Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell a kövérséget...

Miért kell a kövérséget normálisnak találni, elfogadni, helyeselni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mostanában legalább 5 kérdésből 1 kövér személyről szól, aki síránkozik valami miatt, vagy meg van győződve róla, hogy így is szép.

A válaszadók nagyrésze pedig ahogy látom helyeslik és motiválják őt, hogy minden rendben van.

Ha valaki ellenkezik, vagy kritikát ír, azt már lepontozzák.

Tehát az lenne a normális, hogy az elhízottakat pátyolgatni kell?

Kérdem én, hogy miért? Egészségügyileg és esztétikailag is rossz a kövérség, orvos is megmondaná.

Hirtelen mindenkinek vagy betegsége lesz, és nem tehet róla, vagy jönnek az újabb és újabb kifogások, ahelyett, hogy elkezdene sportolni, fogyókúrázni, diétázni, stb.

Magyarországon ez miért divat, hogy teljesen rendben van nekünk ez így?

Az ötszázadik "Hol találhatok duci párt?", vagy "Fiúk, nektek ugye bejönnek a molett lányok?" kérdés után már megkérdőjelezem, hogy mi számít normálisnak, meg mi nem.



2021. júl. 16. 10:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

Igazad van, de ezt a tulsulyosok sohasem fogjak beismerni.

Es mive egyre nagyobb szazalekban vannak elhizottak itthon, az o szavuk egyre inkabb fog hallatszodni, mert a tobbseg “gyoz”.

2021. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Ha valaki túlsúlyos, az az ő magánügye. Dönthet úgy, hogy elfogadja magát olyannak amilyen, dönthet úgy hogy nem akar a fogyókúrába energiát áldozni és lemondani dolgokról, és van hogy fizikai vagy mentális okokból nem, vagy csak nagyon-nagyon nehezen és lassan tud fogyni.


Beleszólni nincs joga senkinek. Tudja magától, hogy kövér, köszöni szépen.


Mindenki másmilyen alkatú, és mindenkinek másféle alkat jön be. Ha neked ez nem, akkor oké, de ne erőszakold rá másra a véleményed.


(Én nem vagyok túlsúlyos, nem is ők az ideáljaim, csak elegem van azokból akik piszkálják őket)

2021. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Szia, én is túlsúlyos vagyok, de én nem nyugszom bele. Sportolok, diétázom, sőt! A jövőben sportoló is szeretnék lenni, úgyhogy kérlek #1 ne általánosíts..

Én beismertem és tudtam is mindig hogy ez rossz, csak hülye voltam és sajnos eljutottam a 90 kg-ig, de észbekaptam hál' istennek, és lassacskán mennek lefele a számok

2021. júl. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Bár én elég nagy darab vagyok normálisnak nem tartom megpróbálok ellene tenni hol több hol kevesebb sikerrel, de ezen túl én nem értem sovány emberek keresztes hadjáratát a kövérek ellen amikor vadidegen emberek jönnek oda hozzám, hogy te nem akarsz lefogyni ? vagy mikor dolgozok és az ügyfél megkérdezi, hogy ugye mire legközelebb (10 év) jön megígéri nekem, hogy lefogy ? Sosem láttam még kövérem embert odamenni egy vékonyhoz, hogy ne haragudj, de nem tetszik, hogy vékony vagy hízzál már kicsit.
2021. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%

Én voltam már életmben morbidan elhízott és egészséges testtömegindex alatti is, tehát én tapasztalatból beszélek. Nem jó a kövérség, viszont sok olyan élethelyzet, illetve egészségügyi helyzet van, hogy egyszerűen nem nagyon tudsz ellene mit tenni.


Nem mindenki olyan szerencsés, hogy legyen ideje és energiája edzeni, illetve nem mindenki olyan szerencsés, hogy a genetikája lehetővé teszi a hosszútávú egészséges testtömegindex megtartását.

Valószínűleg ezért kezd elfogadóbbá válni a társadalom a kövérekkel szemben, ugyanis hihetetlen, de ők is ugyanúgy emberek, és nem feltétlenül igénytelenek és lusták.

2021. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj kérdező, tudod, nem fontos sokáig élni egészségesen. Az ilyen kövér emberek, akik nem valamilyen betegség miatt híztak meg, ők a lassú öngyilkosok. Nem fognak sokáig élni. A világ így is túlnépesedett. Senkinek nem kötelező hosszú, egészséges életet élni. Mindenki úgy él, ahogy akar. Legalább adnak munkát az orvosoknak és majd panaszkodhatnak, hogy jaj, itt fáj, ott fáj, mert az ízületei nem bírják a rengeteg túlsúlyt.


Mindenki a saját egészségéért a felelős.

2021. júl. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

"nem értem a sovány emberek keresztes hadjáratát a kövérek ellen..."


Manapság pont az a helyzet, hogy nem lehet kimondani, ha valaki túlsúlyos, mert akkor rögtön ugranak rá, hogy nem elég "elfogadó". A marketingesek is egyre inkább alkalmaznak duci modelleket, sőt facebookon működik egy bizonyos "Telt lányok oldala", ahol olyan nőket reklámoznak, akiknek már az életét veszélyezteti a túlsúly.

Valamint egyre többször hallok olyan mondásokat is, hogy a "kutyák játszanak csonttal", "az igazi férfi a húst szereti" stb. Ezekkel pedig a vékony nőket bántják. Viszont az a helyzet, hogy a body shaming akkor is body shaming, ha azt sovány embereken követik el. Szóval mind a sovány, mind a kövér emberek kapnak elég bántást.

Nekem egyébként személy szerint nincs gondom azzal, ha valaki kövér. Ha jól érzi magát, nem érdekel, nekem is vannak teltebb, sőt túlsúlyos barátnőim is. Szeretem őket, sose szóltam bele egyiknek se az életébe, hogy akkor most mit ehet és mit nem.

Viszont azzal nekem is bajom van, ha az "elfogadás" mögé bújva az egészséget veszélyeztető állapotot akarjuk normálisnak feltüntetni, mint ahogy ezt pl a "Telt lányok oldala" is teszi.

Valamint meg kell különböztetni azt is, ha valaki telt, ha valaki duci, meg azt is, ha valaki kövér. Nyilván nem az a probléma, ha valakin van egy kis plusz, hanem az, ha a klinikailag megállapított túlsúlyosság van normaként ábrázolva.

Miközben európai szinten is kimutatható, hogy Magyarországon az elhízás és az ebből adódó szív- és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség népbetegségnek számítanak. Dacára annak, hogy mekkora "sportnemzet" vagyunk...

2021. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Itt kezdődnek a gondok. 🤣


Most ránéztem a Telt lányok oldalára, hát borzasztó. Elkeserítő. Sok fotó ott már egészségtelen elhízás kategória, és szerintük az jól néz ki. 😱

2021. júl. 16. 11:56
 9/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell helyeselni,de el kell fogadni őket.Ledisznózni primitívség.Egyébként sok férfi szereti a kövér nőket. Rossz lenne,ha minden nő sovány alkatú volna.Egy kifejezetten kövér nő is lehet vonzó,ha ápolt és kedves.
2021. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Én kövér nő vagyok.

Teljesen boldog, mindig is voltak sikereim az életben, most is sikeresnek érzem magam az élet minden területén.

Emberek között élek, dolgozom, nagyon sok ember vesz körül munkám miatt is. Soha az életben nem kaptam egy negatív megjegyzést sem szinte, de bátorítást sem. Elfogadtak mindig is mindenhol olyannak amilyen vagyok. Ez csak az online felületen jellemző hogy az emberek túl tolják ezt a túlsúly témát. Senkinek semmi köze hozzá, hogy én milyen vagyok, vagy hogyan élek. Addig amíg én nem állok bele valakibe, hogy ugyan már hogy nézel ki, addig másnak sincs joga hozzá.

Egészségem is rendben van. 9 évesen egy mandula műtét miatt voltam utoljára orvosnál.

De ha x év múlva belehalok a túlsúlyba az is csak az én problémám lesz, nem másé.

Tehetnék érte, hogy lefogyjak, le is tudnék mivel nem akadályoz benne se betegség se semmi. Én viszont most érzem magam jól a bőrömben, szépnek, formásnak. Ha nem lennék sikeres, nem lenne okom a megfelelő egészséges önbizalomra amit főleg a külvilágnak köszönhetek, nyilván változtatnék. De mivel boldog vagyok így, eszem ágában sincs.

Nincs 2 ember akinek egyforma az ízlése. Van akinek tetszenek a molett / túlsúlyos emberek, van akinek nem. Senkinek sem kötelező a másikkal kapcsolatban lennie, vagy beszélnie stb

Vannak ilyen primitív emberek is sajnos... De hálistennek az életben nem ez a jellemző.

Mindenki foglalkozzon saját magával, mindenki igyekezzen saját magának megfelelni ahelyett, hogy másokat néz, piszkál, Ócsárol, mert rossz nézni némelyik ember milyen közel áll a szívrohamhoz más emberek problémája vagy alkata miatt 😬 😂

Nyugalom❣️

28/N

2021. júl. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!