Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolnok sokan beképzel...

Miért gondolnok sokan beképzeltnek, önteltnek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mostanában megkaptam a nővéremtől meg az anyámtól, hogy egy arrogáns, beképzelt p*cs vagyok mostanában, és hogy ne szálljak el annyira magamtól. Szimplán csak az a helyzet, hogy az egyetemen vizsgaidőszakban illetve szorgalmiidőszakban próbáltam a tőlem telhető letöbbet megtenni, aminek meg is lett az eredménye félév végére, (15 tárgyamból 14 sikerült ötösre, egy tantárgyam viszont nem lett meg, azt majd jövőre újrapróbálom) viszont nekem nincs kedvem az emberekkel - legyen az rokon, vagy egy random bolti eladó - jópofozni, kedélyesen beszélgetni, amit itthon automatikusan úgy könyvelnek el, hogy én többre tartom magam náluk.


Olyan is van, hogy az ismerőseimnek napokig nem írok vissza a FB-on, mert tényleg semmi kedvem nincs beszélgetni vele, és nem akarom magamat megjátszani, hogy mennyire érdekel, hogy hova megy nyaralni a barátjával, vagy hogy hogyan sikerült az utolsó vizsgája, viszont ez nem azért van, mert lenézném őket, vagy magamat többre tartanám, szimplán nincs kedvem ilyenekről beszélgetni.



2021. jún. 29. 21:55
 1/4 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
66%

Ezt miért nem a barátaiddal vitatod meg? (:

Egyébként rengeteg ember nem tudja a jelenségeket helyes kategóriában tenni.

2021. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Szimplán gyerekes viselkedés. Majd kinövöd.
2021. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

"Szimplán gyerekes viselkedés. Majd kinövöd."

Gyerekes, hogy nem kamuzik, meg nem játssza meg magát? Te baromira szar értékrenddel rendelkezhetsz akkor.

2021. jún. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

3: "olyan is van, hogy az ismerőseimnek napokig nem írok vissza a FB-on" Ilyesmit egy érzelmileg érett felnőtt ember nem csinál. Ha valakit nem kedvelek, és nincs kedvem beszélgetni vele, akkor minimum jelzem az illetőnek. Ez a "ghosting" gyerekes. A jó pofizás a rokonokkal pedig illem kérdése, senki sem szereti a mogorva, flegma embereket. Ez is egy tipikus pubertás magatartás.

Idővel megtanulja az ember az íratlan szociális normák betartását, ameddig gyerek, addig duzzogni fog, akárcsak a kérdező.

2021. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!