Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szegény embereknek a pénz...

A szegény embereknek a pénz nem boldogít ugyanolyan önigazoló közhely, mint a butáknak a józan paraszti eszezés?

Figyelt kérdés

Érdekes a gazdagoktól sosem hallani, hogy nem boldogít a pénz. Csak szegényektől, amikor le kell szólni a gazdagokat.

A józan paraszti eszet sem épp az akadémikusok szokták emlegetni.


2021. jún. 1. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A józan paraszti ésszel mi bajod? Az miért lehetne önigazoló közhely? Szerintem te nem vagy tisztában ezek jelentésével...
2021. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Na meg eleve a vagyonosabbaktól is hallani hogy a pénz nem boldogít, ahogyan egy tanult ember is képes józan paraszti ésszel is gondolkodni, szóval még a kérdésbe bújtatott állításod is hamis.

2021. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

1. A pénz önmagában nem boldogít, annál több is kell ahhoz.

2. Aki a józan paraszti észt emlegeti, az valami egyszerű dologról beszél, amihez nem kell sok ész.

2021. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2021. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Az én családom jómódú, mégis hallottam már otthon, hogy a pénz nem boldogít. Nem úgy értve, hogy nem hasznos a boldogsághoz, hanem hogy nem elég önmagában. Vannak jócskán gazdag, de boldogtalan emberek. Nem fog boldogsághoz vezetni egy nagyszerűen fizető, de az embert teljesen kizsigerelő munkahely, ahol látástól vakulásig robotolsz, szabadidőd semmi, a házasságod tönkremegy, gyerekek elkallódnak, pedig te "mindent megadsz" nekik.
2021. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A vagyonosoknál gyakran egyértelmű a mondás igazsága, nem kell kimondani.
2021. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Józan paraszti ész = Kézenfekvő és logikus de ugyanakkor egyszerű megoldás
2021. jún. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont a szegény emberektől hallani ritkán azt, hogy a pénz nem boldogít. És a józan paraszti észt sem a buták szokták emlegetni.
2021. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Inkább vagyonosoktól hallani, hogy a pénz nem boldogít, és azzal egyetértek, hogy igen, bizonyára egy szint felett már mindegy, hogy valakinek 100 vagy 120 millió dollárja van.

De pl. az nem mindegy, hogy ki tudom-e fizetni a lakhatást, ételt, a gyerek cuccait, a gyógyszereket, izgulok-e azon, mi történik, ha váratlan kiadásom van, stresszelek e azon, hogy hnapról-hónapra kell éljek vagy nem. Ebben az esetben azért a pénz ad egy olyan biztonságot, ami ha nem is boldogít, de nem okoz boldogtalanságot és nyomorúságot.

2021. jún. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Hiába gazdag valaki ha utána az összes családtagja azt várja h feldobja a talpát az örökség miatt...
2021. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!