Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez valami ösztönös poligámia...

Ez valami ösztönös poligámia lenne? Mit kezdhetnék ezzel? Beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Stabil, és teljesen jól működő párkapcsolatban élek, szeretem a páromat. Mindent megbeszélünk, értjük egymást, élvezzük az együtt töltött időt, és a szex is csodás, izgalmas.

Minden rendben, gondjaim sosem voltak senkivel, ezelőtt se.

Mégis, mindig volt egy furcsaság: sokkal erősebb szerelmet tudtam érezni a párom iránt, erősebben kötődöm hozzá érzelmileg, ha egy másik lány is a képbe kerül. Ad egy fura izgalmat, és ebben a helyzetben már-már rajongással tudok az én igazimra gondolni. Fura mód nem elvesz, hanem hozzátesz ahhoz, amit a párom iránt érzek. Ő akihez hazatérek, akit néha álomba cirógatok egy fáradt nap végén, és akivel a jövőnket elképzelem. Komolyabb testi kapcsolatig nem jutottam idegennel, mert mindennél fontosabb hogy ne bántsam azt, akivel szeretjük egymást.

De ez már a többedik kapcsolatomban előjön, így volt már egészen kisgyerek koromban is. Jobban szeretem a választottamat, ha egy kicsit más is van mellette.

Más is érzett már így?

A mostani párommal van végre az a bizonyos "egymásnak teremtve" érzés, így ezt szeretném vele megbeszélni. De vajon hogyan?



2021. júl. 19. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem jutottál el a felnőtté válásnak abba a szakaszába, amikor már a közös cél is összetartja a kapcsolatot és a párkapcsolatot magát kívülről jövő ingerek már nem zavarják.
2021. júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van olyan párkapcsolat amit tényleg semmilyen külső dolog nem zavar? Munka, anyagiak, iskola... akiknek a kapcsolata tényleg igazán mindentől független? Szerintem álszent és kitérő választ adtál, ilyen nincs.

Mindemellett azt merem mondani, hogy különösebben semmi nem zavarja a kapcsolatunkat. A konfliktusainkat megoldjuk, megbeszélünk mindent egymással. Plusz egyelőre rózsaszín köd.

2021. júl. 19. 09:50
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Addig rózsaszín az a köd, amíg meg nem osztod vele is gondolataidat. Utána már fekete, kénsavas köd.
2021. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
A férfiba az valószínűleg genetikusan be van programozva, hogy szeretné önmagát minél több női példány segítségével szaporítani. Viszont mivel tudatos ember, ennek képes ellenállni. (Már aki.)
2021. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

Én is ilyen vagyok, bár én 21 éves koromban írtam felül a belém táplált hibás monoamoriát, helyes, természetes poliamoriára.

Minél tóbben vagyunk nagyon szoros érzelmi, hangulati viszonyban, annál jobb.


Ez a normális, természetes. Csak ezen a bolygón elterjedtebb a monoság, amúgy szonte mindenhol mindenki poliamor.

2021. júl. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk erről sokat azóta. (nem lett kénsavas köd, annál azért jobban bízunk egymásban) Lehet, hogy nekünk, így érzőknek időről-időre meg kell harcolnunk a párunkért. Kell az eltávolodás és közeledés.
2022. márc. 30. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!