Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak rá, hogy...

Hogyan szokjak rá, hogy magamtól tudjak felkelni 8 körül, és el tudjak aludni legkésőbb 11-kor?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, az elmúlt 5 évemben vendéglátóztam éjszakai klubban. Az alvásciklusom teljesen felborult, nappal aludtam, este dolgoztam.

1 éve egyetemista vagyok, azóta nem dolgozom, viszont mivel online volt minden, nem kellett bejárni.


Most vizsgaidőszakom van, kellene mennem vizsgázni reggel 8-10 re, de 4/2x elaludtam. Ébresztőre sem bírok kelni, valamiért kinyomom és alszok tovább és nem is emlékszem rá sokszor.


Már ott tartok, hogyha 8 kor akarok kelni, 6:30-8:00 közt 5 percenként állítok újabb és újabb ébresztőt, hogy biztosra menjek.



Hiába fárasztom le magam sporttal, vqgy ritkán sikerül kelnem reggel, napközben nagyon jót tudnék aludni és álmos vagyok, de estére kipattannak a szemeim.


Szinte mindig 3-5 között sikerül elaludnom hajnalban, és magamtól olyan dél körül kelek.


Mire lefürdök, reggelizek, stb, azt érzem elment az egész napom.


Nagyon szeretnék már egy ideje változtatni rajta, de nem megy.


Mit tanácsoltok? És mennyi idő, mire az emberben kialakul egy új “szokás”?


Szeretném hasznosabban tölteni a napjaimat, de ez elrontja az egészet.


2021. jún. 14. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Fokozatosan állj át. Minden nap egy fél órával korábban kelj. Egy ideig még este fenn leszel sokáig, de ahogy egyre korábban kelsz, azt veszed észre, hogy hamarabb elfáradsz, és lefekszel majd előbb aludni. Szóval eleinte ezt csak úgy lehet, hogy napközben fáradtabb vagy, de pont emiatt előbb-utóbb este is előbb fogsz feküdni.
2021. jún. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fokozatosság mellé a muszájkelni napokra egy hangos ébresztő a szoba legtávolabbi sarkába, hogy kénytelen legyél kimászni az ágyból érte. Ha nem is első ébresztésnek, de max a harmadik szundival egy időben, többet ne adj magadnak.

Léteznek poénos ébresztőórák is, amik leugranak a szekrényedről és elgurulnak előled. :D De egy régi telefon vagy bármilyen gagyi vekker is megteszi, a lényeg, hogy muszáj legyél kimászni az ágyból.

2021. jún. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Állíts ébresztőt, 20:00 rá hogy szunya.

Nekem bevált így 23 így lefekszem

2021. jún. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biomelatonint tudsz venni veny nelkul, az is segithet, lefekves elott kell bevenni, de errol azert kerdezd ki a hazidokid velemenyet.


Az elso nehany hetben mar szigoruan este 8, fel 9 korul kapcsolj le minden hideg fenyt kibocsajto lampat es igyekezz tavolmaradni a kepernyoktol, mind a tv,mind a mobil es a laptopot is beleertve. Lecsendesito tevekenyseget vegezz: olvass regenyt, meditalj v relaxalj, epits ki egy esti rutint, egy jo lazito furdo is jol johet, a lenyeg h lassulj.


Az ágyadat, hálószobádat csak alvásra használd, hogy ezzel is kondicionáld magad a tevekenységre.


Nem tudom h neked segit e,de nekem nagyon, ha szundiznek es vlm halk beszedet beteszek vagy tengeri hullamzas hangot. Irtam h keruld a kepernyot,de youtubeon benyomhatsz egy ilyen 3 oras vidit rola vagy keresel szephangu vagy nagyon unalmas monoton beszelgeteseket, en pl Hermione magxarhangjat vagy szivek szallodajat hasznalok erre es legalabb addig alszom mint a bunda,annyira kellemes,nyilvanez egesz ejjelre nem mukodik.



Sportolast igyekezz ugy idoziteni h ne estere porgessen fel,tehat lehetoleg este 6 oraig bezarolag menjen a dolog.


Reggel 8kor pedig minden napfenyt eressz magadra ami csak elerheto a kornyezetedben.

2021. jún. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1h.-val előtte beállítod az órát, ami jelzi, hogy fel kell kelned, vagy épp le kell feküdnöd kötelezően.
2021. jún. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!