Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell a kövérséget...

Miért kell a kövérséget normálisnak találni, elfogadni, helyeselni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mostanában legalább 5 kérdésből 1 kövér személyről szól, aki síránkozik valami miatt, vagy meg van győződve róla, hogy így is szép.

A válaszadók nagyrésze pedig ahogy látom helyeslik és motiválják őt, hogy minden rendben van.

Ha valaki ellenkezik, vagy kritikát ír, azt már lepontozzák.

Tehát az lenne a normális, hogy az elhízottakat pátyolgatni kell?

Kérdem én, hogy miért? Egészségügyileg és esztétikailag is rossz a kövérség, orvos is megmondaná.

Hirtelen mindenkinek vagy betegsége lesz, és nem tehet róla, vagy jönnek az újabb és újabb kifogások, ahelyett, hogy elkezdene sportolni, fogyókúrázni, diétázni, stb.

Magyarországon ez miért divat, hogy teljesen rendben van nekünk ez így?

Az ötszázadik "Hol találhatok duci párt?", vagy "Fiúk, nektek ugye bejönnek a molett lányok?" kérdés után már megkérdőjelezem, hogy mi számít normálisnak, meg mi nem.



2021. júl. 16. 10:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Bár igazad lenne kedves kérdező és ott tartanánk már, hogy nem turkálunk más életében hanem elfogadunk mindenkit olyannak, amilyen. :) De mint ahogy te is bizonyítod, nem ez a helyzet. Mindenesetre jó látni, hogy bosszant, ezek szerint azért már létező jelenség, hogy az emberek kitörnek a szégyenből és felvállalják, hogy nekik ez tetszik önmagunkon és/vagy másokon. Ez van, nem tudsz másokat megváltoztatni. Vagy elfogadod és mész vissza foglalkozni az életeddel (és hamar észreveszed hogy milyen minimális hatással van mások kövérséghez való hozzáállása a te életedre), vagy hőzöngsz tovább és pazarlod az időd.
2021. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

A magyarok többsége a lustaság és kifogáskeresés világbajnoka, ergo nagy eséllyel ha maga nem is elhízott, van ezer más dologban, amiben lusta.

Aztán ha kimész az utcára, hány sportos normális kinézetű embert látsz? Az átlag itt kövér vagy alaktalan, persze hogy védik a vélhetetlent, vagy belekötne abba, hogy a témával foglalkozol. Egyébként meg kiegyensúlyozott túlsúlyos nővel még életemben nem találkoztam, csak olyannal, aki annak akarta tűnni.

Sőt, bevallom egy túlsúlyos embert nem is tudok annyira komolyan venni, mint egy sportosat, még akkor sem, ha tudom, hogy elméletben egy kövér is lehet más dolgokban igényes, vagy kitartó.

Viszont az tapasztaltam, hogy a kövér ismerőseim, munkatársak a legtöbb más dologban is elég lusták és kifogáskeresőek.

2023. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!