Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyedülálló, dolgozó szülők!...

Egyedülálló, dolgozó szülők! Hogyan oldjátok meg a gyerek iskolába vitelét és a munkába járást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg még nem iskolás a gyerekem, de már aggódom a jövő miatt. Egyedülálló anyuka vagyok, egyik városban élünk és egy másik városban dolgozom, sajnos ingáznom kell minden nap munkába kb. háromnegyed órát, plusz nyolc óra munka, aztán megint háromnegyed óra haza. Az óvodában napi tíz órát lehet bent a gyerek, reggel 6-kor már van ügyelet - ez is elég rossz, de a muszáj nagy úr. Mi lesz, ha iskolás lesz? Egyedül nem mehet iskolába, nekem muszáj elindulnom a munkahelyemre, az iskolában viszont még ügyelet sincs reggel 7:30 előtt. Mások ezt hogyan oldják meg?


Nem tudok csak úgy elköltözni, sem munkahelyet váltani (olyan az országrész, hogy örülni kell, ha van munka), és sajnos nem olyan a szakmám, hogy otthonról lehessen dolgozni. Nagyszülő, bébiszitter nélkül van egyáltalán megoldás? Megpróbálok beszélni majd a főnökömmel, hogy 7 órás munkarendbe tegyen át, ami anyagilag persze rossz lenne, de ha az nem jön össze, akkor tehetetlen vagyok.


Hasonló cipőben járók, van bármi ötletetek?



#ügyelet #ingázás #iskolába járás #nyolcórás munkarend #kisgyerekes szülő
2020. febr. 21. 21:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Ugyeletnek lennie kell 6:30tol.aki vidékről jár és Beer mondjuk 7re az ott szobrozik az iskola előtt?
2020. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
fogalmam sincsen, az iskolai tájékoztató szerint 7-kor nyit a porta, de csak 7:30-tól van ügyelet, onnantól lehet csak odavinni gyerekeket és 8-kor kezdődik a tanítás.
2020. febr. 21. 21:30
 3/24 anonim ***** válasza:
22%

Az iskoláknak biztosítani kell ügyelet. Ha az adott suliban nincs, akkor jelezni kell, hogy igényed lenne rá.


Nálunk például az óvoda és általános iskola ügyelete egybe van, mert olyan kevés gyerek van. Igaz a két épület 2-3 percre van egymástól. Azt a 8-10 "korai" gyereket összegyűjtik egy tanteremben aztán mielőtt kezdődik a tanítás az ovisokért átjön az óvónő és átkisérni őket az oviba.

2020. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
A munkahelyedhez közeli iskolába kell íratni.
2020. febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 4-es írta.
2020. febr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Valamit gyokeresen valtoztatni kell, egy egyedulallo anya nem tud ugy dolgozni 8 oraban, hogy meg 1,5 orat utazik is. Ha nincs munkalehetoseg koltozes, gyeretek fel Pestre vegyel itt egy kis lakast, mar 20 millioert tudsz talalni. Tobb a lehetoseg, nem kell annyit utazni, sot elmehetsz feketen is takaritani.
2020. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én nem egyedülállo vagyok, de a férjem úgy dolgozik hogy ő nem tudja hozni vinni, nekem kell magam, de én is ingázok ..Ugyanez a gondom.
2020. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az ötleteket meg a megértést.


Az iskola egyébként nagyon jó, itt van a lakásunktól kettő percre, szóval amikor már elég nagy lesz, hogy egyedül menjen suliba, nem lesz ilyen gond. Ahol dolgozom, ott rosszabbak az iskolák. (Úgy képzeljétek el, hogy mondjuk Veszprémben lakunk és Ajkára járok dolgozni - csak kevésbé jól szituált városokról és megyéről van szó sajnos.)


De még nem is lenne ezzel se baj, de nem vihetem csak úgy másik iskolába és nem költözhetek csak úgy vele sehova, mert bár egyedül nevelem, van apja és az ő engedélye is kell, hogy iskolát váltsunk vagy elköltözzünk. Kéthetente látja csak, szóval hozni-vinni persze nem segít, a felügyeleti jog is kizárólagosan az enyém, de mégis kell az ő aláírása mindenhez.


Marad a csökkentett munkaóra, ha összejön :(

2020. febr. 22. 13:45
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja mert 20 millaert hozzavagnak Pesten egy putrit max. :)
2020. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is elváltam, kizárólahos felügyeleti jog az enyém, de sem a lakhely változásjoz, sem az iskola változtatáshoz nem kellett soha apuka. A te esetetben pedig igen indokolt az iskola változtatás, a gyámhatóság melletted fog állni.
2020. febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!