Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki elkövet ellened...

Ha valaki elkövet ellened valamit, akkor utána változtat-e a te érzelmeiden valamit, ha bánja a dolgot?

Figyelt kérdés
Nagy dolgokra gondoljatok, amik érzelmileg nagyon megviseltek, ne arra, hogy megette a kedvenc csokid. A bűnbánat már a károdon nem változtat, de ennek ellenére elvárod? Jelent neked valamit?

2021. júl. 3. 22:13
A kérdező szavazást indított:
nem bocsátok meg soha, és nem is érdekel, hogy bánja e, az én szememben semmin nem változtat
Nem bocsátok meg soha, de azért jelent számomra valamit a bűnbánat
Ha bánja, akkor annak ellenére, hogy nagyon megbántott, képes lennék megbocsátani
27 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van az a mondás hogy az ember megbocsájt, de felejteni ritkán felejt
2021. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Pontosan mit értesz a felejtés alatt? Ha érzelmileg nem tudsz rajta túllendülni, akkor nem bocsátottad meg rendesen, csak félig. Gondolom a felejtés nem szószerint értendő.
2021. júl. 3. 22:19
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Krvára nem érdekel, hogy bánja-e, nem vagyok vele előrébb egyáltalán.
2021. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlenül aktuális kérdés.

Általánosságban véve nem változtat sokat a dolgon, kevesen gondolják 100%-ig komolyan. A dolog súlyától függően bocsájtok meg, és nekem ehhez is idő kell, főleg, ha nagyon rosszul/mélyen érint. Viszont a megbocsájtás után sem felejtem el, hogy mit okozott nekem az az illető. A bizalmam is megtörik felé, és teljesen sosem lesz már olyan a dolog, mint előtte.

2021. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg változtat... mert tudom, hogy milyen nagy lépés (volna) sok ember életében, ha akár csak egyszer is azt tudná mondani őszintén a másik embernek, hogy hibáztam, bocsáss meg, bocsánatot kérek, stb. Nagyon sok a ""hibátlan"" ember a világon, aki legfeljebb csak abban hibázott - saját bevallása szerint - hogy hagyta magát - természetesen - mások bűneinek áldozatává válni.

Ezért én nagyon tudom becsülni, ha valakiben van egy ilyenfajta töredelem és megbánás legalább, egyszerűen azért, mert ez legalábbis egy szilárdulófélben lévő gerincre utal egy embernél. És azt is hiszem hogy azok az emberek, akik kategórikusan és valahogy zsigerileg nem hajlandóak a megbocsájtásra, azok általában egyszerűen nincsenek tisztában saját magukkal és azzal, hogy életük során ők maguk is mennyi olyan dolgot okozhattak másoknak, amiért maguk is megbánásra és megbocsátásra szorulnának (a már említett, hibátlan emberek, akik legfeljebb maguk az áldozatok...)

2021. júl. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek
2021. júl. 3. 22:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Erről egy idézet jut eszembe: "Még senki nem halt meg attól, hogy megharapta egy kígyó, hanem a méregtől haltak meg ami az ereikben keringett a harapás után. Fókuszált arra, hogy a méreg kikerüljön az ereidből azzal, hogy megbocsájtasz annak aki bàntott. Nem az ő érdekükben bocsátasz meg, hanem azért, hogy saját magad gyógyítsd."
2021. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Bűnbánat nélkül is meg tudok bocsátani.
2021. júl. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as ezt nem hiszem. Vannak olyan dolgok aminél ha nem bánja ha bánja jogos az az érzés. Ha valaki teljes valódban alázott meg pl. Egy szociopata tönkre tette majdhogynem az egész életed akkor te bűnbánat nélkül, mert ugye ezek az emberek soha a büdös életbe nem fognak érzelmeket produkálni nemhogy megbánást, megbocsájtanál neki, tudva hogy egész életedbe lehet jelezned kéne hogy te nem vagy olyan mint amit terjesztett rólad? De lehetne sorolni azokat a dolgokat amit az ember jogosan soha nem fog megbocsájtani. Egyedül önmagának kell megbocsájtania hogy nehéz helyzetében nem vette észre hogy kihasználták és aztán majdnem tönkretették. 1-es mondatat igy kell érteni.
2021. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Egy kollégám fizikai erőszakot alkalmazott rajtam.Élcelődtem egy témán,de nem az anyját szidtam vagy ilyesmi,szóval nem érdemeltem volna meg.Ami a legjobban bántott az az volt,hogy nem ilyen embernek ismertem.Később felmerült a téma,és megbánta.Nem mondom,hogy ezzel akkor örömmel felmentettem...Valamennyit segített abban,hogy elfelejtsem a dolgot.
2021. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!