Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tökéletes boldogság kulcsa...

A tökéletes boldogság kulcsa az önzőség?

Figyelt kérdés

Tökéletes boldogság alatt azt értem mikor az ember tényleg teljesen boldog és elégedett az életével, nem csak kifele demózza az társadalomtól elvárt tökéletes életet. Mert szerintem onnantól tud tökéletesen boldog lenni az ember, hogy abszolút csak magának akar megfelelni és senki másnak. nem másért tesz bármit, csak a saját kedvére, és nem koslat más embereket után, mert nincs szüksége rá.


Tudom kicsit negatív felütésűnek hangzik ez az egész, de én ezt tapasztalom. Az önzetlenség egy nagy kamu, egy délibáb. Terézanya, meg a világ összes jótevője meg altruistája is csak azért tette azt amit, mert saját maguknak okozott ez az élet valami lelki kielégülést.


Az igazi önzetlenség az lenne ha valaki úgy adna pénzt minden hajléktalannak aki szembe jön vele, hogy igazából szívéből utálja őket. Csak ilyen ember nem létezik. Ő tényleg önzetlenségből adná, nem azért mert valami lelki felszopást vár tőle.


Szóval egy ember kiteljesedése csak is az önzésből fakadhat nem?


2021. júl. 7. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
"abszolút csak magának akar megfelelni és senki másnak" nem egyenlő "nem másért tesz bármit".
2021. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem másoknak akarsz megfelelni és az önzés között semmilyen összefüggés nincs.
2021. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
De ha valakinek kell a lelki felszopás, akkor ő úgy lesz boldog, ha eljátszhatja, hogy önzetlenségből csinál dolgokat. Abban egyetértek veled, hogy altruizmus nem létezik, mert az önzetlenség tényleg az, ha valamit úgy teszel meg, hogy semmi előnyöd, még egy kis lelki maszti érzés sincs belőle.
2021. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tökéletes boldogság lényege, hogy nem gondolkozol szélsőségekben, hanem mindenhol igyekszel egyensúlyt teremteni az életedben. Nem vagy végtelenül önző sem, de kihasznlni sem hagyod magad.


Viszont időnként kell a megfelelés is msoknak és kellenek a külső visszajelzések is ahhoz, hogy a jellemed pozitív irányba tudjon fejlődni.


Az egészséges és boldog ember nem "megfelelni" akar, hanem tisztában van önmagával, egésséges énképe van és innentől nincs szüksége megfelelésre. Hiszen tudja mi a gyengesége, erőssége, mit akar és mit nem az életben.

2021. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz függ, hogy mit hívunk önzésnek, meg önzetlenségnek, de szerintem sem önzetlen az ember. Viszont én azt hívom önzésnek, amikor csak a saját javad hajtod, a másik kárára. Ezzel vigyázni kell, mert szükséged van másokra, ha megutáltatod magad, akkor az hátrány. Az ember ideálisan úgy működik, ha keresi a saját hasznát, de ezzel nem árt a másiknak. Én ezt nem hívom önzésnek, meg önzetlenségnek se, ez egy semleges állapot. Ha valakinek lelki kielégülést ad, hogy másokon segít, az is ez a kategória szerintem. A teljesen önzetlen ember, akárcsak a teljesen önző nem életképes. Így a rendes önzés, egyaltalén nem biztos út a boldogsághoz.

Egyetértek abban is az előttem szólokkal, hogy az önzés, meg a vágy arra, hogy önmagadnak felj meg nem ugyan az. Abban is igazad van, hogy így sokkal könnyebben lehetsz boldog, de úgy is lehet valaki szerintem, ha vannak emberek, akiknek meg akar felelni.

Ha boldog akarsz lenni, akkor találd meg, mire vágysz, az, hogy mennyire vagy öncélú, az csak az eszköze annak, hogy a vágyad hogyan éred el.

2021. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
Mo.-n igen.
2021. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, néha önzőnek kell lenni. Amikor folyton csak azzal foglakozol, hogy mi a másiknak jó, önmagadat háttérbe teszed, akkor jó önzőnek lenni. Vagy munkahelyen kicsit magadat fényezni a jobb véleményekért. Nem kell lealázni az embereket, mert az már suttyóság kategória, csak néha kicsit magadat előtérbe tenni.
2021. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én szinte tökéletesen boldog vagyok. Azért szinte, mert még tudom, hogy tudnék boldogabb is lenni, de alapvetően elégedett vagyok az életemmel és boldog vagyok.


Ennek ellenére nem gondolom önzőnek magam. Persze nem másoknak akarok megfelelni, (bár megfelelnék) de ezzel nem teszek senkinek keresztbe. Segítek a társaimnak abban, amiben tudok. Pl teljes egyetemi jegyzeteket osztok meg, segítek háziban, beadandóban a barátaimnak stb. Olyan szempontból önző vagyok, hogy azt csinálok amit akarok, de ez nem ütközik senki akaratába valójában.


Szerintem a boldogság kulcsa az optimizmus és az apró dolgok értékelése. Persze emelett nem árt, ha a nagyobb dolgok is rendben vannak (család, barátok, munka stb). Szerencse is segít, legalábbis nekem sokat segített. Pl boldog családba születtem, sikerült jó barátokat találnom, megtaláltam a hivatásom, stb.

De ha valaki nem tudja értékelni a kis dolgokat, akkor lehet akármilyen szerencsés a nagy dolgokban, nem lesz igazán boldog.

2021. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit félre van itt magyarázva az önzőség és önzetlenség.


Hiszen ritka a végletekig önző meg végletekig önzetlen ember. És nem kell mindig mindent "megmagyarázni" nem kell mindig mindennek "mértéket" adni.


Mint a hajléktalannak pénzt adni. Mit számít, hogy mennyire adta önzetlenül? Adott és ezzel segített anélkül, hogy bármit elvárt volna. Ez önzetlenség, innentől nem kell neki "mérőfok" hogy mennyire volt az.


Plusz az ember összetett lény, ami nem gépként működik, nem lehet a cselekedeteit egyetlen egyszerű képlettel leírni. Lásd önzetlenség, ahol ha segítesz, akkor valahol a sajt lelked is saját agyad is "elégedett" lesz és boldogságot fogsz érezni, hogy segíthettél. Ilyen az ember, nem lehet csak 1-1 tényező alapján nézni, hanem összetett működés eredménye az amit cselekszik.


De ugyanez az önzőség is, hiszen ott sem csak végletekig önző ember létezik, és alapvetően mindenki "érdekből" csinál mindent. Ha találkozol a barátaiddal, az is "érdek" hiszen a te érdeked, hogy jól érezd magad és ehhez használod fel az ő társaságukat. Ha éppen inkább egyedül lennél, ott meg az az érdeked, hogy egyedül légy és ennek rendeled alá a többi cselekedeted.

2021. júl. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

22:38-al teljesen egyet tudok érteni.


Akár a saját életem nézve is ott találtam meg az egyensúlyt, hogy képes vagyok értékelni a kis dolgokat is, örülni a mindennapoknak és mellette ott vannak a nagyobb célok amit igyekszem elérni és örülök ha elértem.

2021. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!