Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert irkaljak ennyien a...

Miert irkaljak ennyien a Linkin Park - Breaking The Habit-hez, hogy "saved me from depression" meg ilyen baromsagokat?

Figyelt kérdés

Ezeknek vagy fogalmuk sincs, hogy mirol szol maga a szam meg a bandanak a legtobb zeneje.


Maga a szam akkor szol hogy megoli magat, ma este. Idezek par sort


"Memories consume" - felemesztik az emlekek


"Im picking me apart again" - Megint szetszedi magat/bantalmazza magat (vagdossa)


"You all assume I'm safe here in my room unless I try to start again" - Ez a "room" szerintem egy szimbolikus mondat. Nagyjabol azt jelenti, hogy ha "tudjatok, hogy szedem a gyogyszereimet, megyek terapiakra, jarok kozossegbe, vannak barataim, ugy teszek mintha elveznem az eletem, akkor azt gondoljatok minden rendben van - ameddig ujra meg nem probalom" (az ongyilkossagot?)


"I dont want to be the one the battles always choose" - Nem akar mar orokke harcolni magaval


"I dont know whats worth fighting for" - Nem tudja mar miert kuzdjon


"I hurt much more than anytime before" - Egyre tobbet bantalmazza magat, mint korabban


"I had no options left again" - Megint nincs mas valasztasom


"I dont know how i got this way I'll never be alright" - Nem tudom hogy kerultem erre az utra, soha nem jovok ki ebbol


"I'll paint it on the walls" - Fejbe lovom magam


"Cause im the one at fault" - Mert mindez az en hibam


"I'll never fight again" - Tobbe mar nem fogok kuzdeni


"This is how it ends" - Es ennek igy lesz vege


"I'm breaking the habit" - Megtorom a szokast


En ertem, hogy maga a "Breakin the habit" ketertelmu, de ha az egesz szamot nezzuk, akkor full egyertelmu, hogy megoli magat.


Magarol a music video-rol nem is beszelve, ahol egy hatalmas lakohaznak a tetejerol ugrik le, es ez az egesz vissza van porgetve mintha a multbeli magyarazatokat es okokat meselne el az enekes.


Ezek utan, miert irja ennyi hulye, hogy


"This song help so many people battle depression"


"If he only knew how many people he helped in life and STILL continues to help after his passing"


"This song is the reason why I still breath no joke"


Es meg sorolhatnam...


Ezek most igy vakul istenitik az egesz embert meg a zenet? Azt sem tudjak hogy milyen elete volt meg mirol szolnak a zenek 80 - 90%-a de azert a zene jol hangzik?

Vagy mi az anyam?



2021. jún. 7. 18:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy számomra vicces amikor önjelölt vers elemzők Google translate szinten lefordítanak kényük kedvük szerint dalokat úgy, hogy az mindig az ő véleményüket igazolja. Tipikus "mire gondolt a költő" verselemzések amikor a semmibe is belemagyaráznak bármit.
2021. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%
Én nem tehetek róla kedves kérdező, hogy a mentális betegséged miatt beszűkült látótereddel csak egyfajta értelmezésmódra tudsz fókuszálni. Leírtam helyesen, az hogy te mit szűrsz le belőle a te problémád. Engem nem hat meg, milyen jelzőkkel illetsz, téged minősít :) másrészt ha nem tudsz angolul, inkább ne erőltesd az okoskodást a félrefordításaiddal.
2021. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

""I dont want to be the one the battles always choose" - Nem akar mar orokke harcolni magaval"


Ez a mondat például teljesen nem ezt jelenti.

Nem magával harcol. Hanem nem akar az az ember lenni akit mindig a "harcok választanak".


Nem magaddal való harcról szól, hanem arról, amikor az ember azt érzi, hogy folyamatos küzdelem az élete. Amint átlépsz egy problémán, jö a másik, amint megküzdesz jön a következő harc.


Amikor érzi az ember a mókuskereket, és hogy csinálja, csinálja, mégsem jut sehova.

2021. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"En ertem, hogy maga a "Breakin the habit" ketertelmu, de ha az egesz szamot nezzuk, akkor full egyertelmu, hogy megoli magat."


Ha a full számot nézzük, akkor pont, hogy előjön a kétértelműség, és pont hogy ugyanúgy nyitva marad az egész.


Elég csak a klippet nézni, ahol visszafelé történnek az események.

Tökéletes megfogalmazása lehet a dolognak, hogy miért lépj túl és miért ne legyél öngyilkos.


Teljesen jól visszadja ami sok ember fejében lejátszódik, amikor azon gondolkozol, hogyan vess véget mindennek. Aztán vagy azt mondod, hogy "nyazsgem" vagy megteszed de így vagy úgy kilépsz ebből az ördögi körből.

2021. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt sem tudjak hogy milyen elete volt meg mirol szolnak a zenek 80 - 90%-a de azert a zene jol hangzik?"


Bármennyire is meglepő, ez így van.

Pont ez a zene szépsége. Hogy tudod élvezni vagy átélni anélkül is, hogy tudnád miről szól.


Nyilván vannak a megkeseredett rosszindulató arcok, akik csak a maguk sötét fejébe látnak be és mindenkit "hülyéznek" aki minimálisan másképp gondolkodik. Ez van az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni, hagyni kell hagy szenvedjenek magukban.

2021. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a másodikválaszoló is PERFEKT választ ad.


Egyszerűen ez a jó művészet lényege, hogy át tudja adni az érzéseket és az ember magára ismer benne. Szavakba önti azt a kavart amit az ember magában érez és nem tud megfogalmazni. Pont ezzel tud segíteni is, hogy érzed nem vagy egyedül.


Nyilván a kérdező féle agresszav antiszociálisoknak ezt hiába magyarázza bárki, nekik inkább szakszerű segítségre lenne szükségük.

2021. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert tényleg segíthet a depresszió leküzdésében
2021. jún. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!