Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 'Énidő' fogalmát miért csak...

'Énidő' fogalmát miért csak nőkkel kapcsolatban hallani?

Figyelt kérdés
Férfiak miért nem használják soha ezt a kifejezést?

2021. máj. 31. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők nem beszélnek róla, nem álmodoznak róla hanem csinálják.
2021. máj. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

A nők más nyelvezetet használnak, mint a fickók. Ez sok mindenben érzékelhető, közvetlenebbek, érzelmesebbek.


Kínában volt egy olyan nyelv, amit csak nők értettek, tipikus, hogy mára senki nem beszéli.


A pasi nem énidőzik, ő elmegy a haverokkal inni. A csajok barátnőznek, de ők énidőnek hívják ezt, mert ilyenkor is magukkal foglalkoznak:) De nincs ezzel különben semmi baj, jól csinálják.

2021. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
A férfiak többnyire a kocsmában töltik az én időt.
2021. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as, nem... A férfiak a "barlangba" vonulnak vissza. Azért "énidő", mert nincs ott más, a kocsmában pedig sokan vannak.
2021. máj. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
énidőzni lehet társaságban is
2021. máj. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a pasimmal szoktam én időzni :D kikapcsoljuk a telefont tartunk egy spa napot. Igen megengedi hogy arcmaszkot rakjak fel rá és megmanikűrözzem :D de van hogy csak elmegyünk túrázni egyet vagy állatkertbe, mikor mihez van kedvünk, de szigorúan csak együtt telefon nélkül
2021. jún. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fura, nekem is van "énidőm", amikor elmegyek futni vagy focizni a haverokkal vagy csak bámulok ki a gép előtt a fejemből vagy olvasok a kertben. Pedig nem vagyok nő. Igaz, nem szoktam kiposztolni és kiplakátolni sem, így lehet azt hiszik, hogy csak a feleségemnek van "énideje".
2021. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a férfi napi 48 Órában is képes az énidőre. De nem túl feltűnő, mert hajlamosak megosztani azt mással.
2021. jún. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én mondjuk külföldieknél ugyanannyiszor hallom a kifejezést férfiaktól és nőktől. Megmondom őszintén, magyarul még nem hallottam senkitől, csak pár fórumon láttam leírva.

Szerintem a férfiaknak nagy átlagban magától értetődőbb az egész, nem akarnak "kitalálni" rá külön nevet.

2021. jún. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Én tesóm élettársától hallottam először, az ahogy ő elmondta kb ugyan azt jelentette mint a szieszta...
2021. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!