Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudnátok javasolni valakin...

Mit tudnátok javasolni valakinek, akit mindig eltaposnak az életben? Légyszi építő jellegű kritikát írjatok

Figyelt kérdés
Eléggé el vagyok keseredve, mert kedves empatikus embernek gondolom magam, mindig próbálok mindenkit megérteni (vallásos alapon is), mégis azt tapasztalom az életemben, hogy vannak emberek, akiknek ezek az értékek szart sem érnek és eltaposnak. Persze, próbálok velük nem foglalkozni..de például húgom belépett a tini korszakába, és eddig ő volt kb. az egyetlen bizalmasom, jól megvoltunk, most elértünk oda, hogy ő is tapos.. és borzasztóan elkeserít, egyszerűen vissza se tudok vágni, mikor játssza ezt a "csak azért is az van amit én mondok, és te le vagy szarva és rosszul csinálod" kritizáló stílusát. Próbálok erős lenni, az az igazság, hogy nehéz életszakaszban vagyok (szakítás után) és ezért kb. addig jutok az ilyen vitákban, hogy tehetetlennek érzem magam, jól felmérgelődök, végül zokogok.. ti hogyan kezelitek a tiniket, illetve az olyan embereket, akik taposnak?

2021. jún. 5. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Állj ki magadért. Mást nem tudsz tenni. Miért hagyod, hogy eltapossanak? Nincs szád, hogy visszavágj és megvédd magad?
2021. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
azt, ne hagyd magad eltaposni.
2021. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én nagyon nem szeretek embereket bántani. Igen, sajnos rendszerint inkább konfliktuskerülő vagyok, és inkább engedem a másiknak, hogy legyen az, amit ő mond.

De amúgy vissza tudok vágni, csak ahhoz hatszoros erőt kell venni magamon, nem tudok olyan flegma nem érdekel stílusú lenni.. hanem magamra veszem az egészet, hogy most miért kell belém rúgni? Mégis kinek ártottam?...

2021. jún. 5. 20:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés: Testtartás. Húzd ki magad! Hát egyenes, vállat hátrafeszíteni állat kissé felszegni! Lássa a sok csicska, hogy veled nem lehet szívózni!


Második lépés: Önbizalom. A szöveged alapján nincs belőle túl sok, ezen dolgoznod kell.


Harmadik lépés: Határok. "mindig próbálok mindenkit megérteni" Felesleges, csak szétforgácsolod az erőfeszítéseidet. Azoknak tartogasd az együttérzésed, akik tényleg fontosak.


Tinik: Itt nem írtad, mi a konkrét probléma, a lázadó korszakát éli a húgod. Ne foglalkozz vele, hadd menjen párszor a falnak.

2021. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:D Köszi 4-es, és a többieknek is köszönöm! Oké, akkor belevetem magam ezen fortélyokba :D Máris jobb, hogy tudom merre menjek.
2021. jún. 5. 20:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ember főleg szakítás után nagyon sebezhetőnek érzi magát, meg sok negatív gondolat megfogalmazódik benne, hogy nem elég jó senkinek, magányos lesz, stb. A húgod most lépett egy olyan korszakba, amikor megpróbál minden ellen dacolni, és sok olyan dolgot fog tenni, amit később meg fog bánni, úgyhogy fontos, hogy megpróbáld ezt így kezelni, és nem magadra venni, hiába nehéz. Majd ha valakinek sikerül levennie a lábadról, az ad újra önbizalmat. :) Ha túl személyes, akkor nem kérem, hogy nyilvánosan válaszolj, de történt esetleg bármi a múltadban, ami nagyon mély nyomott hagyott benned, és kiváltja ezt a szorongást?
2021. jún. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Eléggé el vagyok keseredve, mert kedves empatikus embernek gondolom magam, mindig próbálok mindenkit megérteni (vallásos alapon is)"


Anélkül,hogy a vallásodat becsmérelném,a probléma az,hogy ez a hozzáállás-bár szép lenne-de nem működik ebben a világban.

Saját bőrömön is tapasztaltam.Alapban igyekezz a békére törekedni,amikor meg benne vagy különböző szitukban tanulj belőlük,a naivságot igyekezz elvetni.Kötekedő,téged szándékosan bántó emberrel ne legyél empatikus,ha bánt valami mond el neki,és hagyd ott,mint ló a sz..rát.Ha bűntudatod van,azt is le kell vetkőzni,ne hagyd,hogy győzzön,mert ez nem erkölcsi erény.Helyette gondolkodj következetesen és logikusan.A bántó emberek is azért vannak itt a Földön,hogy tanuljanak.Ha nem mindenki mond nekik igent,nem fognak belehalni,meg kell tanulniuk padlót fogni,és nem mindenkin átgázolni.Ha meg nem tanulnak belőle,ő sorsuk!

2021. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerűbb lenne, ha nem csinálnál belőle ügyet...
2021. jún. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6-os: köszönöm szépen a választ!

Igen próbálom így felfogni a húgomat. Próbálkozom folyamatosan, hogyan tudnám a mostani énjét egyre jobban megérteni, kezelni.


Hmm ez így lejött az írásomból, hogy szorongó vagyok? Jól beletaláltál, járok is pszichomókushoz, szorongásos depivel. És igen, van mit kezelni, sajnos.


7-es: Ezt én is tapasztaltam. Huu volt, hogy a végtelenségig odaadtam minden erőmet kedvességemet évekig, és a végén semmi de semmi jó nem származott belőle. Teljesen elfogytam akkor. Ez egy jó felfogás, amit írtál, próbálom is egyre többet alkalmazni :-) Köszönöm!


8-as: Az tuti :D Az nekem is jó volna

2021. jún. 12. 07:06
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, igazán nincs mit. :) Ha esetleg van kedved részletesebben mesélni erről, szívesen meghallgatlak.
2021. jún. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!