Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki, hogy döntene a helyemben?...

Ki, hogy döntene a helyemben? Fog implantátum vagy autó első körben? 27/F

Figyelt kérdés

Hamarosan összegyűlik annyi pénzem hogy valamelyikbe belevágjak. Sajnos a fogaim alapesetben sem voltak a legjobbak. Persze szinten van tartva, de nincs nyilván színre egy Brad Pritt mosolyom, ami eléggé zavar. Plusz tömöttek is, így nem lehet hosszú távra tervezni velük.

Viszont autót is szeretnék. Hátul van már implantátumom azok színre is rendben vannak és megfelelően működnek. Ezért is gondoltam, hogy inkább még elleszek egy ideig tömegközlekedéssel, ha cserébe a mosolyom jobb lehetne.


A negatív kommenteket kérem mellőzzük. Nyilván senki sem tökéletes és voltak fiatal kori hibái, amin próbál javítani.:)



#implantátum #fog #fontosságisorrend
2021. jún. 20. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalom és egészség érzés szerintem többet ér az autónál.

Én a fogakra szavazok.

2021. jún. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is ebbe az irányba hajlok. Lent amúgy nincs gond valamiért ott elég lenne szerintem egy fehérítés. Inkább fent rosszabb a helyzet. De most ne úgy képzeljetek el mint azokat, akik a Mónika showban voltak. :)
2021. jún. 20. 12:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha autót veszel, az utána is csak vinni fogja a pénzt. Ha a szájadat rakatod rendbe, akkor az idővel kevesebbe fog kerülni remélhetőleg. Én az utóbbit választanám.
2021. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogakat rakd rendbe.
2021. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Nőként nézve a dolgot. Engem sose érdekelt, ha a pasinak nincs autója. Ellenben, ha a fogai nincsenek rendben, az 100% fogamzásgátló.
2021. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
Én az implantátumra szavazok. Az egészséged mindig az első és a fogaid az egészséghez tartoznak. Autód lehet később is de ha a fogaidat hagyod tönkremenni, azt később még nagyobb szívás - és persze még több pénz- lesz rendbe hozatni.
2021. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha csak esztétikai problémát jelent a fogad, szóval amúgy rágni pl. tudsz rendesen és az autóra nagy szükséged lenne, mert pl. jelentős időt megspórolnál, ha tömegközlekedés helyett azzal közlekednél, akkor én az autót választanám inkább.
2021. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Egyértelműen a fogaidat tedd rendbe, szerintem is. Leírom az én tapasztalatom, hátha segít a döntésben. Én mindig féltem (vagy inkább csak szimplán nem foglalkoztam vele) a fogorvostól és nem is voltam emiatt vagy 8 évig gimi után, persze bánom most már nagyon.


Most másfél éve kezdtem el rendbetenni, kb 10 tömés, bölcsességfog húzás, két implantátum beültetés idén januárban és áprilisban (jobb felső 4 és bal 5. amik már ki voltak esve, így ki kellett előbb műteni a gyökereket), illetve egy hónapja volt még egy fehérítésem is a korona készítése előtt. Természetesen spóroltam rá, nagyjából mostanra 1 millió Ft-ot költöttem a fogaimra (amit rossz így leírni, mert jobb helye is lett volna).


De ma tették be a helyére az első koronát a jobb felső 4-es helyén lévő implantátumra, és elképesztően jó érzés végre, gyönyörű lett a fog, végre tudok úgy mosolyogni, hogy a képeken, hogy nem egy fekete lyuk látszik a fogam helyén. Illetve szerencsére teljesen át is szellemültem a fogápápolés és higiénia iránt :)


Ha visszamehetnék, természetesen adnék magamban pár pofont, hogy így elhanyagoltam, viszont így hogy a vége felé közleledek azt kell mondjam, hogy 100x inkább ez, mint egy autó. Ahogy egy korábbi hozzászóló is írta, az önbizalom és az egészségesség érzése nem helyettesíthető. 27F

2021. júl. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!