Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elítélem az alkoholt, ez...

Elítélem az alkoholt, ez normális?

Figyelt kérdés

16/F vagyk, majdnem 17.


Lehet, hogy még fiatal vagyok (mondjuk már a korom beliek ilyenkor már részegre/hányásig isszák magukat).


Egyszer a ballagásomon ittam egy kis kavéspohárnyi pezsgőt, de nem ízlett.


Azóta ha kínálnak nem fogadom el, egyáltalán!

És nálam nincs kivétel!

Legyen az születésnap, névnap, karácsony, újév, szilveszter, húsvét stb...


Senkivel nem kivételezek maximum kölyök pezsgővel koccintok ha szükséges.


Megfogadtam, hogy soha életemben nem fogok alkoholt inni, egy cseppet sem!


Ez később nem fog gondot okozni?

Mármint biztos meg fogok sérteni pár embert ezzel, de amúgy lesz olyan az életben amikor "kötelező" legalább a koccintás miatt...


Mivel az én családomban, a szüleimen és nagy szüleimen kívül majdnem mindenki alkoholista, ezért mindig azt mondják, hogy biztos fogok legalább egyszer nagyon berúgni.


Szerintem ez nagy marhaság!


Elnézést, ha kicsit hosszú lett, köszi ha végéig olvastad!



2021. jún. 28. 23:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szard le, hogy kit sertesz meg vagy kit nem, ha nem iszol, akkor nem es kesz.


Viszont az valoszinuleg igaz, hogy egyszer biztosan be fogsz rugni, de fiatal vagy meg, raersz. En egyetem alatt kezdtem el masszivan inni, azelott gyuloltem az alkoholt, de csak az elejen volt sok, azota max 2 havonta egyszer iszom egy kicsit.

2021. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Te dolgod, bró, viszont abszolút felesleges mumusnak tekinteni az alkoholt. 1 pohár bor egy tányér pörkölt után segíti az emésztést és sok vitamint tartalmaz, szinte csak jó hatással van rád. Ugyanez igaz egy üveg sörre, tele van B-vitaminnal, amik nagyon hasznosak. Ha megfájdul a torkom, mert beteg vagyok, akkor reggel egy kupica pálinka meg este egy, 2 nap múlva újra egészség van, míg gyógyszerrel 1 hétig kúrálom magam.


Mértékkel fogyasztva ezen italoknak csak jó hatása van a szervezetre nézve.

2021. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Én is így voltam, egészen 21 éves koromig mikor is rászoktam..nyugi, még te is a rabja lehetsz ha úgy hozza az élet.
2021. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Igyál olyan alkoholt ami jólesik
2021. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Most 16 évesen ezt mondod, de biztos vagyok benne, hogy 20 évesen már nem ezt fogod.


Egyébként nem csak pezsgő létezik😏

2021. jún. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Buliban nem árt néha egy kicsi :)
2021. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg kinősz majd belőle. Ennyi idősen én is sok mindent elítéltem, meg máshogy gondoltam, de az évek során nagyon meg tud változni az ember gondolkodásmódja.


Persze nincs baj azzal, ha most te ezt így gondolod, meg azzal se, ha később is így fogod.


Viszont az alkohol azért nem olyan durva dolog szerintem, mint ahogy képzeled, ha néha-néha megiszol valamit, az nem a világvége. Plusz nem ettől lesz valaki alkoholista, hanem ha napi szinten vedel.


Vannak olyan helyzetek, amikor az embernek jól esik, és kész.

2021. jún. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem jó hogy még vannak ilyen emberek
2021. jún. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%

Az alkohol egy dolog, önmagában nem rossz, max a hatásai lehetnek kellemetlenek ha túl sokat iszol.

Nem jó túl makacsnak lenni, nem árt néha egy kis alkohol, lehet a kedved is jobb lesz.

2021. jún. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jo, hogy vannak ilyen emberek, de 16 evesen ebbol messzemeno kovetkezteteseket nem lehet levonni.

Majd kialakul.

2021. jún. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!