Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi ideig tudnál életben...

Mennyi ideig tudnál életben maradni egyedül egy lakatlan szigeten?

Figyelt kérdés
Ahol nincsenek bennszülöttek, nincs ember. Vannak állatok, növények, mondjuk vadállatok is meg mérgező növények. Tudnál sokáig vadászni, építeni, gyűjtögetni, stb, vagy hamar elpusztulnál?

2021. jún. 8. 20:30
A kérdező szavazást indított:
Pár napig
Egy hétig
Pár hétig
Egy hónapig
Pár hónapig
Egy évig
Pár évig
Sok évig
34 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Mivel még sátrazni sem voltam életemben meg a növényeket sem ismerem, szerintem vagy megölne valami vadállat, vagy bezabálnék valami mérgező cuccot, vagy megfagynék, mert tűzet sem tudok gyújtani. 😭😭
2021. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
97%
Hiába vagyok ügyeskezű, talpraesett, nem-pánikolós, elég valószínűnek tartom, hogy ha kb eszköz nélkül kiraknának egy lakatlan szigetre, és mondjuk megoldom a halászatot, és a csapadékgyűjtést, biztos meghalnék pár hét, vagy hónap múlva, valami mérgező növény megevése miatt, vagy mérgező állattal való találkozás után, vagy esteleges balesetből fakadó fetőzésben, esetleg skorbutban halnék meg. Elég egy perforált vakvélgyulladás, és annyi.
2021. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Egy kis lakatlan szigeten nem valószínű, hogy meg tud élni egy ragozó, úgyhogy ettől tartani kellene. (rendszeresen kell tudnia vadászni, amihez viszonylag sok préda kell, főleg, hogy a ragadozóból is több kell, hogy legyen, hogy tudjon szaporodni és ne legyen beltenyészet sem.)

Ha télen jönne a fagy, akkor tuti megfagynék, de egy trópusi szigeten valószínűleg évekig el lehet lenni, ha van valami gyümölcs/zöldség ami egész évben megterem.

2021. jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
A mai társadalom döntő része szerintem még az első nap öngyilkos lenne, vagy felfalná egy vadállat. Én sem bírnám tovább pár napnál, nem fogok hazudni, nem erre vagyok kiképezve, a növényeket nem ismerem, tüzet sem tudok rakni, eszközök nélkül amúgy sem tudnék mást, az állatok ellen meg inkább meg sem próbálnék harcolni, hiszen felesleges, egyértelmű, hogy ki nyerne.
2021. jún. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3%
#1 looser :D
2021. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Honnan tudjam? :D
2021. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem én bármeddig túlélném, hiszen extrém edzett vagyok és nem voltam még beteg soha, a magányt pedig egyszerűem IMÁDOM!!! (=
2021. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os!


Kislány!

2023. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!