Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaza volt-e Einsteinnek?...

Igaza volt-e Einsteinnek? Érvek-ellenérvek. "Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta. "

Figyelt kérdés
Légyszi mondjatok érveket ellen és mellette. Esetleg gondolatokat hozzá. Egy fogalmazás lesz belőle.

2014. szept. 1. 15:15
 1/9 anonim válasza:
100%

Én teljes mértékben egyet értek vele...

Érvek: nézz szét a közösségi portálokon - sok helyesírás tudatlan, műveletlen, emberi értékeket semmibe vévő "vagánnyal" találkozol, mindezt miért? Mert itt senki nem ellenőrzi őket.

Sokan elhisznek mindent, amit az interneten olvasnak, ez pedig erősíti a naivságot, butaságot. Fontosabbá váltak ezeknek köszönhetően a "menő" fényképek, a drága elektronikai eszközök, és elvesztek az igazi értékek. Otthon a párok nem egymással foglalkoznak, hanem a tv-vel, számítógépes játékokkal, telefonjukkal, ez pedig az elhidegüléshez, az érzelmek elvesztéséhez vezet és ez is valahol idiotizmusnak mondható. A szülők a telefonjuk, internet, számítógép miatt nem foglalkoznak a gyerekükkel -> olyan gyerekek nőnek fel, akik nem tudják mi az a szeretet, becsület és hasonlók.

Ellenérvek: aki rendesen tudja használni, ki tudja szűrni azt, hogy mik a valós tények, és mik a valótlanok, azok sokkal szélesebb látókörűek és műveltebbek lesznek, mint azok, akik ugyanezekre képesek, mégsem állnak rendelkezésükre technikai kütyük.

Én csak ezekre térnék ki :) Jó írogatást, imádtam az érvelő fogalmazást ;)

2014. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút azt látom, hogy mióta van számítógép, internet, okostelefon, tablet, stb.. az emberek nagyon ellustultak. Példa rá az én nővérem, aki 2 várossal lakik odébb, kb. 40 perc lenne az út, inkább felhív skype-on, minthogy bejöjjön hozzám, amikor erre jár. Ha én nem mennék el hozzá, ő tuti nem jönne. "Minek, buszozzak hozzád annyit, ha ott a skype?" - ezt szokta mondani. A másik, amit szomorú látnom, hogy amikor elmegyünk a férjemmel étteremben, hozzánk hasonló párok inkább a telefonjaikat nyomkodják, ahelyett, hogy egymással beszélgetnének. Nekem is van okostelefonom és Ipad-em, és imádom ezeket a kütyüket, mert nagyon kényelmes és tényleg hasznos is, én mondjuk dolgozom is velük, de azért nem az tölti ki a napom, hogy az Iphonomat nyomkorászom... Amíg ésszel vannak használva, addig nincs velük baj, de amikor már a társaskapcsolatok rovására megy, szerintem az régen rossz.
2014. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értek vele egyet, mert -sajnos- nem csak egy generációnyi idióta lett.
2014. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenki idióta, a technológia segítségével nagyobb hatása van ennek és könnyebben látjuk
2014. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazából Einstein ilyet sosem mondott, de sebaj, ettől függetlenül én egyetértek vele.
2014. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Ilyenkor rágondolok, mikor egy cigány ilyen kardokkal meg pénzekkel feszítenek, meg 8 éves dagadt cigány a húszezressel, a 12 éves k**vákat már meg sem említem. Hogy lehet ez ellen érvelni? Amennyire hasznos minimum annyira káros is, vagy talán még sokkal károsabb.
2014. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igaza volt.


Érvek:

1. Majdnem mindenhol az emberek a mobilukat nyomkodják: otthon, iskolában, munkahelyen, étteremben, múzeumban, sportmérkőzésen, utcán, stb. Nem egyszer vettem már észre, hogy amikor valakivel beszélgetnék, nem rám figyel, hanem azt a r*hadt mobilt nyomkodja :@

2. Az emberek nincsenek rákényszerülve arra, hogy gondolkodjanak. Mert a Google és a Wikipedia mindenre választ ad. Elakadnak egy dologban, szinte bepánikolnak, és ha nincs okostelefon a közelben, már depressziósak lesznek.

3. Ma már szinte mindenki a barátaival interneten tartja a kapcsolatot, személyesen össze se futnak velük, vannak, akik inkább csak érdekből barátkoznak, mert neten az olyasmi méginkább kifizetődő.

4. Ma már igen sokan a szerelmi életüket és a szakításukat is Facebook-on játsszák le. Ez az összes közül a legszánalmasabb.


Ellenérvek:

Mint ahogy előttem szólók is írták, akik a technológiai újításokat képesek okosan, a maguk javára használni, de közben a barátaikról nem feledkeznek meg, azok számára az ilyesmik előnyt jelentenek majd és nem hátrányt.

2014. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút igaza volt. Nézz körül: az interneten ismerkedünk, és a meglévő barátainkal, rokonainkal is itt tartjuk a kapcsolatot. Sajnos így van!
2014. szept. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mond valamit, de az einstein-idézetek fele kamu
2015. jún. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!