Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem nem tűnik nehéznek...

Csak nekem nem tűnik nehéznek a színész szakma?

Figyelt kérdés
Nem fikázok senkit, szeretem a filmeket is. Csak furcsa, mikor hallom, hogy vki hú de nagyon jó színész. Mert tud nevetni, vagy mérges arcot vágni?! Oké, fizikailag biztos megterhelőek a forgatások, de maga a színészkedés nem tűnik egy nagy kunsztnak. Miért vannak ettől elájulva az átlag emberek?

2021. jún. 27. 04:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak jó szinészek, és tényleg nehéz is. Színházban hitelesen előadni egy két órás darabot fejből, többszáz ember előtt. Akikre te gondolsz, a filmszinészek, addig veszik fel a részeket, amíg a rendezőnek nem felel meg.
2021. jún. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom hallgass meg pár interjút, hogy egyes szerepekre hogy és mennyire kell felkészülnie valakinek.

És itt most nem csak a fizikai (hízás-fogyás, haj és szőrviselet) dolgokra gondolok, hanem a mentális részére is. Az egyik kedvenc színészem pl úgy keszült egy tolókocsis szerepre, hogy előtte nem is tudom hány héttel valóban úgy élt, mint aki nem tud járni, pusztán a hitelesség és beleérzés miatt.

Azért, mert te nem tudod/látod az egy-egy alakítás mögötti felkészülést és munkát, az nem azt jelenti, hogy nincs.

2021. jún. 27. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a színészkedés a nagy kunszt, hanem a jó színészkedés.
2021. jún. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Hát ennél azért kicsit nehezebb, nekem 3 évbe telt hogy sírást színleljek. real tüsszentést, köhögést, röhögést alvást imitáljak...nem vagyok színész csak poénnak tűnt, megjátszani és az nem volt egyszerű.

+a szöveg bebiflázása a karakter eljátszása sem mindig könnyű. pl a súly is fontos, amiért hol fogyni hol hízni, hol gyúrni kell a szerep hitelességéért...a játék része csak utána jön.

Nem mondanám nehéz szakmának, de nem is olyan egyszerű mint ahogy írod.

tehetség kell hozzá, anélkül kínszenvedés.

2021. jún. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Általában beszélni sem nehéz, hiszen csaknem minden ember beszél.Csak érdekes módon egyiknek alig érteni a szavát, másik sületlenségeket beszél, némelyik lyukat a hasadba,némelyik meg jobb lenne, ha hallgatna.
2021. jún. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Na ja, pont ahogy Forma 1-es világbajnoknak lenni sem nagy kunszt. Csak gyorsabban kell körbe-körbe menni a többieknél, és kész.
2021. jún. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Szinesz szakmaban egyetlen nehezseg van - jo szerzodest talalni. Ha megvan a szerep, onnantol mar gyerekjatek :)
2021. jún. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Minden nagyon könnyűnek tűnik kívülről nézve, ha kellően ostoba vagy.
2021. jún. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd vissza a Barátok közt első részeit, ha rossz szinészi előadást akarsz látni. Úgy beszéltek, mint az alsó tagozatosok egy szavalóversenyen.
2021. jún. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon jársz színházba, ugye? Az egész színház meg színész szakma rettenetesen sokrétű, szerintem sokkal komplexebb látásmód kell hozzá, hogy ezt így meg tudd állapítani. A színészkedés túlmutat azon, hogy valaki tud sírni vagy nevetni vgy részleget játszani. Egyszerűen olyan kiállás hozzá, hogy belesüllyedsz a színházban a székbe. Nekem legalábbis itt kezdődik a jo színész.
2021. jún. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!