Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi számít szerinted értelmiség...

Mi számít szerinted értelmiségi szakmának? Mitől?

Figyelt kérdés

2020. szept. 1. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Ucaseprö
2020. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Betanított hajléktalan
2020. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Dohányboltban eladó
2020. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Építész? Jogász? Doktor?
2020. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Egyetemi, ugy ertem, ot ev utani diploma.
2020. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Bármi, amihez diplomát kérnek.
2020. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Bármi amihez ész kell. Nem csak a diploma! Én például villanyszerelő nem lennék, mert buta vagyok fizikából, és matekból is, nem tudnám elvégezni, elektrotechnikusit szintén nem.

Ha jól akarsz csinálni egy szakmát, oda bizony ész kell, kell a kőművesnek is ész, nem csak annyi az egész, hogy felba szom a habarcsot a falra osz' jó' van. Számolni kell, gondolkodni, ha kell kreatívkodni kell, van hogy Sokszor a szarból épít várat egy igazi jó szakember. Nem kell a szakmunkàst sem épp ezért lenézni.

A hegesztőit sem tudná minden ember kijárni, rengeteg minősítés van, mindenhez érteni kell, rajzot kell tudni olvasni, nehéz fizikai munka,stb.

Aztán ott a villamosvezetői, egyetemisták/diplomàsok buknak ki ott, nagyon nehéz az is, kőkemény fizika.

Kamiont sem tud mindenki vezetni, elég nehéz munka az is.

Ott vannak a szakmunkás oktatók, nekik nem kell, hogy diplomájuk legyen, mégis oktatók, miben kevesebbek ők egy átlagos tanártól? Azért érnek kevesebbet, mert nekik nincs diplomájuk? A diplomás tanár értelmiségi munkát végez, a diploma nélküli nem?

Van rengeteg olyan szakma, ahol okosnak kell lenni, vagy nagyon sokat tanulni, hogy megálld a helyedet. Egy kozmetikusnak is kell például a kémia, van olyan hogy vegyész technikusi, azt sem tudnám személy szerint megcsinálni.

Ne értetek félre, én is egyetemre készülök, de nőjük már ki ezt a "csak az ember aki diplomás, meg csak az végez munkát, aki egyetemre járt" szindrómát.

Nyilván egy szakma sem lesz olyan nehéz, mint a jogàsz, vagy az orvosi, de igenis vannak igen nehéz szakmák, amikre nem alkalmas mindenki, és a fizikai munkás is ember, és annak is kell ész, azért, hogy életben maradjon a saját szakterületén, és ne csak a pereket akasszàk sorra a nyakába.

2020. szept. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Hát ami ilyen nagyon agyas, amit jól meg kell szakérteni


pl jogi tanulmányok, orvosi tanulmányok, tanári tanulmányok, szerintem még a közgazdaság, meg politológia, ezek a szavak is még pl belemehetnek, meg még vegyész mondjuk, meg mittomén. Szal ami közben pl sokat kell gondolkodni, mert pl egy sima szalagoshoz nem kell kiemelkedően sokat gondolkodni, de pl ha 8 általánosa van meg valakinek, ne műtsön meg egy embert. Akármennyire jószándékú is, ha nincs meg hozzá a képzettésge.

2020. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok, ahol a szellemi tudásod számít, nem a fizikai. Illetve ahol a szellemi tudásod IS nagyban számít. Mert például nekem egy cukrász simán értelmiségi, aki mindig tisztában van a legújabb trendekkel, receptekkel, és képes újakat alkotni. Nem csak a szakiskolában betanított strandard csokitortát meg krémest tudja, hanem kész a folyamatos fejlődésre.
2020. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!