Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberek a tirpákok?

Milyen emberek a tirpákok?

Figyelt kérdés

2021. jún. 6. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Magyarországi szlovákok. Nyíregyházán éltek sokan. De már elenyésző a számuk. Károlyi Ferenc telepítette be őket oda, miután a Rákóczi-szabadságharc miatt megcsappant a lakosság száma.
2021. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jellemrajzra vagy kíváncsi, akkor a férfiak középmagas, erős, csontos emberek, míg a nők barnák, karcsúak. Magukat mindig függetlennek érezték a magyaroktól, magyarul nem is nagyon tudtak beszélni.
2021. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Szorgalmasak. Ezt jelenti a tirpák. Én meglepődtem mert debreceniként leginkább pejoratív értelemben hallottam használni a nyiregyházi emberekre, és sokáig azt hittem ez egy szitokszó mint pl bugris vagy paraszt.
2021. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azokra mondják azt akik nem visznek sütit a másiknak:

[link]

2021. jún. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4: bolond :D
2021. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb felvidéki szlovákot Békés-megyébe telepítették, a világháborúk után.

Volt olyan település Békésben ami majdnem szlovák volt, az alföldön, fura de igaz.

Ma már kevesebb él ott.Viszont sok magyart,kitudja milyen indokkal felvidékre deportáltak, és szlovák nacionalizmusra kényszerítették őket.

ismerek ilyen békéscsabai kitelepített családok itt a felvidéken, nagyszülők szülők voltak, aki a kitelepítést átélték, gyerekek, már szinte magyarul sem beszélnek, annyira átmosták nekik az agyukat akkor.

2021. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!