Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gondoljátok betegesne...

Mennyire gondoljátok betegesnek azt, aki dührohamot kap, agresszívvá válik, fenyegető gondolatai támadnak, ha valaki belezavar az elalvásába pl. zenével, fűnyírással, kalapálással?

Figyelt kérdés
És nem csak késő este, éjszaka, hanem kora este 18-19 óra környékén is
2021. júl. 22. 07:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon beteges.

Gondolom te is így érzed, azért írtad ki a kérdést.

Gondolom, ha lesznek más válaszolók, ők is hasonlóan fognak nyilatkozni.

A kérdés az, te mit tudsz kezdeni ezekkel az előre sejthető véleményekkel? Szerintem semmit. :-)))))))))))))))

2021. júl. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen szomszédom... Panelben lakom, így minden átszűrődik. Pár hete szétszórtam a virágföldet az étkezőben, így este 8 körül muszáj voltam kicsit porszívózni. Pár perc volt az egész, és nem az éjszaka közepén álltam neki, hanem 8-kor. Másnap reggel munkába menet az ajtómra ragasztva találtam egy "kedves" üzenetet, hogy egy hülye liba vagyok és költözzek ki a tanyára, mert ha legközelebb is este akarok porszívózni, akkor átjön, és a torkomon dugja le a porszívó csövét. Szó szerint ezeket a szavakat írta az üzenetre, pedig nem érzem úgy, hogy bármi rosszat csináltam volna, vagy csendháborítást követtem volna el. Ráadásul este 8-kor még szinte senki sem alszik. (Nagyvárosban élek.) Szerintem ez már a beteges kategória, és borzasztóan aggresszív is. A panel ezzel jár, minden áthallatszik a másik lakásból. Aki ennyire nem képes más emberekkel együtt élni, és semennyi tolerancia nincs benne, annak kezeltetnie kellene magát pszichológussal.
2021. júl. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk most nyírják a füvet, feltehetőleg nappal szokták.
2021. júl. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Hangulatfüggő. Amikor stressz miatt vagy túlterheltség miatt az ember, amúgy is forgolódik csak, és valaki zörög, akkor én is elszidom magamban a felmenőit.


Az a beteges, ha valaki elmegy ilyenkor odáig, hogy cetliket ragasztgat, netán hőbörög.

2021. júl. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%

Attól függ. Ha mondjuk olyan munkarendben dolgozik, hogy pl. délelőtt 10-11 környékén alszik el, és ezt mondjuk már két hete mindennap elmondja a frissen beköltözött szomszédnak (ráadásul úgy, hogy 11 után nyugodtan zajongjon bárki, arra már nem ébred fel), de a szomszéd direktbe 10-11 között porszívózik, akkor valamennyire megértem.

De ha nem ilyen speciális az eset, akkor nagyon beteges.

2021. júl. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%

Én ilyen elmebeteg vagyok, bármibe képes vagyok belelovalni magam, ha felkúr az ideg. Hogy jogos -e vagy sem (pl vasárnap reggel hatkor bőgetni a permetezőt) azt hagyjuk, nagyon ki vagyok élezve a zajokra.

A megoldás a lényeg és hogy az alvásod zavartalan legyen.

Az egyik majdnem teljesen bevált, a füldugó (Howard Leight Max Lite a narancs színben). Ez kizárja szinte az összes zajt és kényelmes viselni is. Azt azért nem szűri teljesen, ha az ablakod alatt van a kutyatelep.

A másik a fehér zaj "generátor" bluetooth fejpánton vagy okostelefonról bluetooth füldugón keresztül, ezek teljesen kizárják az összes zajt minden frekvencián. Ezt viszont szokni kell. Én tudtam sima zsinóros Sony füldugóval is aludni, nem jött ki a fülemből. Mindkettő olcsó megoldás akár horkoló feleség ellen is.

Napközben nem szoktam viselni ezeket, mert akkor nem érdekel a zaj, de te használhatod, ha ettől megnyugszol. Após szeret füldugóval mászkálni napközben is otthon.

2021. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Szívemből szóltál tesó :D

De azért civilizáltak vagyunk és megértőek. Fejben nyilván már rég lemészároltam mindenkit, de természetesen nem csinálok ilyet. :)

2021. júl. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#2:

Én a helyedben kiragasztottam volna a földszinten a faliújságra, amit írt, megspékelve egy kis saját cetlivel: "Köszönöm a kedves lakótársnak a kultúrált levelet :)", hadd lássa mindenki, mekkora őstulok lakik a házban. :)

2021. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Senior Séf ***** válasza:
35%
Ez egyáltalán nem beteges. Az alvásmegvonást sok helyen alkalmazzák kínzási eszköznek. Teljesen természetes, ha frusztrált lesz az ember, esetleg agresszív gondolatok fordulnak meg a fejében.
2021. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Volt ilyen kötsög szomszédom, szombat délután 1-kor jött óbégatva, hogy hogy merészelek én füvet nyírni. Ott baxxxta el, hogy a nyitott kertkapun bejött.


Nyolc napon túl gyógyult, és Fickó kutyának is megvolt a napi játék.


Azóta szinte tiszteleg a kutyának, ha meglátja, nekem meg hangosan előre köszön, és nem pofázik, bármikor is nyírok füvet vagy rotakapálok.

2021. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!