Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az életcélra csak rátalálni...

Az életcélra csak rátalálni lehet, vagy tudatosan választani is lehet, ha nincs (nem jön magától)?

Figyelt kérdés

Nem túl életszerű, csak egy szélsőséges kitalált helyzet, de képzeljünk most el egy olyan embert, aki már nem túl fiatal, de nem is olyan öreg, hogy lemondjon magáról élete végéig. Mondjuk legyen ötven körül. Tegyük fel, hogy olyan mértékű gazdagságba és kényelembe született bele, hogy soha semmiért nem kellett megküzdenie, és nem volt rászorulva semmilyen munkára, mert mindent meg tudott csináltatni szakemberekkel, a főzéstől a takarításig mindent, és ezt nem veleszületett lustaságból, hanem mert ebbe nőtt bele, kiskorától fogva ezt szokta meg. Hobbija sincs, olyan szinten legalábbis, hogy mélyebben beleássa magát egy témába.


De valami belül azt súgja neki, hogy ez így nem egy értékes élet, és valami nemes dolgot mégiscsak kellene kezdenie magával, mondjuk azon felül, hogy a vagyonából adakozik x időnként x összeget a rászorulóknak. Persze ez is nagyon hasznos és értékelendő, de nem igényel részéről túl nagy fejlődést, erőfeszítést. Egy ilyen ember szerintetek csak arra született, hogy végig vegetálja az életét a haszontalanságban, vagy pedig "mesterségesen" választania kellene egy nagyobb célt, azért, hogy a benne rejlő lehetőség/erő/akarat/intelligencia/kreativitás stb (amivel bizonyos mértékben minden ember rendelkezik) ne menjen pocsékba, és az eddig hiábavaló életét hasznosra fordítsa? Lehet-e, érdemes-e ötven évnyi "semmit" 180 fokban megváltoztatni, hogy a hátralévő 20-40 év "valamivé" váljon?


Azért merült fel bennem a kérdés, mert a másik végletet jobban ismerem (nélkülözést, küzdelmet, nehézségeket), és a szegényebb vagy valamilyen okból szerencsétlenebb emberek számára a küzdelem, a tanulás, a munka nem szórakozásból meg önfejlesztés céljából történik, hanem a túlélésért. Ők erre rá vannak kényszerülve, és mit meg nem adnának a könnyű életért, ahol nem kell küszködni és szenvedni, és semmi nemeset nem látnak a saját életükben, csak a nyomort.



2021. júl. 26. 05:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet. Simán lehet egy váltás bizonyos kor felett is. Az 50 azért érdekes, mert ott szokták mondani, hogyha addig nincs már semmi, akkor utána se nagyon lesz. Pedig ez így nem igaz.
2021. júl. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De úgy is működik a dolog, ha erőltetett, és nem belső hitből fakad? Mert általában akik alárendelik magukat (az életüket) egy magasabb célnak, azoknál ez magától jön. Valaki vallásos, valaki a hivatásának él, vagy valamilyen eszmében hisz stb. Mind olyan dolog, ami az illető fölött áll mint idea. Nem ő találja ki, hanem ezek találnak őrá. Ha akarná, sem tudná nem szolgálni, mert mélyen hisz benne, valami hajtja. De akiket nem hajt semmi? Azok kitalálnak maguknak valamit? És azt fogják tudni ugyanazzal a tűzzel és elszántsággal csinálni?
2021. júl. 26. 06:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van rá igénye, hogy valamit csináljon, akkor hajrá. Választhatni is lehet, nem kell a "szikrára" várni.
2021. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Lehet a pudingot messziről nézegetni, meg keményen agyalni, hogy milyen lehet. Nem tilos, persze. Csak ugye annál szinte bármi jobb.
2021. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a lényeg, hogy valami hajtja, az a bizonyos "tűz"! Ott kéne valahol keresgélni! Ha valamit szívvel-lélekkel tudsz csinálni, az a te utad! Én például nem tudok olyat csinálni, amit nem érzek magaménak, inkább világgá megyek! Kérdezd meg magadtól, mi az, amit álmodból felkeltve is tudnál csinálni?
2021. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt ajánlanám a nálam 27 évvel idősebb férfinek, hogy ne a tökéletes hobbit, elfoglaltságot keresse, mert olyan nem létezik.

Írta az ötös, hogy hajtani kell annak a bizonyos "tűznek". De mi van akkor, ha ez a bizonyos tűz csak egy idő után lobban fel valamilyen tevékenység iránt? Lehet, hogy nem elég kipróbálni valamit, hanem űzni kell egy ideig ahhoz, hogy szenvedélyé váljon.


Szerintem megtalálni a hobbid és az életutad nem olyan dolog, mint a filmekben az első látásra szerelem. Fokozatosan alakul ki.


Én ajánlanám, hogy menjen el valamilyen szakemberhez ezzel. Lehet, hogy megvan az érdeklődési irány, csak nem veszi észre, nem annyira egyértelmű.

Szerintem a legtöbb emberben megvan az irány, csak nem arra indulnak.


Nem kell, hogy álmából felkelve is kedvet kapjon azt a valamit csinálni.

2021. júl. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!