Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tartható meg a belső...

Hogyan tartható meg a belső egyensúly, és növelhető a szellemi teljesítmény a stresszes időszakokban?

Figyelt kérdés

Tanácsért fordulok hozzátok, ugyanis számtalan olyan élethelyzetben volt részem, ami rendesen próbára tette az idegeimet, és az különösen frusztráló, hogy még a rengeteg önismereti munka ellenében is elakadok, vagy nehezen viszem véghez a kitűzött célokat. Kipróbáltam a mélylélektani pszichoterápiát/pszichoanalízist, mondanom sem kell, mennyire összezavart, és a felesleges álomelemzések nem nagyon segítettek előre. Egy életmód tanácsadó szolgáltatását szeretném majd igénybe venni a jövőben. Addig is nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki hogyan küzd meg a problémáival.


Ha ciklusokban képzelem el az életemet, akkor minden egyes kitűzött cél előtt akadályokba ütköztem, pl. 100x megkérdőjeleztem a saját képességeimet, mindig akadt 1-2 olyan vetélytárs, akik megpróbáltak ledominálni, elnyomni, sok olyan ember került a közelembe, akik kihasználtak, és a legsebezhetőbb pontjaimat célozták meg, közben a magánéleti problémák is sorra halmozódtak. Most kezdem el a második egyetemet, de úgy érzem, hogy a külső tényezők nagyon befolyásolják a belső egyensúlyomat. Néha már attól is a padlóra tudok kerülni, ha kapok egy negatív, kritikusabb feedback-et. Ezt követően hiába dicsérnek meg és támogatnak, akkor is arra az egy negatívumra koncentrálok és rontom vele a hangulatomat. Mondjuk ezeket általában sikerül feldolgozni, de az ezzel járó stresszt a környezetem érzékeli a legjobban, hiszen ilyenkor labilisabb vagyok, ingerlékenyebb, makacsabb, ezek miatt pedig nehéz koncentrálni, szóval minden beadandót az utolsó pillanatban küldök be.

Elkezdtem futni, hogy levezessem a feszültséget, de mivel egyre melegebb van, a futás is nehezebben megy. A covid miatt szórakozni sem tudtam elmenni, ezért majdnem felemésztett a felhalmozódott stressz.


Ti hogyan kezelitek az életetekben kialakuló akadályokat? Milyen tippek, tanácsok válnak be nektek, hogy ne őrüljetek meg teljesen az emberektől, kialakul élethelyzetektől?


Gondolom sok ember gyógyszer vagy alkoholfüggő lesz, amit én nem szeretnék, ezért marad az önmarcangolás, pedig hát az sem jó megküzdései stratégia.


2021. máj. 12. 21:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Az különösen problémás, hogy hajlamosabb vagyok inkább magamba fojtani, vagy egyedül megküzdeni a nehézségekkel, mint megosztani valakivel, mert többször is előfordult, hogy olyasmibe kérdeztek bele, ami rendkívül felkavart, és napokig nem voltam jól. De hát így hogy tudnék segítséget kapni?
2021. máj. 12. 21:20
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a meditáció, a relaxáció, az agykontroll nagyon sokat segített.
2021. máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Hakuna matata
2021. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szex.
2021. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Om mani padme hum🙏
2021. jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!