Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám ezt megváltoztatni?

Hogyan tudnám ezt megváltoztatni?

Figyelt kérdés
18/L vagyok, még nem volt barátom (tudom, hogy elég szokatlan, de szociális szorongásom volt sok ideig, most már sokkal jobb), és mindig, ha valaki tetszik, akkor rögtön eszembe jut az, hogy miért pont én tetszenék vagy kellenék neki, meg hogy nem vagyok elég jó hozzá, ezért inkább hagyom az egészet, és csak titokban álmodozok tovább az adott srácról. Plusz meg se közelítem inkább, mert attól félek, hogy le fogom magam égetni előtte, és akkor hülyének néz. Mit tegyek?
2021. jún. 10. 08:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Mások is megoldották valahogy, nem?

Senki nem fog megenni, ha kiderül, hogy tetszik neked. Menj oda hozzá nyugodtan, és kezdj el ismerkedni.

2021. jún. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem közelítsd meg, égesd le magad - nem fog összedőlni a világ... Így vagy úgy, tapasztalatot szerzel; 'leégni' sosem volt kellemes, de sokat számít, hogyan áll hozzá a dologhoz az ember - szerintem maga a kifejezés is problémás... Kell, hogy legyen egy kis bőr az ember képén, különben sosem mer kísérletezgetni, új dolgokat kipróbálni, mindig csak egy helyben fog nyüszörögni a félelmei miatt. Az emberek különféle módon reagálnak mások viselkedésére, és az, ha valaki valamiből problémát csinál, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a dolog problémás; más szóval, van, aki nevetségesnek fogja találni az érzéseidet, lesz, aki megérti majd őket, és olyan is lesz, aki csodál majd értük - és ezek egyike sem feltétlenül jelenti azt, hogy bármi nevetséges vagy csodálatos volna bennük... Az én szorongásomon az segített, hogy megtanultam, illetve még mindig tanulok a saját fejemmel gondolkodni. Azért aggaszt már kevésbé, ha valaki hülyének néz, mert tudom, hogy az is vagyok - és ő is az; emberek vagyunk, nem istenek... Másrészről, megvan annak is a jelentősége, hogy az ember hogyan áll mások szemében, de ha ez nem létfontosságú kérdés, szerintem nem kell ebből nagy ügyet csinálni; találd meg azokat az embereket, akik kedvesek a szívednek, és szenteld nekik a figyelmed - lehet, hogy egész életedben pusztán 10 ilyen személy lesz, és lehet, hogy ez a srác köztük lesz, ahogy az is lehet, hogy pont nem...
2021. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!