Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez lenne az életünk a földön?

Ez lenne az életünk a földön?

Figyelt kérdés
Megszületünk,, aztán kisbabák leszünk,,, lassan megyünk oviba, aztán kis iskola, utanna felső általános, aztán közép suli,, szépen lassan felnövünk, lesz barátunk/barátnônk, szexelünk, később megházasodunk, lesznek gyerekeink,,, időközben Meghalnak a nagyszüleink, minél idősebbek vagyunk annál több hozzátartozónkat temetjük el, gyerekeket nevelünk, gürizünk egy életen át (nem mindenki mert van akik bélyegeznek kábítószer kereskedők és milliók jönnek nekik, ami nagyon nagy istentelen életmód)) mi átlagosan gürizünk azért hogy kifizessük a rezsit, feltartjuk a lakást, együnk, ellásuk magunkat, aztán öregen jönnek a betegsegek, s a vegen meghalunk. Mind ez az idő, mikor megfogonzunk onnantól megy az idő mindaddig míg meg nem halunk,,, és az IDŐ GYORSAN MEGY NAGYON. Ezért kellene szeretetben élni… csak olyan gyorsan megy az idő…… a halál után a lélek elválik a testtől iteletre megy hogy ki hogy cselekedett e fizikai testben vagy kitudja hm mivel Református vagyok hiszek benne…. De egy a gond a hogy e földi életünk úgy elszalad mint egy pillanat!
2021. jún. 9. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Én nem így élem meg, de persze így is fel lehet fogni.
2021. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, roviden ennyi. Megszuletunk, felnovunk, szaporodunk, megoregszunk, meghalunk.

A kerdes csupan annyi, hogy TE a koztes idoszakokat mivel töltöd ki. En kitoltom, szeretetben, sok nevetessel, mokaval, egyutt letben, pozitivitassal, jo elmenyekkel. Igy nem csak megszuletek es meghalok, hanem elek is. :)

2021. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

" De egy a gond a hogy e földi életünk úgy elszalad mint egy pillanat!"


Ha te így érzed, akkor nyilván boldog ember vagy és máris van értelme az életednek!

Aki boldogtalan, az egy örökkévalóságként éli meg az életet és alig várja, hogy vége legyen. Az ilyen életnek valóban nincs értelme.

2021. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak hobbijaim, amikkel a szabadidőmet eltöltöm. Igen, az idő rövid, viszont rajtad múlik, hogy mit kezdesz azzal az idővel, amit te kaptál.
2021. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És szerintetek ha meghalunk van valami? A biblia beszél a menny pokolrol
2021. jún. 9. 13:57
 6/9 anonim ***** válasza:

#4

Nem tudjuk. Én nem is akarom tudni. Nagyon jó nekem itt az életben, és úgy gondolom, hogy nyilván a pokolban lenni rossz, de szerintem a mennyben sem olyan jó. Definíció szerint a menny tökéletes. De nekem ha egy örökkévalóságig tökéletes lenne minden, akkor ellustulnék, unalmas lenne és az nem jó. Hiányozna hogy legyen célom. De ha lenne célom, akkor ugye az ellentmond a tökéletességnek. Persze lehet, hogy vannak ilyen megoldások, hogy mondjuk bizonyos időközönként újraindul a memóriánk. Illetve nekem szükségem van a szeretteiket is, nélkülük nem lehet tökéletes az élet. Viszont ők sem tökéletesek. Meg akkor mindenkinek külön mennyországba van és ott hallucinál az örökkévalóságig? Az megoldaná a dolgokat. De ez lenne a tökéletes?

Persze lehet, hogy az én csökevényes halandó agyam nem tudja felfogni a tökéletesség, és mégis az van. Mindenesetre én ezt az életet tartom értékesnek. Most még minden jó a maga tökéletlenségével.

2021. jún. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, #5-re volt az előző válasz
2021. jún. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem haltam még meg, nem tudom mi van utána, de az a lényeg, hogy te hiszel benne, mert azt mondtad református vagy. Ha félsz a pokoltól, akkor élj úgy, hogy nyugodt legyen a lelkiismereted. Ha hiszel a mennyben, akkor meg annyira nem kell siratni ezt a földi életet, hiszen a mennyben még jobb, mint itt. Ha meg véletlen mégsincs semmi, akkor úgyse fogod már fel, mert megsemmisültél.
2021. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2021. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!