lehetőség lenne és örülnöm kéne neki ahelyett, hogy tiltakozom. Meg hogy mennyi problémám megoldaná, és ha ez sem válik be, akkor jönnek azzal, hogy xy rossz dolog is azért történt mert én ilyen meg olyan vagyok.

2021. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Rendszeresen manipulálok 😂😂

"Ha lerakod nem szeretsz." vagy "Ha kimész cigizni akkor kevesebb időt töltesz velem. Igen, fontos az a 3 perc 😣


Ja és a legfontosabb: csak azt lehet manipulálni, aki hagyja! Ezek általában a mentális betegségben szenvedők, kötődési problémákkal küzködők és az alacsony önbizalommal rendelkezők. Oh, meg a párom 😂

2021. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

#4 én az ilyenre azt szoktam mondani, hogy:

1. példa: "Tudod mi következik most?" -kis csend, majd: "EZ!" -és kinyomom a telefont

2. példa: "Akkor kevesebbet, ha nem tetszik, haza lehet menni".

:) :)

2021. máj. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Munkatárs. Van egy vallásos megrögzöttségű személy, akinek az IQ-ja nagy, és ezt használja ki, hogy manipulál másokat, aki engedi magát.
2021. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Apám, öcsém (bárki családtag aki közelebb áll hozzád) amikor úgy érzik, hogy nem tudnak befolyással lenni rám, akkor lebecsmérlő módon kommentelnek az adott szituációról, hogy érezzem már szarul magam


Ez egy eléggé bevált taktika sok embernél, arra szolgál, hogy kontrolt nyerj a másik felett, évekbe telt mire ezt megtanultam, sajna nagyon sok "barát"-tal való kapcsolatom ilyen szituációkkal volt teli, ami miatt nagyon könnyen észreveszem ezeket a dolgokat és nagyon kevésbé tolerálom ezt a viselkedést


Ez gyakrabb mint gondolnád, még egy teljesen normális család,baráti közegben is (azokról beszélek akik jó barátok,haveroknak számítanak)


27f

2021. máj. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gimis, immáron volt, legjobb barátnőm. Elég hosszú lenne leírni mindent, egy közeli ismerősnek meséltem róla először, amikor már én is láttam, hogy baj van. Ő nem köntörfalazott és keményen megmondta, hogy hagyom magam manipulálni és ez így nagyon nincsen rendben. Már nem része az a "barátnő" az életemnek.


Az edzőm. Megpróbált rábeszélni (kicsit talán tukmálni is) egy komoly beruházásra, ami hatalmas felelősséggel is járt volna. Edzéseken is csak erről mesélt/beszélt, végül már hétvégéken is üzeneteket küldött ezzel kapcsolatban. Viszont itt hamarabb beláttam, hogy sántít a dolog, főleg, amikor előbukott az igazság pici darabokban, hogy ő nyert volna ebből többet, én szinte alig..

21/L

2021. máj. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy idősebb nő kollégám. Félmondatokkal, egy-egy megjegyzéssel próbált a páromról lebeszélni, mert neki nem volt szimpatikus az elmondottak alapján a viselkedése. Tehát nem is ismerte... Tulajdonképp jót akart nekem, de nem voltunk baráti viszonyban, nem vártam tőle ilyen jellegű “tanácsot”.
2021. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!