Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valakinek magas az...

Lehet valakinek magas az IQ-ja annak ellenére, hogy anno 8.-ba nem írt túlságosan jó központi felvételit?

Figyelt kérdés

2021. júl. 15. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Szerinted ettől függ?
2021. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Persze, az intelligencia logikai képesség. Semmi köze az észhez, ahhoz, hogy mennyire hatékonyan tudsz tanulni, vagy éppen mennyire stresszel a felvételi.
2021. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Nem tudja senki, hogy mi miatt írt rosszat. Lehet hogy 5 perccel azelőtt szakított a nagy szerelmével, előző este meghalt a hörcsöge, és tiszta ideg, mert a bátyja is cukkolta és különben sem tud jól koncentrálni éles helyzetekben. Lehet, hogy épp rosszul lett, vagy megjött és végig azon stresszelt, hogy átázik-e, vagy épp azon izgult, hogy a kórházban a nagyija hogy van. Vagy épp gyászolt. Lehet, hogy előző nap elütötte egy autó a legjobb barátnőjét. Lehet, hogy hétfőn a kedvenc tanára leszúrta és azt mondta nem viszi semmire. Stb.


Szóval persze a 8-os felvételi nem zár ki semmi ilyesmit. Egyébként sem IQ teszt, teljesen más jellegű.


(Mielőtt belémköttök, nekem jól ment, semmi bajom nem volt és 85-90 pontos lett)


Persze mi az a "nem túlságosan jó"?

2021. júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Anno 8. Mikor gimibe menté', és há' oszt utána jobb szakmára és elfelejthetted 90%-ba a gimit és az általánost.
2021. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából azért kérdeztem mert nekem anno 60 pontos lett, pedig viszonylag sokat gyakoroltam rá, csak nehezen kezelemm az ilyen stresszhelyzeteket, meg akkor eleve nagyon rossz időszakom volt anyukám betegsége miatt. Viszont nem tartom magamat butának meg igazából így is felvettek egy elég jó gimmibe.
2021. júl. 15. 18:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 60pont átlagos (mármint tudom, hogy az éves átlag nem annyi, de én körülbelül 55-60 pontra mondanám azt, hogy annyit egy átlag 4es tanulónak meg kell tudnia csinálnia). A 4-es szerintem nem rossz jegy, nyugi, megvan az átlagos IQ-d, ahogy a Földön élő emberek nagyjának. :)
2021. júl. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

lehet de ha csak lustaságból nem tanult...

iq... minden olyan dolog ami az intelligenciűhoz van köze!

nem csak "logika" azaz paraszt logika!

a logika felfogó képességből is áll pl galilei is a felfogó képességével fedezte fel hogy a nap van a középpontban igen tök logikus volt de kellett felfogó képesség azaz gondolkodás !


őszintén a történelem alapján csak azoknak van/lehet magas iq-ja akik nagyon sokat gondolkodnak! nem pedig hogy hogyan írta meg a dogáját vagy épp mennyire jó tanuló a suliban...


mivel a gondolkodás az ami előreviszi az embert ha nehezebb és bonyolultabb dolgokon töri a fejét nem pedig hogy "ált iskola 8.-ban mennyire sikerült a teszt és akkor én most buta vagyok... :(" -_-"

2021. júl. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!