Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire fura?...

Miért vagyok ennyire fura? Infp a személyiség típusom.

Figyelt kérdés
Na szóval miért van az hogy nem tudok csak úgy megnyílni másoknak, ma este a testvéreimmel ittunk egy keveset és bármennyire próbálkozok nem tudok olyan nyitott lenni velük mint a barátaimmal. Egyszerűen mem érzem velük jól magam, és ők extrovertáltak és nem tudják megérteni miért vagyok ennyire eltérő, néha úgy érzem hogy meg akarnak ez miatt változtatni, valami gond van velem? Mert nagyon ugy érzem ha együtt vagyok velük. Egyszerűen ne értnek meg engem és ez annyira aggaszt, még akkor is ha tudom hogy velem nincs semmi baj, valahogy olyan akarok lenni mint ők mert annyira egyszerű lenne a életem. Magas céljaim vannak mégis lusta vagyok tenni értük és ezt utálom magamban, és nagyon vigyázva választok barátokat, és ha elődöntöm is hogy nyitott akarok lenni a testvéreim felé nem tudok, mert egyrészről ők extrovertáltak más részről pedig olyan életük lesz amilyenel én egyáltalán nem vagyok azonosulva, nem tudok nyitott lenni feléjük mert nem bízok meg teljesen bennük. Csak én érzem így magam? Vagy összes infp így érez. Bocs a helyesírási hibák ért, részeg és álmos vagyok ami nem jó kombináció.

2021. jún. 16. 01:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Talan ha talalnal hozzad hasonlo embert, akkor fele konnyebben nyilnal meg meg jobban erezned magad vele. Nem veled van a baj, egyszeruen csak nem a megfelelo emberekkel vagy korulveve
2021. jún. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Túlbonyolítod a dolgot.

A lényeg annyi, hogy nem bízol bennük, ezért nem nyílsz meg előttük.

Az összes többinek semmi köze a problémádhoz.

2021. jún. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon infp dolog, hogy egyszerüen érezzük rögtön kivel tudunk jóba lenni (nemcsak felszínesen) hanem méllyen. Ez infp esetében általában 1-2 ember ha szerencsés vagy úgyhogy emiatt ne ostorozd magad ettöl még lehet jó testvéri viszony köztetek. De ha nem tudsz velük azonosulni, nem érzed a bizalmat jobb is ha nem velük osztod meg a személyes dolgaidat. Egyébként az infp-ben nagyon erös ez az egyediség iránti vágy, hogy más vagyok a többiektöl, ami egyben büszkeség is ezert valahol mindig azt fogod érezni, hogy kilógsz a közösségböl, ami amíg ezt el nem fogadod elég deresszióssá tehet de ha megbékélsz ezzel rajossz, hogy elèg felszabadito erzes. Infp-nek nagyon fontos a szabadsag.
2021. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó én teljesen elfogadom magamat, és tisztában vagyok azzal ki is vagyok, nem változnék más ember miatt, és tudom hogy szerencsés vagyok azért mert más vagyok a többiektől, de néha nagyon nehéz az egész. És igen rögtön ha valakivel találkozok valahogyan tudom hogy szeretnék e vele barátkozni vagy sem, valahogy hamarabb ki tudom ismerni az embereket. De azért köszönöm hogy mind3 válaszoló megerősítette bennem hogy nem velem van a gond.
2021. jún. 17. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te érzed így magad és nem is feltétlen csak az infp-k de az infp-k esetében azert olyan eroteljes ez az erzes mert az infp vezeto kognitiv funkcioja az introvertalt érzés..befelé fordulo erzo tipus. Egy értékméro egy erkolcsi merce vagy vilagkep nevezzuk barhogy egy idea amit felepitettel magadban es ami alapjan a donteseidet hozod. Ha valaki ezen a szuron nem megy at azzal nagyon nehez szorosabb kapcsolatot kialakitani..az infp mindig itelkezik magaban belul ami eleg nagy paradoxon pont azert mert szerintem az egyik legelfogadobb tipus (mi nem cseszegetunk masokat azert amilyenek vagy hogy valtozzanak, hanem elfogadjuk ugy ahogy vannak) de ez nem jelenti azt, hogy ezen a belso ertekrendszerunkon nem szürnenk át öket.

Esetleg egyszer toltsd ki a testvereiddel a tesztet ugy olvasgathatsz az ö szemelyisegtipusukrol is es talan jobban megerted majd oket is.

2021. jún. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban van hasonló az infpk egy részének, igen.

Belül érzed, hogy nem nyilhatsz meg, hiába erőltetnéd ezt tudatosan, érzed belül, hogy nem lenne jó, nem kapnál megfelelő megértést.

Egyáltalán nem vagy fura. Ők furák. Pontosabban figyelmetlenek.

2021. jún. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!