Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez kettősség? Az...

Miért van ez kettősség? Az emberek nem tudnak gondolkodni?

Figyelt kérdés

Nyugaton, de újabban Magyarországon is normálisnak tartják az abortuszt, ugye egyes államokban van olyan extrém törvény is, hogy a születés pillanatáig meg lehet ölni egy csecsemőt.


Ugyanakkor, ezeknek a hitvány nézeteknek a támogatói a halálbüntetés ellen vannak.


Tehát egy brutális gyilkost nem szabad megölni, egy újszülöttet meg igen. Bolоndok?



2021. márc. 24. 18:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Újszülöttet nem abortálnak sehol, ez így ebben a formában csak gyenge provokáció részedről. Van egy olyan tippem, hogy te viszont a halálbüntetés mellett vagy, akkor miről is beszélünk?


De visszatérve a témára: a szándék nem az, hogy magzatokat öljenek meg, hanem az, hogy a terhességről való rendelkezés egy nagyon fontos jog, egyedül a jövendőbeli anyának van hozzá köze, hogy meg akarja-e tartani, a te érzéseid más emberek terhességével kapcsolatban pedig nem számítanak. Van egy olyan tippem, hogy férfi vagy, de ha mégsem és egyszer terhes leszel, akkor ne válaszd az abortuszt ha nem akarod.

2021. márc. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%

Azért más szerintem mert egy magzat legyen akár hány hónapos, akkor sem ugyan olyan élet mint egy megszületett ember. Jó lehet nem egyet érteni de ha engem elvetettek volna szerintetek érdekel? Nem. Lehet, hogy dobogott a szívem és egy élet voltam már de nekem ugyan mindegy volt, nem érdekelt. Nem voltak gondolataim és érzéseim se. Azt se éreztem ahogy megszületek.


Viszont ha halálra ítélnének most, az már érdekelne engem. Azt már megérezném ha megölnek. :D


Lehet 0%-ot kapok de ha ezt a logikát követed akkor a brutális gyilkos nak több "élete" van mint egy magzatnak.


De ezektől függetlenül és is azt mondom, hogy a gyilkost kéne kivégezni és nem a gyereket. Sokkal értelmesebb dolog így mint fordítva.

2021. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
64%

És honnan tudod hogy minden egyes abortuszpárti a halálbüntetés ellen van? Mindet megkérdezted vagy bolond vagy?


Én azt mondom, hogy mjnden nőnek joga van a testében lévő sejtcsomókat kedve szerint eltávolítattatni, akár tetszik neked, akár nem. Ha betiltják, majd megy feketén.


És igen, szerintem nemcsak a gyilkosokat hanem minden bűnözőt villamos székbe kéne küldeni, és nem az érzelgős lófax miatt, hogy jaj brutális gyilkos. Hanem mert mondjuk sok dolgozó embernek a fizetéséből alig telik albérletre, meg van aki hideg szobában tőlti a telet míg a "brutális gyilkosok" komfortos, hűtött,melegvízzel , internettel, edzőteremmel minden felszerelt börtönökben pöffeszkednek. Gazdaságosabb lenne az országnak ha minden törvényszegőt kivégeznének. Persze ezt nem lehet kivitelezni egy olyan helyen ahol az ország első emberei 20 milliós birtokokat "felejtenek" ki a vagyon-nyilatkozatukból.


UI: a fogyatékosságodat kezeltesd valahol. Újszülött = megszületett, 2 hétnél fiatalabb csecsemő. Bűncselekmény "megölni". Magzat = önálló életre képtelen, meg nem született sejthalmaz. Természetesen eltávolítható egy rutin orvosi beavatkozással. Amennyiben szerinted nem, majd visszatérünk rá ha rákos leszel és meg kell operálni. Remélem lesz majd szived és nem ölöd meg a daganatodat.

2021. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező szerintem te nem vagy abban a helyzetben hogy számon kérd, hogy ki tud gondolkodni és ki nem.
2021. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
10%
Én ellenzem a halálbüntetést és az abortuszt is. Aki nem akarja a gyerekét az adja árvaházba.
2021. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%
#5 És aki nem akarja 9 hónapon keresztül a testében hordani? Mert erről szól az abortusz...
2021. márc. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

Legtőbbször az árvaházakból kerülnek ki az aberráltak, akik megérnek a halálbüntetésre. Plusz te mennyi adománnyal támogatod az árvaházakat különösen most a vírus idején? Mert az állam is az adófizetők pénzéből neveli ki a sok semmirekellő lelkinyomorékot.


Vagy játszunk olyat, hogy abortusz betiltva, de az állam leveszi a kezét az árvaházakról, amik így alapítványi funkciót öltenek, ergo adományokból - főként az abortusz ellenesek- ÖNKÉNTES adományaiból lesznek fenntartva. Ha nem megy elég adomány akkor nem lesz oktatás, nem lesz fűtés , nem lesz gyógyszer , nem lesz étel nekik. Az állam és az adófizetők mossák kezeiket, éhen is halhatnak. Na, játszunk ilyet? Várom a válaazod, hány abortuszellenessel, hogyan szerveznéd meg, mennyi adományt adnál és miből termtenétek elő? Természetesen az ország összes árvaháza egy peták állami támogatás nélkül lenne. Meg világ szinten is.

2021. márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom férfi vagy, kérdező..
2021. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

"Ugyanakkor, ezeknek a hitvány nézeteknek a támogatói a halálbüntetés ellen vannak."


Kezdjük ott, hogy teljesen értelmetlenül mosod össze a kettőt. Hiszen alapvetően a két külön halmat nem is érinti egymást.


Mintha azt monanám aki Fradi szurkoló az miért néz Barátok Köztöt? Vagy aki nem szereti a töltött káposztát az miért szereti a palacsintát.


Értelmetlen a kérdés maga.

2021. márc. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Látom egyesek nem tudnak értelmezni. Sebaj, a gyengébbek kedvéért: egy amerikai államokban születés pillanatáig (akár 9 hónapos terhesen) is meg lehet ölni a csecsemőt. Szörnyen buta, aki szerint egy 9 hónapos magzat, csak egy sejtcsomó. Általános iskola :)

Amennyiben nem sikerül, és mégis életben marad, majd megszületik, az "anya" joga dönteni felőle. Utána lehet nézni, nem egy ilyen eset volt.

Pedig már megszületett, ergo csecsemő.

Nem biztos, hogy minden ezt támogató agyhalott a halálbüntetés ellen van, de nem egy véleményt olvastam már ilyenektől. Itthon is és angol nyelvű oldalakon is. No, ezen személyekről szól a kérdés.

2021. márc. 24. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!