Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kognitív/pszichés problémáim...

Kognitív/pszichés problémáim lehetnek, ha úgy rögzülnek bennem cselekedetek mint Pavlov kutyájában?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen belépés előtt eddig mérték a testhőt, de pár hete már eltörölték (a maszkviselést is). Viszont azóta 2-3-szor is előfordult, hogy ahelyett, hogy mentem volna egyből be az épületbe ösztönösen mentem oda a portáshoz várva, hogy mérjen testhőt. Utána kapcsoltam, hogy már nem is kell mérni. Baromi ciki volt. És ez csak 1 példa a sok közül, amikor ösztönből cselekszek. Olyannak érzem magam mint egy betanított majom miközben szellemi munkakörben dolgozom (ami szintén nagyon görcsös).


Nem tudom, hogy ez pszichés probléma (baromira szorongok a munkahelyen és depressziós vagyok), esetleg IQ-beli hiányosság az oka, de jó lenne kideríteni és tenni valamit ellene (ha lehet egyáltalán).


Igazából sajnálom, hogy nem lehet 2 kategóriában is egyszerre kérdést feltenni, mert egyszerre lennék kíváncsi személyiség ill. pszichiátriai megközelítéssel adott válaszra.



2021. jún. 28. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezzel mindenki így van, ne aggódj. Nálunk egyszer az egyetemen felújítás volt, aztán a bejárati ajtót fordítva rakták be, addig befelé nyílt, utána meg kifelé. Először ugye mindenki lesett, hogy most mi van, aztán amikor sikerült kinyitni az ajtót, akkkr röhögtünk magunkon. De még két hétig reflexszerűen mindenki rossz irányba próbálkozott, pedig addigra az agyunk már tudta, csak épp a berögződött mozdulataink nem.
2021. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A fő baj veled, hogy ilyen szigorúan ítéled meg magad. Akár nevethetnél is, hogy silly me! s mennél tovább figyelve a fontos dolgokra. Ne foglalkozz a hibáiddal, épp most neveled rá magad, hogy ilyen kegyetlenül vizslasd magad. El kell hessegetni, szeresd magad, jogod van hibázni, mindenki büdöset tojik. Azzal foglalkozz, ami érdekel az életben, azt a vasad üsd, ne akarjál tökéletesen viselkedni. Nem bántásból írom, én is ilyen hülye vagyok. Csak már jobban elcsesztem magam ezekkel. 48f
2021. aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!