Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki számít értelmiséginek?...

Ki számít értelmiséginek? Kire értjük ezt?

Figyelt kérdés
Aki sokat olvas? Akinek diplomája van? Akinek véleménye van? Akire sokan hallgatnak? Akit a tv-be meghívnak? Akivel egyetértünk?

2021. jún. 15. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem helytelenül legtöbbször a diplomás szóval azonosítják. Nem(csak) azt jelenti. Hanem progresszív gondolkodású embert.
2021. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Az értelmiség egy társadalmi réteg. Az értelmiségi általános értelemben szellemi pályán dolgozó embert jelent."

[link]

2021. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Akinek magas az IQ-ja. Zseni, intelligens, minden nehéz üggyel meg tud birkózni…
2021. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Nehezen lehet meghatározni. Persze lehet bizonyos szempontok alapján, pl. felsőfokú végzettség, szellemi tevékenység és munka, stb., de ezek nem kizárólagosak. Pl.: egy filozófusra, aki élete javát művelődéssel és könyvek között töltötte, nyugodtan lehet azt mondani, hogy értelmiségi, míg egy maximum 8 osztállyal rendelkező segédmunkásra, aki életében egy könyvet nem olvasott el, rá pedig azt, hogy "proli". De a kettő között ott van a társadalom 70-80 százaléka, akikről inkább csak azt lehet megmondani, hogy inkább proli, vagy inkább értelmiségi, nincsenek teljesen egzakt határok szerintem.
2021. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Párommal nem rég vitatkoztunk egyet erről. Szerinte aki diplomát szerez az automatikusan értelmiségi, szerintem viszont nem feltétlenül, mert vannak olyanok az egyetemeken elég szép számmal akik csak kikínlódják magukból a diplomát de valójában hülyék mint a segg.
2021. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Természetesen én! Mert én vagyok a legcsodásabb! <3
2021. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
A normálisan gondolkodó emberek.
2021. jún. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Balois válasza:
A tanultakat. Azon belül a top fejeket. Nagyon nagyon régen, amikor az érettségi még nagyon ritka volt, és rendkívül kevesen végeztek magasabb iskolákat, akkor még az érettségizetteket is ide értették.
2021. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!