Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem vagyok képes kiskoro...

Miért nem vagyok képes kiskorom óta empátiát érezni, minden mást meg igen?

Figyelt kérdés
Ha valakinek meghalt a rokona vagy elhagyta a barátja, vagy bármi, egyszerűen képtelen vagyok együttérezni vele. Vagy mikor kiraknak egy rákos kisfiúnak gyűjtést, nem tudok tőle elérzékenyülni, hiába tudom hogy milyen szörnyű helyzetben van. Ha arra gondolok én hogy éreznék abban a helyzetben amikben ezek az emberek vannak, az segít. Lassan megtanultam hogyan kell "előadni" ezt, és azzal boldogulok. Minden más érzelmem rendben van, tudok szeretni, gyűlölni, stb... Ha valakinek van tippje nagyon köszönöm ha megosztja.

2021. júl. 12. 09:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#7 Nem sikerült értelmezni azt amit írtam. Nem baj, de bár felesleges volt begépelni a példát.

Olvasd el hogy mit írtam a második "vagy" után.

2021. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%

Nem baj ha nem tudsz ilyen téren empatikus lenni.

Elsüllyedt egy hajó az óceánon és egy csomó ember meghalt.

Kit érdekel? Persze szegények, de a világon annyian meghalnak, nincs idő foglalkozni velük. Ha a te anyád meghal akkor az neked fájni fog. Ha a legjobb barátod anyja is meghal majd, akkor fogod azt érezni, hogy uhhhh szegéény. És ezt már komolyan fogod gondolni. Ez az empátia. Mindig tudod milyen érzés a másiknak. De ettől nem kell, hogy te is átérezd. Bőven elég azt érezni ami hozzád kapcsolódik. Ami távoli ott meg csak játszd meg magad ahogy mindenki. Aki a híradón elkezd szörnyülködni az tök felesleges dolog. Meghaltak igen, és? Ha nem mutatják be is.

2021. júl. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kiölték belőled.
2021. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%
Ez személyiségbeli kérdés. A társadalom kb fele alacsony empátiával rendelkezik. Nyilván ez rossz dolog, de nem tudsz vele mit csinálni, genetika... ha az agyad ezért felelős területe alulfejlett, akkor ez ennyi. Ez így is normális/természetes. Picit többet kell tanulnod, hogy hatékonyabban működj együtt emberekkel.
2021. júl. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mentális okokból (pl pszichipátia) van az empátia nullához közeli értéken, akkor igenis fejleszthető! Nem egy, nem is két, hanem rengeteg irodalom, tanfolyam, terápia erről szól, hogyan lehet növelni az empatikus készséget, mert igenis fejleszthető tulajdonság!

Nagyon-nagyon ritka eset, amit leírtál, hogy el kell fogadni, mert nem lehet változtatni rajta..

2021. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
*pszichopatia
2021. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!