Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feministák szerint mit...

A feministák szerint mit kellene tenni a zaklatókkal, erőszaktevőkkel, miután az ilyen cselekményt a törvény már bünteti, szabályozva van?

Figyelt kérdés

Az családon belüli és egyéb nők (és nem nők) ellen elkövetett erőszakot a törvény súlyosan bünteti. A társadalom sem szorul ezzel kapcsolatban érzékenyítésre, mert mutasson valaki egyetlen embert, aki nyíltan kiáll a nők elleni erőszak mellett. Az erőszaktevőket súlyosan megvetik, még a börtön hierarchiájában is szinte legalul helyezkednek el.

Abban talán egyetértünk, hogy nem lehet minden férfi mellé egy rendőrt állítani, hogy hátha erőszakot követ el a nő ellen. Nem lehet továbbá a feministák szerint bunkó politikusokat - asszonyság, női ügyek stb. - sem szankcionálni tovább anélkül, hogy a szólás szabadságához való alapvető jogot ne sértenénk.

Ha a nő egy férfiban elnyomót lát, akkor a teljes joga adott hozzá, hogy másikat keressen, hogy össze se jöjjön vele, bele se menjen egy bántalmazó kapcsolatba. Össze tud jönni olyannal, aki maximálisan támogatja a céljaiban, egyenlőe arányban neveli vele a gyerekét, stb.

Ez sem nőjogi probléma tehát, hanem a párok közötti vita, vagy megbeszélés kérdése.

Nem lehet jobban elkapni a tömegközelekedésen a farkukat a nők fenekéhez nyomkodó perverzet, sem a kislányokat molesztáló beteg embereket.

Akkor mit kellene még tenni, hogy a feministák elégedettek legyenek?



2021. jún. 9. 19:45
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
16%

"Akkor mit kellene még tenni, hogy a feministák elégedettek legyenek?"


Egy már egyenjogú rendszerbe akarnak mégtöbb egyenjogúságot úgy, hogy a nőknek legyen több joguk. Szerinted mivel lehet ilyen embereket kielégíteni? :D

2021. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
1: ez az én álláspontom is, de kíváncsi vagyok az ellenérvekre.
2021. jún. 9. 19:54
 3/51 anonim ***** válasza:
94%

lehet hogy a csaladon beluli eroszak papiron buntetve van, csakhogy a hatosagok nem foglalkoznak a bejelentesekkel, nem mennek ki “amig ver nem folyik”, tehat mikor mar megoltek a feleseget es a gyereket, hiaba buntetik meg a ferjet...


a tarsadalom igenis szorul erzekenyitesre a temaval kapcsolatban, kulonben nem az lenne minden komment egy megeroszakolasrol szolo cikk alatt, hogy “minekmentoda” “ ilyen rovid szoknyaban mit vart”


a szolasszabadsagba pedig nem tartozik bele az hogy vezeto politikusaink egy mucsai parasztember stilusaval beszeljenek a parlamentben a nokrol es a noket erinto ugyekrol



de szerintem neked hiaba irok barmit, mert szokas szerint kiirod a feministas kerdeseidet hetente, aztan nem veszel tudomast leirtakrol csak fujod a magadet

2021. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

3: a hatóságok nem csak családon belüli erőszak esetén, hanem kb. bármi más esetén sem jönnek ki. Hevesi vagyok, vanank tolvajok, tapasztalom személyesen. Ez nem a nők ellen irányuló probléma, hanem szervezeti hiányosság.

"a szolasszabadsagba pedig nem tartozik bele az hogy vezeto politikusaink egy mucsai parasztember stilusaval beszeljenek a parlamentben a nokrol es a noket erinto ugyekrol"

De igen, a szólásszabadságba beletartozik, hogy egy bunkó paraszt is lehetsz. Neked pedig megvan a jogod, hogy a törvény erejével vegyél revansot, ha a méltóságodban sértve érzed magad. Ez sem női probléma.

2021. jún. 9. 19:59
 5/51 anonim ***** válasza:
91%

Hát nekem sajnos van az ismeretségi körömben olyan, aki fennen hangoztatja, hogy az asszony verve jó. És nem tudok ellenük semmit tenni, mert függő viszonyban vagyok tőlük (tanár, főnök).

Az ilyen gyökerektől eltekintve még érdemes lenne valahogy az áldozathibáztatást kigyomlálni a társadalomból. Hogy ha valakit megerőszakolnak, akkor ne az legyen az első kérdés, hogy miért vett fel miniszoknyát.

(A bántalmazó kapcsolat meg sokkal inkább pszichológiai kérdés. Aki egy ilyenbe belemegy, az egyrészt alapból manipulálható, másrészt ez szépen folyamatosan történik, ma még úriember az illető, holnap szavakkal sérteget, de ez ugye még belefér néhánynak, csak aztán az önbizalmát is annyira leépítik a nőknek, hogy sehova nem mernek fordulni, mire tettlegességre kerül a sor. Hidd el, egészséges lelkületű nő az első gyanús jelre kihajítja az ilyen gyökeret, de a bántalmazóknak fantasztikus érzékük van kiválasztani a manipulálható nőket.)

2021. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
78%

Én herélnék minden erőszakoskodó pasit.nyilvánosan, lányok előtt, hogy égőbb legyen neki.Ahogy régen a rabszolgákat vették, kinn a téren mindig ki volna állítva pár ilyen pofozkodó alak, lábukat széthúznák, és női közönség előtt kiherélnék őket.Megtanulnák hogy ezután már nem tudnak keménykedni a nőkkel.

28L

2021. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
6: te legalább egy őszinte femináci vagy.
2021. jún. 9. 20:04
 8/51 anonim ***** válasza:
13%

Hol is, meg mikor beszélt valamelyik vezető politikusunk mucsai parasztember stílusban a nőkről?

Úgy emlékszem, valami hölgyet mondott OV, erre megjelentek a mindenféle genderharcosok, és totál vérig voltak sértődve ezen.

Na erről beszél a kérdező is, mégis meddig akarnak a feministák elmenni?

Apafóba, androfóbia, leszbikus hajlamok, meg egy rakat, egyenként is pszichológiai kezelésre szoruló problémával nyilatkoznak szabadon az agymenéseikről. Sajnos.

Sose volt normális egyik feminista sem, ez tény.

Az meg, hogy a nők mennyi gyereket gyilkolnak meg, milyen verbális károkozók, mennyi veszteséget okoznak még evvel a nyomorék feminizmusukkal is a társadalomnak, senki nem beszél.

Qrva nagy szerencséjük, hogy a férfiak nagyrésze másként tekint a nőkre, nem ellenfélre, mint a feministák a férfiakra...

2021. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
81%

6-os vagyok.

9-es!

Pont az ilyen pasikról beszéltem.Mikor kiugranak a tojások a zacskóból, megnyugszik az ilyen fajta ember.Nemhiába herélik a kanokat sem az állatoknál,mindjárt tudják hogy kell viselkedni ha a nőstény is ott van mellettük.

2021. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
10: imádom, ahogy először ő akar nyilvánosan kasztrálni, majd rögtön utána meglepődik, amikor ugyanezt kapja vissza. Vérbeli femináci.
2021. jún. 9. 20:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!