Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichopata a húgom? 19/L

Pszichopata a húgom? 19/L

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy én szeretem a horrorfilmeket, engem nem szórakoztatnak, de nem is megyek világgá, ha meg kellene nézni egyet.


A húgom (19 éves) viszont... imádja. Nemrég elkezdte nézni a Hannibal c. sorozatot. Mivel egy nagy szobán osztozunk, óhatatlan, hogy időnként lássam, mit csinál. Anyukánk sokáig dolgozik, akkor és ott eszünk, amikor és ahol szeretnénk. Nála ez rendszerint a szobájában szokott lenni, film nézéssel együtt. Miközben trancsíroznak, igen változatos gyilkosságokat művelnek benne, ő minden gond nélkül eszik. Máskor meg a közepén jut eszébe, hogy éhes. Olyankor megállítja, hoz kaját, aztán folyt köv.


Meg is kérdeztem őt, hogy képes enni eközben, mert gyomorforgató. Ő meg erre azt mondta, hogy ez nem gyomorforgató, hanem zseniális. Zseniális! Őszintén, aki látta ezt a sorozatot, tényleg ennyire zseniális lenne? Csak mert én még soha nem hallottam a húgomtól, hogy egy filmre vagy sorozatra véletlenül is a zseniálist használná. Kissé bizarr, hogy pont erre, miközben egy csávó éppen eszi a saját arcát.


2021. máj. 29. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Megvan a húgod személyisége annyi. :D

Nem pszichopata csak ez jobban leköti őt.

Az picit fura, hogy ilyenkor éhezik meg, de nem tudom van e összefüggés közte. Én is szeretem az ilyen sorozatokat, filmeket, de nem vagyok pszicho.

bár néha elkell gondolkodnom rajta :0

Nincs vele semmi baj ha csak ennyit tapasztalsz, hogy szereti ezeket nézni. :3

2021. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Abszolút hozzá lehet szokni, ehhez nem kell semmiféle mentális betegség. Ha sok ilyet nézel, egy idő után nem zavar a látvány. Ugyanez van videojátékoknál. Sok véresebb játék után fel se tűnik, hogy egyáltalán ilyesmi van benne.


Ez még egy adott dologra is igaz, pl. ha van egy konkrét film, amit nagyon ijesztőnek tartasz. Ha megnézed 100-szor, akkor a végén már nem fogsz félni, érteni se fogod, mi zavart benne korábban. Pedig ugyanaz a film.

2021. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
94%

Nem hinném, hogy pszichopata. Az azért máshol kezdődik, mint egy az ő ízlésének megfelelő sorozat nézése. Ezt úgy hívják "van gyomra hozzá".

Én annak idején nagyjából ugyan ezt csináltam csak a Walking Dead sorozattal.

Ha szerinted a Hannibál beteg akkor még léptél be a "beteg" kategóriájú filmek és sorozatok közé :D (csak példaképp: Black Mirror, A platform, Az emberi százlábú, stb.)

Szerintem ne aggódj, ezek nem utalnak mentális betegségre. Ha már az életben is próbálkozna hasonlókkal mint a sorozatban akkor érdemes lenne meglátogatni egy orvost, de ha ez miatt elkezded csesztetni vagy folyamatosan aggódni rajta még miattad lesz egy agyi történése. Vagy esetleg neked :D

2021. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Ő nem, nem pszichopata. Egyáltalán nem ezek a jelei, amik a köztudatban élnek nézz utána, a pszichopata és a szociopata kifejezéseknek.


És én abszolút megértem a hugodat. Habár azt a sorozatot nem láttam, engem ezek nem hatnak meg, átélem a műsort, de a műsor világához híven. De nem keverem bele a valóságot. Én attól is rosszul vagyok, ha látom vagy ha arra gondolok, hogy valakinek kimegy a bokája, nekem is "fájni" kezd, de minden további nélkül szeretem nézni az akciódús, véres, kínzós, trancsírozós sorozatokat.


Zseniális pedig sok szempontból lehet egy filmalkotás, én a Jokernél voltam így, mert az a film zseniálisan volt rendezve, Hoaqin Phoenix is zseniálisan alakított, a történet és a katakter pedig magáért beszél. Napokra sokkolt a film, borzasztó jó élmény volt ezért.


Az meg, hogy ki mikor lesz éhes, hát istenem :D én is általában eszek miközben nézek valamit.


És ez olyan dolog, amit néha nem tudsz befolyásolni.


Pl. attól nem vagyok pszichopata, sem állatkínzó, hogy állatorvostanhallgatóként szinte mindig megéhezek a boncolások közepette. Egyszerűen a színek, szagok olyan elemi szinten indítják be az agyad, amit felesleges összehozni ilyen dolgokkal.


Főleg ha akkor nézi ezeket a filmeket, amikor amúgy is enni szokott, akkor meg pláne ninc összefüggés. Nekem is kaja időben van a boncolás...

2021. máj. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!