Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évet szeretnétek élni?

Hány évet szeretnétek élni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 17:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az állataim élnek. Rajtuk kívül semmi jó nincs az életemben.
2021. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
2021. jún. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#20, azért vannak opciód, egyik nagymamám 70+, kevés egészségügyi problémája van, aktív, főz-kertészkedik, könyvtárba, templomba, gyógyfürdőbe, nyugdíjas klubos "bulikba" jár, illetve ha tud, akkor kulturális programokra, kisebb "kirándulásokra", színházba, utazásokra. Sajnos erre nincs annyi lehetősége, mert faluban lakik, de azt nem muszáj ugyebár. Ja, és nem FIDESZes, nagyon normális, egyik kedvenc családtagom :)

Tudom, mikor munkával töltöd ki az életed nagy részét, nehéz elképzelni, mit tudsz csinálni ilyenkor. Sokaknál be is üt ez a sokk. De szerintem azért van élvezet abban is, hogy van időd kicsit lelassulni, elmenni helyekre, filmeket nézni, olvasni, akármi. Azt megértem, ha nagyon betegen nem szeretnél már lenni. Meg szar világban se akar senki mondjuk :(

2021. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Hogyha nem a realitásokat nézzük, hanem álmodozhatunk, akkor 100 évig és egyszerre menjek el a majdani férjemmel.


Ha a realitásokat nézzük, mindkét ágon 70-75 év körül mentek el a nagyszülők rákban, apai ágon rengeteg a krónikus betegség, velem anyám cigizett és ivott terhesség alatt, gyengécske a szervezetem (pl az izmaim, állóképességem), refluxom van, magas koleszterinem, 7 tagú hidam és még több koronám, már most nem a legjobb a fülem és autoimmun gyanú is van (na ez utóbbit még csak én sejtem és ha az is, egyelőre enyhe).

Tehát nagyon meglepődnék, ha 50-60-nál többet élnék.

2021. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
En jelen korulmenyek kozott olyan 5-6 ezer evet tervezek elni! Egy fel korszakvaltast szivesen lenyomnek!👌 🤭
2021. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
1-5 év
2021. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Hát...


A családban a férfiak többnyire sajna elég korán haltak (55-60), bár a többségüknek volt valami káros szenvedélye (erős dohányzás), fizikailag nagyon megterhelő évek (egy kis Gulag pl. a dédapámnak).


Az apai nagyapám, aki a szocializmusban fejesként viszonylag könnyű életet élt, bőven 80+ éves koráig élt.


A nők meg... anyai, apai oldalról is sok nő van a szűkebb és a tágabb rokonságban is, akik még a 90 évet is elérték. De még a legrosszabb eü állapotú dédim is megélte a nyolcvanat.


Ilyen értelemben bizakodó vagyok.


Én nem szeretnék ilyen 95-100 éveket élni, mert lehet, hogy pl. Fülöp herceg jól tartotta magát, de a többség idős korára nagyon leépül. Ha választani lehetne, inkább 85-90 évet élnék, és nem demens, magatehetetlen senkiként "élném" az utolsó éveimet, hanem méltóságban, önellátásra képes emberként, akit nem kell bedugni egy otthonba. Szeretnék a saját (? ha valaha lesz olyan :D) házamban meghalni.


Amúgy meg részben egyetértek #1-es válaszolóval.


Én pl most nagyon magányos vagyok, és remélem nem úgy fogok megöregedni, illetve meghalni, hogy senkim sincs, és hetekig/hónapokig/évekig még a halálom beálltáról sem tud senki, max a postás talál meg holtan, mint az év elején elhunyt norvég úriembert 9 év (!!!) után.


21F

2021. jún. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!