Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 30 évesen még mennyire hosszú...

30 évesen még mennyire hosszú az élet és mit tartogat?

Figyelt kérdés

A hosszúságnál nyilván relatív időérzékelésre gondolok. Pl. a 10-20 éves kor egy nagyon hosszú időszak. A 20-30 már rövidebb, főleg a vége felé. 30 felett nem tudom még, hogy telik az idő, de gondolom, egyre gyorsabban.


Aki nem találta meg magát eddig, nem építette fel sikerélményekből, eredményekből, baráti társaságokból az élete alapjait, nem volt sikeres a magánéletében, egyszóval úgy élt, hogy nem bontakozott ki, annak már 30 felett sem lesz jobb az élete? Nekem az a tapasztalatom, hogy minden egyre szűkül, merevedik. Barátból egyre kevesebb marad, egyre nehezebb újakat szerezni, aki eddig is távol volt, az még jobban eltávolodik, és már nem annyira van átjárás emberi kapcsolatok között. Aki megházasodik, az onnantól kezdve csak párban értelmezhető, csak a családjának fog élni. Az emberek már nem lesznek olyan fontosak egymásnak, ezért kellett volna eddig felépíteni a közösségi hálót és megszerezni a későbbi életre meghatározó élményeket. Jól gondolom?


2021. júl. 2. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Kinek milyen. Ennél kevés szubjektívabb dolog létezik.
2021. júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Annak repül az idő, aki nem tölti ki tartalmasan, és meghatározó, érdekes, izgalmas élményekkel.

Szóval ha belaposodott, szürke életet élsz, hamar elillannak az évek.

Én pl tiniként nem éreztem olyan jól magam, sokkal gyorsabban eltelt mint a harmincas éveim eleje amikor beutaztam a fél világot, csajoztam, jól kerestem, stb.

2021. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok arról, amit a második bekezdésben írtam? Arról, hogy mennyire lehet még pl. kapcsolatokat építeni?
2021. júl. 2. 11:54
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
30 felett barátokat szerezni? Mindenki megszűnt/ megszült ilyenkorra. Ha te is szülsz, akkor a játszótéren találhatsz pletyka barátnőket, akik elmondják, hogy a férjük mennyire nem csinál semmit otthon, csalja őket stb..🙂
2021. júl. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De amúgy igazából az ilyeneknek mint mi, akik nehezen nyílnak meg, nem is olyanokra van szükségünk, mint a legtöbb ember, akinek már a család, meglehetes, hitel tölti ki a mindennapokat.
2021. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az attól is függ menynire élsz veszélyesen, a többi meg a sors.
2021. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mit gondoltok arról, amit a második bekezdésben írtam? Arról, hogy mennyire lehet még pl. kapcsolatokat építeni?"


Az az érdekkörtől függ, lényegében pedig minden kapcsolat "érdekkapcsolat", csak a naivitás gátolja annak felismerését, és ezért sokan elhiszik, hogy nem az.


Ha kapcsolatokat akarsz építeni, akkor elvárásoknak kell megfelelned, sőt egy idő után túl kell őket szárnyalnod.

2021. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Aki nem találta meg magát eddig, nem építette fel sikerélményekből, eredményekből, baráti társaságokból az élete alapjait, nem volt sikeres a magánéletében, egyszóval úgy élt, hogy nem bontakozott ki, annak már 30 felett sem lesz jobb az élete? "


Ez nem igazán így működik..


Csomó mindent elfelejtesz (én legalábbis), nem ugrik be egyből, akár órákat kell gondolkodnod, és akkor sem biztos hogy úgy jut eszedbe, ahogy történtek a dolgok (az idő megszépíti, erre mondják).


Volt egy időszakom amikor mindent fényképeztem videóztam, szinte hetente, volt, hogy naponta, és a képeket nem cenzúráztam, nem retusálgattam. Arra volt jó, hogy visszanézve rájössz, hogy nem minden olyan amilyennek látod, hanem minél öregebb vagy annál többféleképpen látod...

De ehhez kellenek a képek, különben a tudatod cenzúrázgat magától az éppen aktuális tudat / lekiállapotodnak megfelelően!

2021. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én meg naplót írok már nyolc éve. Hihetetlen, hogy ha visszanézem, kb. ugyanott tartok lelkileg, mint mikor elkezdtem...
2021. júl. 5. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!