Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az angolokat ti hogyan jelleme...

Az angolokat ti hogyan jellemeznétek, melyek azok a nemzetre jellemző karaktervonások amelyek szembetűnőek?

Figyelt kérdés

Én mindenképpen megemlíteném a pöffeszkedő stílusokat, önhittségüket, ridegségüket, panaszkodásaikat, intoleranciájukat más nemzetek, rasszok felé (most attól eltekintve, hogy megtűrik őket amig csendben végzik munkájukat).


Nektek mi jut a leghamarabb az eszetekbe?


2021. júl. 8. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén? Semmi. Mármint van néhány youtuber, akiket követek és britek, de teljesen olyanok, mintha a saját (nem brit) baráti társaságom egy tagja volna. Persze benne van, hogy mégiscsak kamera előtt van, de nem találkoztam még brittel személyesen, így nem tudok más tapasztalat alapján véleményt alkotni.
2021. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

A barátom félig angol és részben általa több angol barátra tettem szert és egy ideig Angliában is éltem. Ebből kiindulva a legtöbb (!) angol valamennyire távolságtartó és nehezen nyílik meg, vagy hajlamos jobbnak hinni magát (mondjuk tapasztalataim szerint ebben még mindig a magyarok a "legjobbak"), de utóbbit néha csak mímelik. A többségük kifejezetten művelt (most az, hogy néha beülnek egy italra vagy vízipipázni, semmit sem jelent) és kíváncsi az általa kedvelt téma legapróbb részleteire. Ambiciózusak és szeretnek tanulni, fejlődni, de emellett az általam megismert fiatalok szeretik és tisztelik a hagyományaikat. Ha olyan a helyzet, nagyon összetartanak, de egyedül is meg tudnak lenni. A humoruk elég különös, általában morbid vagy helyzetkommikum, de ha megnézed a nemzetük nagy humoristáit, azok is a kettő egyikét használták leginkább. Alapvetően nagyon jó tapasztalataim vannak velük, szinte minden rosszat bevándorlóknak köszönhetek. (Egy magyarral történt eset különösen megmaradt: meghallotta, hogy magyarul telefonálok, majd miután letettem és megcsókoltam a barátomat, rám üvöltött, hogy "Mi van, neked csak az angol p#cs jó?")


Nem a más nemzeteket néznek le, hanem azoknak a legalját, akik csak rontják az országukban a levegőt. Akik nem hajlandóak rendesen megtanulni a nyelvet és megismerni a kultúrát. Akik kívülállóként akarják megmondani, mit és hogyan tegyenek úgy, hogy semmi rálátásuk nincs az adott helyzetre. Akik szidják őket, mégis tőlük várják a megváltást és a jó lehetőségeket. Ezeket az embereket pedig teljesen jogosan nézik le. Van pár történelemből adódó nemzetek közötti eltérés, de ezt szinte már csak az idősebb korosztály veszi valamennyire komolyan, a fiatalabbak legfeljebb poénkodnak vele.

26/N

2021. júl. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2


Köszi a hozzászólást.


Szerintem ez a távolságtartás leginkább a külföldiekkel szemben tapasztalható meg. Mert azért az angolok nagyon is szocializálódnak, főleg hétvégeken, nagy csoportokban mennek le a kocsmába. Én személy szerint még nem láttam angol keveredni egy külföldivel, egy baráti körben lenni velük. 8 éve élek itt és eddig egy angol munkatársam hívott el sörözni néhány éve, de ő speciel utálta angol létére az angolokat. Megkérdeztem miért utálod őket? Az t felelte mert olyan nyomorult intoleránsak :) Hát beszélnek veled?- kérdezett engem. Én azt feleltem a munkán kívül nem nagyon. Szóval a normális angoloknak sincs túl jó véleményük saját kultúrájukról. Ami az angol pasi külföldi lány kombinációt illeti, az viszont nagyon gyakori. Egyik exem is angolra váltott engem :) Fordított esetre nem nagyon tudok példát, tehát angol lány és külföldi pasi, emiatt arra gondolok, hogy az angol férfiak számára egy külföldi nő amolyan trófea (mint annak idején egy jó rabszolga) de a kapcsolatban sem lesznek teljesen egyenrangúak ennek ellenére. Legalábbis az exem beszámolója szerint.


“Nem a más nemzeteket néznek le, hanem azoknak a legalját,“


Már ne haragudj meg, de amilyen embereket láttam ott Angliában, simán kijelenthetem, hogy az angolok legalja jó néhány szinttel azok alatt van, akik kijönnek ide dolgozni keményen, tisztességesen pénzt keresni olyan munkákban ami az angolok számára túl alantas.

2021. júl. 8. 11:08
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Udvariasak, de anyagiasak. Nekem ez a tapasztalatom.
2021. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4


Köszi.


Számomra a mindennapi kommunikációban munkahelyen talán az a legzavaróbb, hogy elképesztően sértődékenyek és durciznak sokáig, na meg bosszút is forralnak. Olyan fárasztó amikor felnőtt ember létedre ilyen kicsinyes dolgokkal kell foglalkoznod, ügyelned, hogy az egójuk ne sérüljön, engedélykérően beszélni hozzájuk, csak hogy együttműködőbbek legyenek. Ja, és utálják az őszinte, egyenes beszédet. A negatívabb véleményt még az istenért sem mondanák meg, inkább magukban tartják, jobbik esetben.

2021. júl. 8. 11:23
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amugy tuti igazi angolok? Mert nekem az angol ismeroseim egy resze valojabn ir, csak oda koltozott :D (ahogy az irek kozott is nem egy hippy angol volt :D)
2021. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#3

Tekintve, hogy Anglia Európa egyik nemzetileg legváltozatosabb országa, nagyon ostoba dolog azt hinni, hogy nem keverednek külföldiekkel. Senkinek sincs a homlokára írva a nemzetisége, honnan is tudhatnád, hogy az adott illető angol, holland vagy lengyel? Az angliai létem alatt főleg Cambridge-ben éltem, ott pedig az egyetem miatt hadd ne kelljen leírnom, mennyire keveredtek a nemzetek órákon kívül is. A mi helyi baráti társaságunk így épül fel:

- a barátom, aki félig angol, félig skót (ha ismered a két nemzet viharos történelmét egymással, látod az iróniát)

- kettő angol srác

- egy francia lány, aki kijött tanulni és kint is maradt

- egy japán srác, aki miután elvégzi a mesterképzést, lehet vissza is megy Japánba

- egy félig angol, félig olasz lány

- egy félig angol, félig egyiptomi srác

- én, aki teljesen magyar


Az, hogy téged nem hívnak el, az egyéni probléma. Lehet nem vagy nekik szimpatikus, lehet nem nyitsz feléjük eléggé. Ki tudja - te elhívtad valaha bármelyiket is bárhová? Az angolok nem éppen a legjobbak, ha apróbb jeleket kell érzékelni, nem fogják tudni, hogy te bármit is szeretnél tőlük, ha nem mondod a szemükbe. Ahhoz már erős ismeretség kell, hogy kis jeleket is megértsenek.


A kapcsolatos részen nagyon jót nevettem, mert az annyira személyenként változó dolog. Ez az utolsó, ahol általánosítani lehet. Ezt a trófeás részt egyáltalán nem tapasztalom (ellenben nézd meg csak ezen az oldalon hány kérdés szól arról, hogy lehet egy bizonyos nemzetiségű nőt "megszerezni"), az én kapcsolatomban pedig nagyon erősen megvan az egyenlőség. Megvan Gomez Addams az Addams Family-ből? Na, a barátom pont úgy viselkedik.


Magyarként én a magyarokat nem szerettem annyira (nyilván ez egy borzasztóan általánosító mondat), részben ezért el is hagytam az országot huszonhárom éves koromban. Egy nagyon jó olasz barátnőm az olaszokat kritizálja állandóan, mert túlságosan régimódinak tartja őket, ami részben a nagyarányú vallásosságnak tudható be. Mindenhol találni olyan embert, aki valamennyire nem szereti az országát vagy csak bizonyos dolgaival nem ért egyet.


Ó, minden országban (városban) vannak azok a típusú emberek, akik egy "alja" réteget képviselnek. Tudod, ahogy a magyarok többsége nem kedveli a román és cigány vendégmunkásokat, mert rossz munkát végeznek vagy vállalhatatlanul viselkednek (a nagyszüleim szomszédjánál ilyen vendégmunkások voltak és rendőrt is kellett hívni egyszer), ugyanúgy az angoloknál is megvan ennek a megfelelője.

26/N

2021. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nyugodtnak tűnnek.:) Jo nekik. Ezt gondolom.:)
2021. júl. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8


Annak tűnnek ja :) Belül meg forranak. Szólj be valamelyiküknek és láthatsz ott kifakadó dühöt :)) Nagyon ideges, dühös nép. Ezt a nyugodt, udvarias viselkedést azért erőltetik magukra, hogy ne szedjék egymást szét. Mert amúgy az erőszakra nagyon is hajlamosak.

2021. júl. 8. 11:58
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as mar ismert igazi angolt.

En nem mennek bele, mert a kerdezo a magyar frusztraciojat vetiti ki egy nepre, amivel valoszinuleg nem volt interakcioja.

En olyan videken elek, ahol a kukasok es a vecepucolok is angolok, es meg ok is kulturaltabbak, mint egy atlag magyar. Nem lexikalis muveltsegre, hanem civilizaciora ertem.

2021. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!