Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi fér bele szerintetek a...

Mi fér bele szerintetek a fekete humorba?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor nem sértő, ha az a ember mondja, aki átment egy dolgon és arra reflektál fekete humorosan?

2021. aug. 5. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Egyénfüggő, mindenkinek más élettapasztalatai vannak és mindenkit más zaklat fel. Csak egy példa: valakinek tök oké, ha mondjuk rákkal viccelődsz, mert nincs vele semmi személyes negatív élménye, de egy olyan személynek, akinek mondjuk egy hozzátartozója rákos vagy rákban hunyt el, valószínűleg ez nem lesz oké.


Teljesen mindegy, mi a témája, de a vicc mindig csak odáig vicces, ameddig tekintettel vagy mások érzéseire és képes vagy elfogadni azt, ha valaki jelzi neked, hogy megbántottad vagy felzaklattad a vicceddel.

2021. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni érzékenységtől függően változik, hogy mi fér bele, ráadásul társaság függő is.
2021. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd le a viccet, és akkor majd megmondjuk :)
2021. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Most jelenleg nincs vicc, mivel nem én szoktam ilyesmikkel viccelődni, csak az ismerőseim és vannak dolgok, amik nekem nem esik jól.


Ezért kérdeztem meg, hogy van-e egy határ a fekete humor és a sértés között.


Mert bármilyen téma fájhat bárkinek.


Köszönöm a válaszokat! Ment mindenkinek a zöld.

2021. aug. 5. 11:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt viccből mondják, tehát nem gondolják komolyan.

Másrészt, amikor nincs jelen olyan illető, akinek pl. sértő, akkor lehet nevetni is.

2021. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ha van valamennyi ismereted az illető előéletéről, az egy jó alap arra, hogy mivel nem érdemes viccelni az ő jelenlétében. Pl. ha mondjuk tudod, hogy az ismerősödnek volt már életében autóbalesete, akkor karambollal és hasonló témákkal érdemes inkább nem poénkodni. Egyébként pedig előfordulhat, hogy valaki utólag szól neked egy vicced után, hogy ez számára inkább zavaró, mint poénos, ilyenkor ezt tudomásul kell venni, illik bocsánatot is kérni és a jövőben mindenképp figyelmesebbnek lenni az adott témával kapcsolatban. Nekem pl. volt olyan, hogy normális hangnemben jeleztem egy vicctémáról, hogy ez nekem felkavaró és ne poénkodjanak ezzel, és az volt rá a válasz, hogy túlreagálom, túl érzékeny vagyok meg szar humorom van, ha nekem ez nem vicces. Na, ezt NE! Soha nem tudhatod, mi miatt zavarja az illetőt az adott vicc. Az én esetemben konkrétan állatkínzás volt a téma, és maga a vicc annyira tényleg nem is lett volna durva, viszont akik ezzel vicceltek, azok nem tudták, hogy én előtte már eltemettem egy féléves kiscicámat, aki rákban halt meg.
2021. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb azt mondanam, van, akinek nem fer bele a fekete humor.
2021. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
És ha nem fér bele, akkor mit kéne csinálni? Fogja be a fülét. Nem kiskorúról van szó.
2021. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden belefér. Azért fekete, mert megbotránkoztató. Ez a része, erről szól. Tehát nem véletlenül van ez mondás is róla, hogy a fekete humor olyan, mint a láb. Nem mindenkinek van... tehát akinek nem fér bele, az ne foglalkozzon vele, nem neki szól.


Szóval véleményem szerint a xenofóbia minden formája belefér, az alpáriság, nácizmus, kínzás, pedofília, akármi. Beteges humor, mégis megmosolyogjuk, és szeretjük. Ez ilyen.

2021. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!