Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek a környezetemmel,...

Mit kezdjek a környezetemmel, ha nem látják meg hogy értelmes vagyok és nem csak egy átlagos tinicske?

Figyelt kérdés
A "barátaimat" már elengedtem, szemmel láthatóan irigyek rám, és azért vileslkednek így, mert így ők okosabbnak tűnnek. De a családom nem értem, nekik támogatniuk kéne, és akkor anyám szerint hülye vagyok az orvosihoz. Mit csináljak, hogy végre felfogják, hogy nem az az átlag tiktok meg insta liba vagyok???

2021. júl. 7. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Pacsi🙌
2021. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg őket, hogy miért, honnan látják ők ezt, amit mondanak? Te hogyan látod önmagadat? Mivel tudnának ők téged támogatni, hogy helyt állj az orvosin? Szerintem értékelendő, hogy orvosira szeretnél menni, ezek szerint szeretsz segíteni.
2021. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 🙌

#2 szerintük csak álmodozom, 16 vagyok, de nyelvi előkészítős gimibe járok, és évvesztes is vagyok, így még csak az elején vagyok a giminek. Azt mondják, ilyenkor még nem látni, hogy milyen nehéz, később biztos elvérzek. Pedig 4-5 tanuló vagyok, de szerintük azért, mert gyenge az iskola, amit nem tudom honnan szültek ki...

Lelki támogatásra lenne tőlük szükségem, az anyagot nem tudják helyettem megtanulni, de egész életemben csak hülyéznek, és szeretném, ha végre elismernének...

2021. júl. 7. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezd kicsiben: légy minél jobb tanuló (a 4-5-ös is jó, ügyes vagy:), szakkörökre, tanulmányi versenyekre járj, ha szükséges, akkor korrepre. Érdekel a biológia? Akkor tanuld 1000-el, mert nagyon fontos az orvosin ez, alap.

Ettől függetlenül nem biztos, hogy rossz szándékkal állnak hozzád, mert féltenek: valóban nehéz az orvosi terület, de kitartással, szorgalommal mennie kell. A másik része a dolognak, hogy nagyon sok pénzt kell beleölni.


Esetleg más, kisebb fajsúlyú orvosi terület nem érdekelne? Gyógytornász, talpmasszőr, vagy hasonló?

2021. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 1Léna ***** válasza:

Megkérdezheted, hogy miért gondolják így?

Ha továbra sem támogatnak, de belülről érzed ezt, hogy képes vagy küzdelemmel is orvossá válni akkor belőled jó orvos lehet, mert bizony ez komoly elhivatottságot igénylő szakma. Odaszántságot igényel.

Tehát, ha túl tudsz lépni azon, hogy mit mondanak, vagy gondolnak rólad, és annak ellenére tanulsz, akkor orvos is lehetsz.

2021. júl. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!