Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érhetem el, hogy...

Hogyan érhetem el, hogy alkohol nélkül is laza legyek és gátlástalan? Hogyan tudnék alkohol nélkül is olyan ember lenni, mint alkohollal?

Figyelt kérdés

Csendes, visszahúzódó srác voltam. Emiatt elég nehéz volt a gyerekkorom és a tinédzser éveim.

Rengeteget bántottak az iskolában az osztályból, és a többi gyerek is gyakran "rám szállt", kigúnyolt. Sajnos, az egyik szülőm is gyakran bántott lelkileg, hogy egy töketlen, szerencsétlen ember vagyok...

Többször csak egy hajszálnál is vékonyabb szál választott el az öngyilkosságtól. Konkrétan volt, hogy elterveztem, hogy aznap haza megyek és megteszem! De, úgy voltam vele, hogy túl kell élnem a sulit, és végül itt vagyok 29 évesen.

A gyerekkori lelki traumáimnak maradtak nyomai! Feszült, félénk vagyok nagyobb társaságban. Nagyon nehezen nyílok meg. Lányokkal is nagyon nehezen ismerkedem... Nem volt még fél évnél hosszabb kapcsolatom. Többnyire inkább szexkapcsolataim voltak, mert mindig is úgy éreztem, hogy túl lúzer vagyok ahhoz, hogy barátnőm legyen... Nem vagyok férfias...

Könnyen megsértődöm és nagyon a lelkemre veszem, ha bárki beszól valamit vagy megbánt.

11. - ben kezdtem el konditerembe járni, mert a vékony testalkatom miatt is sokat piszkáltak. Az edzést a mai napig csinálom. Gyakorlatilag tökéletes testem lett mindenféle illegális szerek nélkül! Ez adott valamennyi önbizalmat, hogy legalább ebben sikeres lettem, de a gátlásaim így is visszafognak és korlátoznak...

Aztán, egy 5 évvel ezelőtti buli alkalmával jöttem rá, hogyha alkoholt iszom, akkor teljesen más ember leszek! Nem rossz értelemben, hanem jó értelemben! Eltűnnek a gátlásaim, simán odamegyek a lányokhoz is, laza vagyok, "lököm" a szöveget, és mindig sikerem van! Mindenkivel összebarátkozom, és azt veszem észre, hogy a félénk, visszahúzódó férfi lett a társaság középpontja!

A legdurvább személyiség változás az alkohol hatására, hogy kiválóan táncolok! Gyakran van, hogy kört állnak nekem!

Ez azért nagyon durva, mert alapjáraton nem merek táncolni... Meg se merek mozdulni, mert félek, hogy kigúnyolnak vagy bénázom...

Szóval, összességében az alkohol hatására egy boldog, sikeres, laza ember leszek! Nem félek az akadályoktól, a kihívásoktól!

Simán csajozom így, és könnyen barátkozom! Hamar én válok a társaság középpontjává!

Míg józanon egy önbizalom hiányos, depressziós, öngyilkos hajlamú senki vagyok... Félek a kihívásoktól, és nem merek semmi újba belevágni, mert rettegek a kudarctól! 5 éve ugyanazon a munkahelyen dolgozom egyszerű betanított munkásként.

Egyébként, nem iszom gyakran, csak akkor, ha társaságba megyek hétvégente vagy még ritkábban. Tehát, hetente - kéthetente iszom csak, és nem iszom sokat, csak annyit, hogy becsiccsentsek, jól érezzem magam!

Nem tudom, hogyan tudnám elérni, hogy józanon is olyan ember legyek, amilyen legbelül mindig is akartam lenni! Egy menő, laza, bátor férfi!



2021. jún. 27. 15:25
 1/8 A kérdező kommentje:

A közösségi oldalakon is egy boldog, laza, menő srácnak mutatom magam, aki élvezi az életet! Mindig ilyen képeket teszek ki a történeteimbe, és mindig népszerű vagyok!

Mindig azt figyelem, mennyien lájkolják a történeteimet, mert akkor érzem csak magam értékesnek, ha látom a környezetem visszajelzését.

Valójában, senki nem tudja, hogy egy lelki roncs vagyok, és ez mind csak egy "álarc"...

2021. jún. 27. 15:34
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy hogy feldolgozod a gyerek korod sérelmeit. Rá kell jönnöd hogy az említett szülőnek nem volt igaza. Ez nem mindig egyszerű. Hiszen tudjuk, de nem hisszük el. Úgy ahogy még mindig vesztesnek hiszed magad mert ő ezt verte a fejedbe pedig tudod hogy neki nem volt igaza. Ez a tudat alatti dolog okozza ezt szerintem.

De valamennyire mindenki felenged az alkoholtól, csak nem mindenki ilyen szinten mint ahigy te leírod. Szóval nem mindenki ennyire gátlásos.

Visszatérve a szülőhöz még tartod vele a kapcsolatot? Ha muszály vagy valami miatt akkor csökkentsd a minimumra és költözz jó messze tőle. Szerintem ez is segít a felejtésben. Plusz járhatsz pszicholóhushoz is ha van rá pénzed.

2021. jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz feldolgozni... Mert, ha mentem új munkahelyre is mindig ki kellett vívnom a tiszteletet, mert hamar észrevették a leendő kollégáim, hogy sebezhető vagyok, könnyű belém kötni.

Ez a baj, hogy mindenhez úgy fogtam hozzá, hogy úgysem sikerül, mert szerencsétlen vagyok... Ezt meg hamar észreveszik mások is, hogy mennyire gyáva vagy, és bizonytalan. Nagyon nehéz ezen változtatni, ha a fél életedben ezt hallgattad, hogy milyen egy életképtelen ember vagy...

Már elhunyt minden szülőm.

Egyedül élek már 1 éve.

Az említett szülő alkoholista volt egész életében. Az élete végén már rájött, hogy elrontotta az egész életét, még megbánta, hogy úgy bánt velem, de akkor már hiába...

Megbocsájtottam neki. De a sors azzal büntette meg, hogy az utolsó éveiben egyedül, magányosan élt.

2021. jún. 27. 16:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne gondolkozz annyit olyan helyzetekben amit leírtál. Józanul valószínűleg túlagyalod az egész szituációt, alkohol hatása alatt gondolom nem történik különösen semmi más, csak ennyi, hogy kikapcsol az agyad.
2021. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, majdnem ugyanez történt velem is. Nekem is hosszú idő kellett ahhoz hogy túl legyek rajta. Mára már helyretettem a dolgokat.

És senki se tökéletes. Abban is biztos vagyok benne hogy a "nem vagyok férfias" dolgot sok lány máshogy gondolja.

Amikor azt írtad hogy rád szállnak a munkahelyen amikor kimutatod hogy szerényebb vagy akkor egyből az jutott az eszembe hogy milyen helyen dolgozhatsz. És igazam lett. Egy intelligensebb környezetben ez nem lenne ennyire általános. Mondom úgy hogy én is dolgoztam gyárban, de tény hogy oda 8 általánossal rendelkező emberek tömkelege dolgozik. Talán így akarnak kompenzálni. Elnézést a kivételektől ne vegye mindenki magára. De tény hogy oda mindenkit felvesznek aki tud legalább 100-ig számolni. Rossz volt ott dolgozni, én nem bírtam sokáig. Tehát ne gondold hogy mindenhol ez van. A normálisabb helyeken ahol nem fognak rádszállni.

Legyél tudatosabb. Kezdj új dolgokba. Lépj egy kicsit ki a komfortzónádból. Szerintem jót fog tenni.

2021. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van! Mondjuk, most jó helyen vagyok, mert 5 év alatt azért már mindenkivel jóban lettem. De voltak itt eléggé primitív emberek...

Rendben, igyekszem új dolgokat kipróbálni.

2021. jún. 27. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen vagyok, azt javaslom hogy próbálj meg beszélni, akármennyire is nehéz, kérdezz pár sablon dolgot, vagy mondj bármit ami akár teljesen evidens is, csak beszélj

Piával viszont óvatosan, mert hamar a függője leszel ha csak így tudod elfogadni magad

2021. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben! Köszönöm, megfogadom a tanácsodat!

Tegnap sikerült csajoznom alkohol nélkül! Úgyhogy már haladok!🙂

Igen, tudom, hogy könnyű rászokni...

2021. júl. 2. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!