Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fásulnak be a 30-35 évesek?

Miért fásulnak be a 30-35 évesek?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem öreg még a korosztályom, de mindenkinél azt figyelem meg, hogy csak a pelenkázásról és arról tud beszélni, hogy éppen milyen tejbepapit vett a babájának. Nekem is van élettársam, mi nem tervezünk gyereket úgyhogy én ezt lehet azért nem értem. Mi próbálunk fiatalos életet élni, koncertre menni, utazni stb. Meg egyre azt figyeltem meg, hogy a barátaim közül aki férjhez ment vagy gyereke lett mind felszívódtak és egyáltalán nem is keresnek. 2 barátnőm maradt meg a régi nagyobb klikkünkből,akivel még normálisan lehet beszélni hétköznapi témákról pl zenéről, filmekről. Egyikük utazgatós életet él és szingli míg a másikuk itthon él, vele rendszeresen találkozok és neki sincsen családja. És egyszerűen nem értem, hogy akikkel régebben összetartottunk, segítettük egymást most miért szűnt meg ez a barátság. Egyik volt barátnőmmel legutoljára 2 éve beszéltem és ő is akkor csak arról tudott dumálni, hogy épp hogyan sikerült az ultrahangozása.

2021. jún. 18. 09:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan azért, amit leírtál. A gyerek felszívja minden idejüket a felnőtteknek, és ami marad szabadidő, azt is inkább henyéléssel, pihenéssel töltik, leginkább otthon, mert az ingyen van. És akkor még a munkáról nem is beszéltünk. Ha szerencsések, akkor megengedhetnek maguknak 1 évből 1, max. 2 hónapot, amit együtt tölthetnek valami giccses helyen, de ennyi.


Mondjuk én még közel sem vagyok ez a korosztály (22), de munkahelyen akiket ismerek 30-35 év közöttieket, azokról nekem ezt a képet sikerült eddig lefesteni. Egy gyerek nagyon sok pénzt, odaadást és energiát igényel, ezt még én is tapasztalom ilyen fiatalon, mert sokat kell vigyáznom unokatesóimra, akik mondjuk már 6-7 évesek, de még így is eléggé letudnak fárasztani, elég rövid idő alatt.

2021. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanezt tapasztaltam, amikor diákmunkázgattam régebben. Bár én inkább a 35 és 40 év közöttieknél tapasztaltam ezt (meg persze efölött is, csak ott már evidens többnyire), hogy az emberek egyszerűen besavanyodnak, megvénülnek. Nem feltétlen kell gyerek ide, egyszerűen az emberek begyöpösödnek, elvesztik a fiatalos ambícióikat, a gyermeki lelkesedést és rácsodálkozást a világra, a veszélytől félni fognak, mintsem szembenézzenek vele, nem utolsó sorban leépül a tájékozódási készségük. Utóbbi alatt azt értem, hogy ilyen gagyi műsorokat fognak nézni, jellegtelen zenéket fognak hallgatni, a tucatgyártott, hétköznapi autók iránt fognak érdeklődni (de azokon belül is azokat fogják inkább, amik alkalmasak anya-/apatanknak), meg úgy általában maga az ember egyszerűen leépül popkultúrálisan is. Családot alapítanak és abban a pillanatban véget ér az életük. Én csak 20 éves vagyok, és nem tartom kizártnak, hogy fog még változni a véleményem erről, de én azokat szoktam sokra tartani, akik sokáig fiatalok maradnak. Utaznak, keresik a veszélyt és a kalandvágyat, de ezzel együtt felelősségteljesek is. Azok, akik 4-5 gyereket elvállalnak (de még a hármasra is azt mondom lassan), hogy felelőtlen, mert a mai világban egyszerűen nincs ideje se lelki ereje az embernek ennyi gyereket nevelni.
2021. jún. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem fásulnak be, csak teljesen átértékelődik a fontossági sorrend. Ha van egy gyerek, akkor az lesz az első szempont, minden más mögé kerül, barátságok pedig a lista végén helyezkednek el.


Ez teljesen normális. Ha valaki úgy érzi, hogy ezt nem tudná bevállalni, akkor NE csináljon gyereket.

2021. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

Húgomnak és a férjének 2 éve született gyerekük (23-25 évesek) és szinte ugyanez illik rájuk, ez egyáltalán nem rossz dolog, csak megváltozik a világnézetük stb...ezt majd akkor fogod megérteni ha neked is lesz gyereked.


Most még könnyebben mozogtok, nekem nincs gyerekem, de nagyon sokat vigyáztam a kicsire, hidd el egy film megnézése is kihívást fog jelenteni :D

Utazás, koncertek ?! Pf, max ha 3+os lesz a kicsi és segítenek a nagyszülők...feltéve ha megmarad náluk ugye... :D


Hozzáteszem hogy nagyon boldogok és elégedettek az életükkel, de egy fiatalabb "más" szemléletű ember, mint pl a 2-es válaszoló, "boomernek" fogja látni őket.

2021. jún. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%
Nem kor, hanem gyerek függő.
2021. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
43%
Mert egy gyerek mindent tönkretesz, csak a sok hülye erre nem képes rájönni... Na meg sokan a társadalmi nyomás miatt szülnek.. Szerencsére én nem fogok soha. 26n
2021. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
én se. aranyosak a gyerekek de nem sajátomként
2021. jún. 18. 10:54
 8/31 anonim ***** válasza:
74%
Az, hogy te nem akarsz gyereket, rendben, de hogy lehülyézed az embereket miatta, na az már nem okés.
2021. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

"csak a pelenkázásról és arról tud beszélni, hogy éppen milyen tejbepapit vett a babájának"


Mindenkinek az aktuális élethelyzete a fő témája. ez így volt mióta világ a világ és korosztálytól, nemtől függetlenül így működik.


Na meg nyilván egy gyerek az első éveiben rengeteg idő-pénz-energiabefektetéssel jár. És valljuk be valahol érthető, hogy az egyik legnagyobb dolog a világon annak, aki családra vágyik.


Később majd átalakul a helyzet amikor a gyerek is elkezd önállósodni, és ott lehet hagyni magában is, vagy a barátaival.

2021. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
nem azzal van a baj h elmondja hanem az h csak erről tud beszélni
2021. jún. 18. 11:47
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!