Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők, lányok. Volt valaha...

Nők, lányok. Volt valaha hasonló bajotok a nőiességetek megélésével?

Figyelt kérdés

Olyan családban nőttem fel és vagyok is még aktív dolgozó része (egyetemmel ez előreláthatólag változni fog) ami a női tagjait is elkerülhetetlenül bevonja a családi vállalkozásba. Sajnos többször végzek valójában férfinak való fizikai munkát, mint az egészséges lenne. Van benne érdem, elismerésre is talál de testileg nem vált előnyömre az évek során. Akikkel először találkozom, sokszor megkérdezik, mit sportolok, én meg már csípőből mindig az úszást és a kézilabdát hazudom nekik mert a valódi ok túl illúziórombolóan hangzana.

Tehát a széles váll és erős izomzat miatt nem érzem magam nőiesnek ami jelentős csorbát ejt az önbizalmamon. Tovább csorbítja, hogy a családom burkoltan ellene van legtöbb nőiességre tett kísérletemnek (hisz az nem praktikus ahhoz a munkához, amit végzünk), például, ha felkerül rám egy szép nyári egyberuha, mind úgy méreget, mintha kb. egy kanca volnék valami tenyésszemlén.

Legjobb barátaim mind hallották már a viccelődésem hogy "apám engem nem hercegnőnek, hanem körülbelül pankrátornak nevelt". Esetlennek is érzem magam elegánsabb ruhákban vagy tánc közben, sminkkel pedig bizonytalan vagyok.

Félek, a családom olyannyira belém nevelte már ezt a feszélyezettséget, hogy nem fogok tudni már soha elég nőiesen viselkedni.

Voltatok már hasonló körülmények között? Ha igen, hogy tudtatok változtatni a szülők hozzáállásán? És úgy általában: hogy sikerült olyan gátlástalanul nőiessé válnotok?


2021. jún. 25. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Ez túl hosszú! Mi a lényeg?
2021. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Tudom, hogy nem vagyok nő, és nem is tudok érdemben hozzászólni, de van hasonló helyzetben lévő "barátnőm".

Egyszer állj ki és mond el, hogy ennyi volt. Többet ezt te nem fogod csinálni mert az egész életedet tönkreteszi. Ez befolyásolja a külsődet és a lelkedet is. Te nem ilyen ember akarsz lenni. Segítesz otthon a feladatokban, amiben egy nő szokott általában. Ha ők dolgoznak, akkor te megcsinálod nekik az ebédet vagy feltakarítasz inkább mint, hogy azt csináld.

Vannak családok ahol azt mondják, hogy amíg itt laksz az van amit ők mondanak. Ez lényegében igaz, de nem te akartál oda kerülni. Ők tehetnek róla, így az is a feladatuk, hogy egy jó jövőképet adjanak neked.

Mond meg nekik nyíltan és meg kell érteniük. Ha nem értik meg, akkor sajnos ők se teljesen okésak.

2021. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Engem csak a vidéki nagyszülők tanyáján dolgoztattak (mái napig) de sosem zavart, ha épp izmosabb voltam, sőt.

Igazából nem is vágyom rá, hogy minél kisebb helyet foglaljak el ezen a világon, és arra sem vágyom, hogy gyengének tűnjek. Nem is hiszem, hogy nőiesség kategória lenne arra vágyni, hogy egy törékeny kis dísztárgy legyél. Ez csak egy hülye trend.


Mellesleg az embereket sem zavarja, hogy így nézel ki. Nem azért kérdezik, hogy mit sportolsz, mert egy izmos szörnyszülöttnek tűnsz hanem mert jó kondiba vagy, ők meg nem.

Még a férfiaknak sem szokott gondot okozni egy szélesebb váll, vagy némi izom. Akinek meg gondot okoz, attol meg amúgy is jobb minél távolabb maradni.


Sokminden miatt lehet valakinek önbizalomhiánya, de az szerintem az egyik legfeleslegesebb, ha azért szégyenkezik, mert erős és egészséges.

Bár nyilván nem lehet irányítani, hogy mi miatt érzünk szégyent, szóval ha tényleg nagyon zavar, akkor beszéld meg a családoddal, hogy keressenek neked valami más jellegű munkát a vállalkozásban.

2021. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
30+os 2 gyerekes anyuka vagyok, soha a büdös életben nem éreztem magam nőiesnek, de még nőnek sem...
2021. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ennek az ellenkezőjét tapasztaltam. Alapból cicis, telt alakú vagyok, de soha nem éreztem magam kényelmesen a női ruhákban. Úgy érzem magam egy fodros rózsaszín ruhában, mint egy megszökött marcipántorta. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem az eleganciát, vagy férfiasan öltözködnék, szimplán csak undorodom a nőcis cuccoktól. Gyerekkoromban az volt anyám legnagyobb mániája (sajnos még most is), hogy lányosan öltözködjek, és gyakran vitte túlzásba. Nem lehetett egyszerű sportcipőm, mindig a szivárványos, csillámporos, matricást választotta.

Szerintem nem szükséges feltétlenül nőiesnek kinézni ahhoz, hogy szexinek érezd magad. Lehet valójában az áll mögötte, hogy félsz szexinek érezni magad.

2021. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazi jókedvem lett a válaszaitoktól, egyúttal el is gondolkodtam rajtuk.

#4-es, biztos neked is igényed volna rá, nem így van? Vagyis a férjednek kellene éreztetnie veled, hogy elég nőies vagy (akár külső, akár belső tulajdonságok szempontjából).

2021. jún. 28. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!