Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek általánosságban...

Az emberek általánosságban ugyan olyan könnyen tudnak kialakitani (körülbelül) új kapcsolatot minden korban?

Figyelt kérdés
A felmérésem szerint minden korcsoportnál 53-58% között volt azok aránya akik könnyen tudnak új kapcsolatot kialakitani kivéve a 51-60 közöttiek ahol 68%-ot mértem

2021. júl. 8. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez személyiségtől függ.. Én nehezen alakítok kikapcsolatot, de rá tudom venni magam, csak nem nagyon szeretek ismerkedni ha nem muszáj. Viszont van velem egykorú barátom, aki kb mindenkivel jóba tud lenni
2021. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogyan mérted meg? Amúgy szerintem nem. Már csak azért sem, mert ismeretségek kellenek hozzá, az meg nem egyenlően van elosztva. Szerintem a 20-24 éves kor, tehát az egyetemi évek az aranykor fiúknál. Utána vagy már van meglévő társaságod, vagy nincs, és akkor jóval nehezebb lesz.
2021. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy idosodik az ember, pont az elettapasztalat miatt, egyre bizalmatlanabba valik. A vilag is valtozik, emberek is.


Illetve, ha meg intelligens az emberunk, meg nehezebben alakit ki baratsagokat, mert latja, hogy a baratsagok nagy resze erdek baratsag.


Illetve, hiaba alakitott ki baratsagokat az egyetemen, eleg, ha megvaltozik:

egeszsegesebb eletmodot folytat, ertelmesebb lesz a viselkedese, ez mar eleg ok, hogy ne legyen egy hullamhosszon a regiekkel, igy veget erve a baratsagnak.


Ha meg az egyenunk elkezdi a sajat utjat jarni, akkor foleg egyedul marad, mert a sajat eletutja elegendo boldogsagot ad neki.

2021. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem is a kutatásod módszertana érdekelne leginkább? Mégis hogyan mérted ezt meg? Egyáltalán hogyan definiáltad azt, hogy "könnyen"?

Egyébként meg nagy átlagra kivetítve ez nem is értelmezhető. Nagyon fiatalon sok ember képtelen idegenekkel beszélgetni, de akivel egymásra találnak, azzal nagyon hamar bizalmas kapcsolatba kerülnek. Később, ahogy telik az idő, a legtöbben megtanulják a felületes csevegést, egyre ritkább lesz idegenekkel is a kínos csend, de ezzel párhuzamosan egyre nehezebben fogadnak a bizalmukba másokat. Akkor most idősen könnyebben vagy nehezebben ismerkedünk?

2021. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
1# jól írja: aki intro, az 100 évesen is nehezen teremt kapcsolatot.
2021. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem fiatalon könnyebb volt. Lazább voltam, nem volt még mögöttem ennyi nehéz év.

Most azért nehéz, mert bizalmatlan vagyok, magánügyeimről nem szeretek beszélni, mert tudom, hogy a hátam mögött kibeszélnek. Ehhez én nem adok információkat nagamról.

Ugyanakkor én sem kérdezek meg bizalmas dolgokat, amiről úgy gondolom a másik sem akar

beszélni.

Így nem nagyon van miről beszélgetni.

2021. júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!