Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vált ki ilyen erős...

Miért vált ki ilyen erős reakciókat, ha valaki szellemi munkát végez?

Figyelt kérdés
Miért számít az, hogy ki szellemi munkás és ki fizikai (vagy valamilyen keveréke ezeknek)? Ősemberi gondolkodásra utal szerintem. Egy orvos hasznosságát nem kell magyarázni, de mérnökök nélkül nem menne a busz a fenekünk alatt, ügyvéd nélkül nem tudnánk adás-vételi szerződést kötni. Ahogy ha nincs autószerelő, akkor sem megy az a busz. Mégis azt tapasztalom, hogy ha itt kiderül valakiről, hogy irodai munkát végez, azt leszólják. Miért? Mindenkinek van lehetősége tanulni, képezni magát, aki irodában szeretne dolgozni. Ahogy át lehet nyergelni pl. kőművesnek is, jobban is keresnek, mint a legtöbb irodista. Mi ebben a zavaró sokak számára?

2021. jún. 3. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Én ezt nem tapasztaltam.
2021. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
És neked miért számít, hogy a gyakoris közösség mit gondol az irodában dolgozókról? Én informatikus vagyok, végzettség szerint mérnökinformatikus, ennek ellenére valószínűleg rám is simán mondják, hogy nem tudok becsavarni egy villanykörtét :D hadd higyjék, ahogy azt is, hogy én 150000 forintot keresek, nekik meg ha összejön egyszer egy 800000 forintos hónap akkor onnantól ők már 800-at keresnek gyakorin. Azok a szakik akik valójában ismernek tudják hogy be tudom csavarni azt a villanykörtét, de még komolyabb dolgokat is tudok, én pedig szintúgy tisztelem a munkájukat, ez az ami számít.
2021. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
én sem
2021. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%

Azert nem kene isteniteni a mernokoket.


Legtobbjuk sima programozo feladatot kap egy penzugyi cegnel, esetleg a Knorr-Bremsenel tobbnyire felesleges mozdony fekek hatekonysagat merik.


De azert jobban hangzik ha azt mondjuk amikor valaki megkerdezi mivel foglalkozol, hogy "mernok vagyok".


Mernokkent irom.

2021. jún. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészről sok irodái munka egy elég szűk terület jó ismeretét igényli, aminek körén kívül az illető már nem annyira talpraesett. Másrészt a kemény fizikai munkát végzők sokszor irigykednek a magasabb fizetésre, amit az irodisták kapnak, főleg mivel nem értik a dolog pluszértékét a hórukk-munkához képest.
2021. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert aki fikázza az irodai munkát végzőket, nem látja át, hogy milyen haszna van egy munkának, aminek nincsen szemmel látható, kézzel fogható közvetlen haszna. Nyilván egy pék, egy gyári munkás, egy takarítónő munkájának azonnali látható eredménye van. Én meg pl. irodai munkásként egy folyamatláncban dolgozom, és az én munkámnak nincs ennyire direkt és gyors haszna, viszont az én munkám nélkül nem tudna dolgozni pár egyéb egység a cégnél, ahogy én sem tudpk dolgozni pár másik egység munkája nélkül, és a közösen létrehozott munkának van haszna. Pl. amilyen cégnél dolgozom, a mi munkánk segít magánembereknek alkalmi munkához jutni egyrészt, másrészt meg cégeknek tanácsadáshoz, amivel optimalizálni tudják a profitjuk és a működésüket, így jobb termékeket kifejleszteni, jobb kiszolgálást adni az ügyfeleiknek és jobb fizetést az alkalmazottaiknak... de azért kívülről ezt nem lehet olyan könnyen átlátni, mint azt, hogy "az asztalos miatt van itthon asztal". És aki ebbe nem tud, és sok esetben nem is akar belelátni, az úgyis azt fogja mondani, hogy "miért kap nálam ennyivel több fizetést egy kis p...a, aki csak telefonálgat meg gépen pötyörészik egész nap" meg hogy "én is szívesen számítógépezgetnék, biztos pasziánszozik meg facebookozik egész nap", amikor ez messze nincs így. Arról meg tényleg nem beszélve, hogy én nagyon sokat tanultam és nagyon sok energiát, időt feccöltem abba bele, hogy ne a szalagnál kelljen állnom, hanem jobban fizető munkát kapjak, és bizony több és jobb készségeim, képességeim vannak. Az más kérdés, hogy bizony vannak olyan emberek is, akiket anyu-apu betol a zsíros poziba, és hótt dilettánsok, de messze nem a multinál, irodában dolgozók többsége, hogy mindenkire rá lehessen ezt sütni.
2021. jún. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!