Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan állsz ahhoz, amikor...

Hogyan állsz ahhoz, amikor valaki a vitában helyesírási hibákat ejt?

Figyelt kérdés

Nem elgépelés, nem is ironizálás céljából.

Például egy párt facebook-oldalánál kommentekben, vagy itt.


2021. aug. 8. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem tartom fontosnak. Ha az ember gyorsan, esetleg indulatosan ír akkor gyakrabban hibázik. Mondjuk nem szoktam komment csatákat vívni, de privát beszélgetésben is van, hogy belejavít a telefon (gyakran értelmetlen dologra)és véletlenül úgy küldöm el. Szerintem hülye aki nem azt nézi, hogy ki mit akar mondani hanem egy hibán pattog
2021. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem túl súlyosak, észre sem veszem. Ne felejtsük el, hogyha felkavarjuk a betűket úgy, hogy az elsőt és az utolsót a helyén hagyjuk, akkor is könnyedén kilehet olvasni a szavakat. Természetesen, ha látom a következő szépségeket: huje, sep, őrőmteli, azon fennakad a szemem.


Mondjuk, az én helyesírásom sem tökéletes, de keményen dolgozom rajta.

2021. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem törődöm vele ő is ember, ő is követhet el hibákat, ahogyan mindenki más. Szerintem ha valaki a helyesítási hibákba kezd belekötni az a normális vitában kifogyott a normális érvelésekből, nem bírja elviselni, hogy nem tud érdemben mit hozzátenni a diskurzushoz, így inkább személyesen a vitapartnerét támadja. Szerencsére itt gyk-n még ilyennel nem találkoztam :)
2021. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Van elgépelés is,de azt észreveszi az ember. De vannak súlyosabb hibák. Ezek pedig azért jelentősek mert azt mutatja meg,hogy az illető nagyon keveset olvasott,tanult életében. Például ilyen az amikor valaki leírja,hogy "hadjál". Erre nem igazán van mentség.
2021. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
82%
Kizárólag telefonon írok ide is. Persze előfordul hogy mellé ütök. Legtöbbször elolvasom mielőtt elküldöm de néha nem. Mással is előfordul nem érdekel.
2021. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én CSAK AKKOR szólok, ha az illetönek gyakorlatilag minden mondatban vannak KOMOLY hibái, és láthatólag nem is foglalkozik vele, de azért osztogatja az észt!
2021. aug. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy bizonyos szintig nem érdekel. Az én helyesírástudásom pl. elavult, és néha problémát okoz, hogy bizonyos összetett szavakat külön írjak-e, vagy egybe.

Általánosban mindig ötöst kaptam a helyesírásomra, de akkor is.

Egy idő után, amikor az embernek már nem csak az a nehézség van az életében, hogy jól sikerüljön az xy dolgozat, legyen elégedett a tanár/anya-apa, elkezdi az ilyen apróságokat elfelejteni.


Ha minden mondatban, szóban van valami súlyos hiba, és amúgy is abszolút érthetetlenül fogalmaz, az már zavar.


Élőbeszédben pedig, igaz, nem helyesírás, de nem zavar a tájszólás, a szlengek használata sem, csak ha minden második szava lol, xd, vagy valami tudálékoskodó hatást keltő latin/francia szó. Vagyis az abszolút proletár, illetve az "urizáló" beszéd zavar.


21F

2021. aug. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Ez sok mindentől függ, ha a valaki indulatosan írt, gyorsabban ír, gyakran gépel mellé. Én például, ha személyesen vitázom, gyakran beszélek "hülyeségeket", nem azt a szót mondom, amit akarok. Engem sokkal jobban zavar akinek minden második szava az, hogy bazmeg (direkt maradt ki a dé).
2021. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Helyesírási hiba összeköthető a butasággal. Ha valaki banális hibákat vét, az ott elásta az értelmes, észérves vita lehetőségét. Nálam egy kiszállókártyával egyenértékű az ilyen.
2021. aug. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!