Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szülők, ti ezt hogyan oldjátok...

Szülők, ti ezt hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Annyit hallom, hogy nem megy egy szülő sem betegszabira, meg látom is persze. Mivel a betegszabi és a szabi a beteg gyerekre kell használnia. Ha már ő beteg akkor jön bármi áron, bármilyen betegen kb.
2021. jún. 4. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De mi a kérdés?
2021. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy csak mert szülő valaki, mindig bemegy betegen dolgozni mert nem tehet mást, legalábbis a környezetemben ezt látom
2021. jún. 4. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz szülőnek lenni, hogy betegen kelljen menni dolgozni. Sok munkahelyen ki se fizetik a betegszabadságodat.
2021. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben aki tényleg beteg, az otthon marad akkor is, ha van gyereke. Pl. koronásan nyilván nem jött be dolgozni egy kolléga sem, pedig a többségük családos.
2021. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koronásan milyen tüneteik voltak?
2021. jún. 4. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezer meg egy féle tünet.

Sőt a legtöbben tünetmentesek, főleg oltva

2021. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előfordult gyakran, hogy egyszerre voltam beteg a gyerekkel. Ilyenkor általában az volt, hogy mivel én nem tudok vezetni, a férjem vitte őt orvoshoz, ehhez a munkahelyéről elkéredzkedett. Én meg nem jutottam el orvoshoz, mert én voltam otthon a beteg gyerekkel, nyilván betegen nem rángatom el gyalog vagy bringával az én orvosomhoz, hogy még ott várjunk egy órát. Inkább meggyógyultam orvos nélkül. Általában sikerült is. Mint mondtam, mivel a gyerek is beteg volt, én is otthon voltam.

De olyan nagyobb betegségem nem volt. Sokszor beteg, amióta ovis, én nagyon sokszor éjszaka pótoltam be a munkát, hiába voltam gyermekápolásin, voltak határidős feladataim. Nagyon nehéz volt, de könnyebb, mint egy olyan munkakörben, amit nem lehet otthonról este bepótolni.

Én emiatt nem nagyon tudok munkahelyet váltani, pedig már nagyon mennék. De még mindig sokat beteg ez a gyerkőc, egy új munkakörben nem lehetne rám építeni, márpedig ami felé szeretnék menni, az nem végezhető otthonról.

Nagyon belefáradtam a kilátástalanságba, pedig amúgy a munkám ilyen szempontból ideális, csak sajnos más problémák vannak.

Mivel gyerekem van, szinte mindent el kell tűrnöm, le kell nyelnem. Nekem ez a nehéz, nem az, ha betegen be kell jönni dolgozni, volt olyan is, lázasan feküdtem az irodában este, mert túlórázni is kellett, de tényleg nem ez a része a nehéz nekem. Nyilván nem mindegy, milyen betegségről beszélünk.

2021. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szegény! Sajnos nekem már most elvárás a betegen dolgozás. Én is lázasan influenzásan mentem be dolgozni nem is egyszer. Gondolom te is influenzával voltál kénytelen menni? A náthát meg észre sem veszem már...
2021. jún. 4. 15:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én tuti nem dolgozom betegen. Szerencsére nem betegesek a gyerekeim, így a saját hasfájásaimra is jut időm. Anya vagyok, nem mártír.
2021. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!