Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért büszkék...

Az emberek miért büszkék arra, hogy homoszexuálisak?

Figyelt kérdés

Nem, nem azt mondom, hogy szégyellniük kell, szó sincs erről. De miért büszkék rá? Illetve most nem csak a melegekről van szó, hanem transzneműekről, biszexekről is, stb.

(Természetesen tudom, hogy általánosítok, nem minden meleg ember büszke arra, hogy meleg, csak simán meleg és normálisan éli az életét, mint ahogy valaki simán heteró és emiatt nem érez büszkeséget)


2021. jún. 5. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
nem büszkék. Csak unják, hogy bujdosniuk kell, mint a bűnözőknek. Fellázadtak ez ellen.
2021. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Mert az ilyen emberek nem csak homoszexuálisak, hanem figyelemhiányosak is. Ez az érem egyik oldala. A másik oldal, aki direkt csinálja, polgárpukkasztó, provokatív módon. De talán már kezdik észre venni, hogy csak a 60 fölöttiek figyelmét tudják felhívni ezzel a módszerrel, az meg nem mindegyiküknek nyújt sikerélményt.
2021. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem inkább arra büszke valaki, hogy fel meri vállalni, nem magára a szexualitásra. Illetve ezzel valamilyen szinten közösséget vállal másokkal, erre is lehet akár büszke valaki. Nem úgy kell értelmezni a büszkeséget hogy valaki ettől jobbnak, különlegesebbnek tekinti magát másoknál. Illetve természetesen vannak olyan emberek akik igenis büszkék arra hogy heterók. Ha mondjuk bemész egy akármilyen komment szekcióba Facebookon, egy olyan ügynél ami érinti ezt a témát, fogsz ilyeneket találni bőven.
2021. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, én egy homoszexuálist sem ismerek, akik büszkék lennének arra, akiket ismerek, azok inkább diszkréten kezelik, elmondják, ha valaki kérdezi, hogy azok-e, de nem kiabálják, hogy melegek.
2021. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%
1: Olyanok mindig is lesznek, akik elítélik a homoszexualitást, hiába "lázadnak" ellene. Ezt a bujkálást túlzónak érzem. Azért, nem a második világháborús korszakot éljük, ahol Hitler a fél világot kiakarta írtani ezért, meg azért, mert zsidó, roma, néger, stb. 2021 van. 40 éve sem volt probléma a homoszexualitás, nem volt törvénybe ütköző, hogy valaki a saját neméhez vonzódjon, csak másképp kezelte a világ akkor, és most. Freddie Mercury, George Michael, Elton John, Prince, mind melegek voltak. Senkit sem érdekelt. Nem attól értéktelen egy ember, hogy meleg.
2021. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%
Nekem inkább már sok mostanában folyton a "szivárványozásból". Értem, hogy szeretik egymást. Szeressék! A heterok is szeretik egymást. Unalmas már nagyon. Én sem értem miért büszkeség ez.
2021. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

Mert ez hátrányos helyzetbe hozza őket az élet több területén, és meghatározza, hogy hogy kezelik őket az emberek. A fiatal melegek között jóval nagyobb az öngyilkosságok, szenvedélybetegsegek, és mentális problémák aránya, mert félelemben nőnek fel.

A büszkeség arra vonatkozik, hogy lehet, hogy a világ lenézi, vagy deviánsnak hiszi őket, de ők büszkén vállalják, hogy azt, amilyenek.


Persze ezt nagyon nehéz úgy megérteni, hogy sosem kellett olyan dolgok miatt aggódnod, hogy akkor is szeretnének-e a szüleid, ha kiderul, hogy kihez vonzódsz, vagy hogy sosem kell kívülállónak érezned magad egy új közösségben, ahol persze mindenki beszél a szexualitásáról, te meg azt sem tudod, hogy bevalld-e, nem hogy elkezdd reszletezni.


Leszbikusként egy keresztény családom van, akiknek sosem vallottam be, hogy a nőkhöz vonzodom, mert félek, hogy megváltozatná azt, ahogy rám néznek.

El tudod képzelni, hogy ez milyen érzés?


Vagy az egyik munkahelyemen, ahol a hetero kollégák kitárgyaltak maguk között minden létező témát, egyszer előkerült a melegtéma is, de olyan formában, amilyet nem engedtek volna meg maguknak, ha tudják, hogy ott egy mocskos b.uzi köztük.

Milyen lenne szerinted minden egyes nap ilyen emberek között lenni, és jopofizni velük?


De ja, el tudom képzelni, hogy milyen megterhelő mindenhol szivárványokat látni. De amúgy igazitsatok már útba, hol vannak ezek a szivárványok? Ki is szivárványozik? Mert általában csak meltatlankodo heteroktól hallok ezekről a szivárványokról.

2021. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Én mondjuk egyáltalán azt nem értem, ki a halál fsza kiváncsi bárkinek is a szexualitására?

Akár hetero, meleg, pedo, stb...

Van még egy pár dolog a világban, ami alapján meg lehet ítélni, különböztetni embereket, mint hogy éppen kivel dug.

Engem kifejezetten irritál ez a magamutogatósdi, közterületen smárolók, kefélők, tetoválást mutogatók, csöcsöket, segget, bicepszet, stb-t kirakók...

2021. jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
A 8-ashoz hasonló élethelyzetben vagyok, a vallásos családot kivéve. Abszolút érthetőek az érvei.
2021. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%

#8, konkrétan nem a szivárványokat megterhelő látni, hanem pontosan jól ismerek bizonyos köröket, akik az én hetero mivoltom miatt szidnak folyamatosan nap mint nap a fórumjaikon. Ja, minek olvasom azokat a fórumokat?

Olvassa a franc, csak sokszor nem értek bizonyos emberi kirohanásokat a nememet illetően(férfi), de ilyenkor beboritékolom annak, hogy igen, ezek azok a bizonyos körből valók...

2021. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!