Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet egy ilyen típusú...

Hogy lehet egy ilyen típusú embert kezelni?

Figyelt kérdés
Sógornőmről van szó. A rossz gyerekkora miatt ki van készülve idegileg, gyógyszert is szed (antidepi). Nem bírja elviselni, hogy ha valaki irányítani akarja, ez abban nyilvánul meg, hogy parancsolgat, próbál uralkodni mindenki felett. Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor nem szól, de érezni rajta, hogy nem tetszik neki. Ha valamit én jobban tudok, alig akarja elfogadni a segítséget, mert rosszul van attól, hogy nem ő tudja jobban. Persze ezeket próbálja mosolyogva előadni, de érezni rajta mindig, ha valami baja van. Én teljesen elnyomva érzem magam mellette, elmegy minden kedvem attól, hogy bármit is csináljak, ha ő ott van. Energiavámpírnak érzem őt. Írok egy példát, milyen dolgai vannak. Akarunk párommal egy kiskutyát. Mikor ezt megtudta, szinte kikelt magából, hogy mégis mért nem szólunk neki, ő tud szerezni valami ismerősétől. Szinte leszúrt minket, hogy nem őt kértük meg, hogy segítsen. Persze ezt abba csomagolta, hogy ő annyira rendes, és csak meg akarja oldani helyettünk ezt a dolgot. De mindennel ezt csinálja, amit el tudtok képzelni, mindent helyettünk akar megoldani, mintha mi semmire nem lennénk képesek. Alig lehetett leállítani, hogy ne jöjjön el kifesteni a házunkat. Azt is szinte ordítva mondta, hogy hát mi az, hogy nem szólunk neki, hát egy család vagyunk! Mikor nálunk volt, sorolta, hogy miket fog majd rendbetenni a ház körül. Senki sem kérte rá, meg tudjuk mi is csinálni, de ezt hogy közöljem szépen? És a párom ezeket észre se veszi, ha elmondom neki hogy ez engem mennyire zavar, akkor én vagyok az, aki a családja ellen van.. szerintetek velem van a baj? Ha nem, akkor hogy lehet egy ilyen embert kezelni? Nekem ő borzasztóan sok, tényleg leszívja minden energiámat. Elkerülni nehéz, hisz családtag. Ha a szemébe mondom ezeket, az nem tudom mit okozna nála, nyíltan rosszban lenni nem akarok vele.
2021. júl. 18. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire csak lehet, minimalizáld vele a kontaktot, próbáld kerülni vele az érintkezést.
2021. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl amikor kiskutyák szeretnétek és hisztrohamot kap, hogy ő ebből miért lett kihagyva, teljesen nyugodtan magyarázzátok el, hogy mert a kiskutyát a párod és te fogjátok gondozni, a kettőtök döntése volt és kettőtökhöz fog leginkább tartozni, ezért nem érzitek úgy, hogy mást is meg kellett volna kérni, ahogy nem beszéltél mondjuk az édesanyáddal erről, úgy őt sem akartad bevonni.


Ilyenkor minden esetben az a megoldás, hogy higgadtan elmondod, hogy mi miért történik.


És amikor kitör a hiszti belőle, akkor magár hagyod.


Nekem, amikor az energiavámpír "engem mindenki utál" csoporttrsnőm az egyetemen játszotta a műsorait, az elején belerohantam mindenbe, még én is éreztem xarul magam szarul aztán volt még energiavámpít ismerősöm és rájöttem, hogy egyszerűen hagyni kell őket, mint a gyerekeket. Ha hisztiznek, akkor szépen hagyni kell hogy kihisztizzék magukat és, ha újra normálisan tudnak kommunikálni, akkor jöhetnek újra.


Akik nem tudtak megváltozni, azok szépen eltünedeztek az életemből, volt aki még jól a fejemhez is vágta, hogy gonosz vagyok, de nem érdekelt.


Nagy megkönnyebbülés, hogy nem szívják az energiámat.


A többiek meg megtanulták, hogy ne irányítsanak és ne hisztivel érjék el, amit akarnak.

2021. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De olyankor mit mondjak, amikor kéretlenül jön és meg akar oldani mindent helyettünk? Nem mondhatom, hogy hagyjál minket békén, hogy lehet szépen elküldeni?
2021. júl. 18. 15:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mondhatnád? Nem az anyád, hanem a sógornőd. Olvass be neki, ha betelt a pohár
2021. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában úgy kell beszélni velük és hozzájuk állni, mint egy 5 évessel (nyugodtan, racionálisan, bátran kiállva, nem engedve hogy az érzelmi állapota hatással legyen rád), de a hiszti mindenképpen elkerülhetetlen, hiszen mentálisan instabil.


Mivel a párodat ez nem érdekli, a jövőben óriási problémák fognak vele járni, tönkre fogja tenni a kapcsolatotokat a nyakatokra járással és erőszakosságával. Attól hogy te elkerülöd, még a ház körül fog lenni, tesz-vesz kérés nélkül, még erőszakosabban beleszól az életetekbe és levakarhatatlan lesz.

2021. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen kibírhatatlan ember van. Csak annyit beszélj vele amit muszáj, és költözz el otthonról.
2021. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont ez a gond, hogy mondhatod. Megmondhatod, hogy ne haragudj, de ezt egyedül szeretnénk most elintézni.


Ennyi.


Ha hisztizik, hagyd hogy hisztizzen. Majd, amikor kihisztizte magát, megnyugszik és, amikor idővel látja, hogy leszarjátok a hisztijét, abbahagyja.


Annyi csak hogy ne törj meg. Egyre hangosabb lesz a hisztije, tehát majd irkál rád hogy mennyire fájdalmai vannak vagy, amikor személyesen megy át akkor majd ott fog utalásokat tenni neked, de meg se halld őket, maximum ilyen reakcióid legyenek, hogy biztos, oké, ja, persze, ahogy akarod.

2021. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!